جمعه ۰۳ بهمن ۱۳۹۹ - 2021 January 22
کد خبر: ۲۲۵۰۱۹
تاریخ انتشار: ۰۶ آذر ۱۳۹۸ - ۲۰:۲۰
شهردار بندر بوشهر گفت: با اجرای سهمیه‌بندی بنزین، استفاده شهروندان از ناوگان اتوبوسرانی این شهر ۳۵ درصد افزایش یافته‌است.
به گزارش سوک،سید نورالدین امیری روز سه‌شنبه در نشست با اعضای کارگروه تنظیم بازار استان بوشهر افزود: ناوگان اتوبوسرانی این بندر اکنون با ۳۰ دستگاه خودرو فعال به شهروندان خدمات رسانی  می‌کند.

وی بیان کرد: با هدف افزایش سطح رضایت‌مندی شهروندان خطوط جدیدی نیز در شهر بوشهر از جمله خط داخلی بهمنی، نیایش، دانشگاه خلیج فارس و ساحلی راه‌اندازی شده‌است.
امیری ادامه داد: بخشی از حمل و نقل برعهده شهرداری است و در این زمینه سعی شده با نشست‌های مکرر با تاکسی‌های خود مالک و شرکتی از افزایش کرایه جلوگیری شود.

وی اضافه کرد: همچنین برای تاکسی‌های شرکتی نیز پرداخت بدهی آنها به شهرداری به تعویق افتاده و مقرر شده بدهی‌های سال گذشته آنها با ارسال لایحه به شورای شهر مشمول بخشودگی شود.

امیری گفت: اکنون حمل و نقل اولویت شهرداری بوشهر نسبت به دیگر فعالیت‌ها حتی پروژه‌های عمران شهری است و در این ارتباط ساز و کارهای ویژه‌ای پیش‌بینی شده تا مشکلات مردم در حوزه حمل و نقل به حداقل برسد.
وی افزود: از مجموع ۴۰۰ تاکسی شهر بوشهر ۲۰۰ دستگاه فرسوده و از رده خارج و مابقی فعال است.
امیری یادآور شد: فرسوده بودن تاکسی‌ها باعث شده تا شهروندان برای استفاده از آنها میل و رغبت کمتری نشان دهند.
وی بیان کرد: در سال گذشته زمینه پرداخت وام نوسازی ناوگان تاکسیرانی به رانندگان فراهم شد که با افزایش ۲ برابری قیمت خودروها  وام‌ها برای نوسازی ناوگان کارساز واقع نشد.

امیری در ارتباط با راه‌اندازی میدان عرضه میوه و تره‌بار گفت: تحقق این مهم با همکاری اتحادیه اصناف و تعاون روستایی در دستور کار قرار گرفته‌است و این مهم به کاهش قیمت میوه و تره‌بار در بوشهر کمک می‌کند.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد