چهارشنبه ۰۷ خرداد ۱۳۹۹ - 2020 May 27
کد خبر: ۲۲۵۰۷۶
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۰۸ آذر ۱۳۹۸ - ۰۸:۱۴
سوک گزارش می دهد
بعد از ظهر پنج شنبه، نشست برنامه‌ریزی و توسعه استان بوشهر با حضور محمد باقر نوبخت و سید مرتضی بختیاری روسای سازمان برنامه و بودجه و کمیته امداد در بوشهر برگزار شد.
به گزارش سوک، معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه روز پنج شنبه در یک سفر هماهنگ به بوشهر آمدند تا از دوهزار واحد مسکونی که دولت با کمیته امداد در اسفندماه سال گذشته تفاهم کرده بودند ، 500 واحد آن به مددجویان کمیته امداد استان بوشهر تحویل دهند.

بعد از ظهر پنج شنبه، نشست برنامه‌ریزی و توسعه استان بوشهر با حضور محمد باقر نوبخت و سید مرتضی بختیاری روسای سازمان برنامه و بودجه و کمیته امداد برگزار شد.

محمد باقر نوبخت، رئیس سازمان برنامه و بودجه

*آمریکا همه بخش‌های ایران را مورد تحریم ظالمانه قرار داده است. جلوگیری از صدور نفت، خرید دارو، فعالیت بانکی و کشتیرانی و حتی وقیح‌تر از این دشمنان، رهبر معظم انقلاب و مسئولان و وزرا را مورد تحریم قرار داده‌اند که به اهداف خود دست یابند.

*دشمنان بی‌رحمانه‌ترین ظلم‌ها و تحریم‌ها علیه ملت و نظام اسلامی اعمال کرده‌اند .در این راستا نمی‌گذاریم طرح‌ها و پروژه‌ها حتی طرح‌های راه‌آهن که با فاینانس تامین مالی می‌‌شود متوقف شود.

https://img9.irna.ir/d/r2/2019/11/28/4/156788880.jpg

*اعتراض مردم در کشورهای مختلف نسبت به مطالبات خود یک چیز عادی و مرسوم است . بیش از یک سال است روزهای شنبه هر هفته در اروپا  مردم تجمع اعتراضی برگزار می‌کنند و این نشان می‌دهند در همه نقاط این نوع اعتراضات مرسوم است و چون دشمنان ایران از تحریم‌ها در اهداف خود ناکام ماندند امیدشان به این اعتراضات بود ولی با همدلی و انسجام مردم راه به جایی نخواهند برد.

* 15 آذرماه لایحه  بودجه سال آینده کشور تقدیم مجلس شورای اسلامی می‌شود و در این روز حتی اگر نمایندگان  و مجلسی‌ها هم نباشند همان روز تمام مستندات بودجه به مجلس ارسال می‌شود.

* قبل از اینکه این لایحه در مجلس مطرح شود توضیح می‌دهیم در این بودجه به رغم فشار به منابع مالی کشور بوجود آمده مردم دچار رنج و فشار شوند تلاش است به شکل‌های مختلف جبران کنیم.

https://img9.irna.ir/d/r2/2019/11/28/4/156788882.jpg

*سال آینده درآمدهای نفتی با قیمت 4200 تومان برای تامین کالاهای اساسی تقدیم می‌شود . در این بودجه همه کالاهای اساسی به رغم اینکه نرخ ارز در بازارها نرخ دیگری باشد همچنان با نرخ 4200 تومان تحویل مردم خواهیم داد.

* طبق قانون، برنامه و سیاست اقتصاد مقاومتی این مهم باید انجام می‌دادیم که دنبال محدود کردن مصرف هستیم و همه منابع حاصل از آن به مردم برگرداندیم.اکنون بیش از 17 میلیون و 700 هزار خانوار از یارانه معشتی برخوردار شدند . 24 میلیون خانوار تاکنون یارانه نگرفته‌اند که این تعداد جمعیت به اندازه چند برابر برخی کشورها هستند. وظیفه داریم بررسی کنیم هر فرد و خانوار که بر اساس شاخص تعاون و رفاه شایسته پرداخت هستند به آنها پرداخت می‌شود.

*سال 93 قیمت بنزین از 400 به 700 تومان و از 700 به 1000 تومان افزایش یافت که این افزایش‌ها هیچ کدام از ماه قبل مشخص نبود.تنها سالی که قیمت بنزین تغییر نکرد سال 1395 بود . در سال 96 مجلس  نسبت به تغییر قیمت بنزین موافقت نکرد و سال گذشته هم اصلا مناسب نمی‌دانستیم که قیمت بنزین افزایش یابد.

* امسال نرخ ارز ثبات نسبی داشته و تورم نقطه‌ای ماهانه و سالانه رونده کاهنده پیدا کرده و خطر بزرگی کشور ما را تهدید می‌کرد که وارد کننده بنزین باشیم . پیش‌بینی می‌شود امسال  مصرف بنزین به بالای 106 میلیون لیتر در روز برسد با این روند سال بعد باید بنزین را وارد می‌کردیم که روند این افزایش مصرف، سبب فلج شدن ناوگان حمل و نقل می‌شد. سران نظام  جمهوری اسلامی ایران به این نتیجه رسیدند که باید  قیمت بنزین افزایش یابد.

* در بودجه سال آینده حقوق همه شاغلان و بازنشستگان 15 درصد افزایش می‌یابد و یک عدد دیگر نیز هم‌تزاری به بازنشستگان و شاغلان پرداخت می‌شود و در این راستا سال آینده 1000 میلیارد تومان به اعتبارات افزوده می‌شود.

* همسان‌سازی حقوق  قراردادی‌ها و استخدامی‌ها از محل مولدسازی از برنامه‌هاست. یک برنامه ویژه برای اشتغال  تدوین شده و حداقل 66 هزار میلیارد تومان برای طرح‌های عمرانی  مصوب می‌شود و در این راستا افراد تحت پوشش مورد توجه قرار دارند و در کنار توسعه راه و بزرگراه از اشتغال محرومان غافل نمی‌شویم.

عبدالکریم گراوند، استاندار بوشهر

* پروژه راه‌آهن شیراز- بوشهر از مطالبات مردم این استان است وسرعت بخشی در روند اجرای این پروژه موجب تزریق امید و نشاط در استان خواهد شد.

* باتوجه به اینکه مقرر است در سال نخست اجرای پروژه راه آهن شیراز- بوشهر چهار میلیون تن بار جابه جا شود و در صورت تکمیل ۲۰۰ کیلومترباقی مانده تا عسلویه اتفاق بزرگی در حوزه توسعه کشور رخ می‌دهد.

* باتوجه به علاقه مردم استان بوشهر به اجرای پروژه راه‌آهن انتظار می‌رود دولت از سایرردیف‌ها به اجرای این پروژه کمک کند چرا که که شتاب این پروژه می‌تواند امید بیشتری در بین مردم استان ایجاد کند.

*یکی از تعهدات سفراول دولت به استان بوشهرتکمیل فاضلاب بوشهر بود که با هزینه ۱۲۰ تا ۱۳۰ میلیارد تومان براساس برنامه تا دهه فجر تمام تعهدات دولت در بخش فاضلاب شهر بوشهر منهای جنوب این شهرکه جزو تعهدات این مصوبه نبوده ودر حال انجام مطالعات آن هستیم به پایان می‌رسد.استان بوشهر از جمله فقیرترین استان کشور در بخش تامین تجهیزات در بخش آب بود که در دولت تدبیر و امید با هزینه کرد ۲۱ میلیارد تومان اعتبار توانستیم تجهیزات مدرن و به روزی را برای این بخش خریداری کنیم.

https://img9.irna.ir/d/r2/2019/11/28/4/156788993.jpg

* همچنین استانهای معین ۵۰ میلیارد تومان اعتبار برای نوسازی و توسعه شبکه آبرسانی استان بوشهر هزینه کردند و این اقدام توانست آب ۴۰ هزار نفر از جمعیت جنوب شهر بوشهر از حالت نوبت بندی خارج و تلاش می‌شود تا ۲ ماه آینده آب تنگک‌ها نیز از حالت نوبت‌بندی خارج شود.

* هرچند عسلویه به‌عنوان پایتخت انرژی معرفی می‌شود اما بوشهر مرکزپایتخت انرژی کشور است که مردم این استان از ابتدایی ترین نیاز خود محروم بودند و با تلاش دولت تدبیر و امید توانستیم بخشی از مشکل تامین آب این استان رابرطرف کنیم.

* بزرگراه بوشهر- دیربه دلیل شمار تصادف‌ها به‌عنوان جاده مرگ لقب گرفته است در همین راستا برای تکمیل این جاده از محل سفر دوم هیات دولت به استان بوشهر ۸۰ میلیارد تومان اعتبار تخصیص یافته است که از این میزان تاکنون ۳۰ میلیارد تومان اختصاص یافته است. باتوجه به اینکه بخشی از این پروژه از سوی قرارگاه خاتم اجرا شده و ۳۵ میلیارد تومان مطالبه دارد انتظار می‌رود این مبلغ از راه تهاتر تامین شود تااعتباری که تخصیص یافته است صرف پرداخت مطالبه نشود  و بتوانیم این جاده را سامان دهیم.

علی درویشی، رئیس سازمان برنامه و بودجه استان بوشهر

بر اساس آخرین برآورده های آماری از جمعیت یک میلیون و ۲۳۰ هزار نفر استان بوشهر، نرخ بیکاری جمعیت استان در فصل تابستان، ۱۰.۴ درصد بوده است.

* مشارکت اقتصادی در این مدت ، ۳۶.۶ درصد اعلام شده است و ۱۱ درصد در بخش اشتغال در بخش کشاورزی ، ۲۴.۶ در بخش صنعت و ۶۴.۴ درصد در بخش خدمات عنوان شده است. نقش استان در جی تی پی کشور غیر قابل انکار است و این سهم ۸۷ هزار میلیارد تومان بوده که سهم ۵۲ دهم درصدی کشور ا به خود اختصاص داده است.

* استان بوشهر در مجموع در تولید ۸.۶۸ درصد نفت کشور ، ۷۳.۱۸ درصد گاز و در مجموع با کسب درآمد ۶.۹ میلیارد دلاری کشور در نفت و گاز سهیم است. در این شرایط موفق شدیم ۸۰۰ میلیارد تومان پروژه در هفته دولت افتتاح شود و تلاش می کنیم که این روند  افتتاح پروژه ها تا دهه فجر ادامه داشته باشد.

* اجرای هفت پروژه سد سازی، فعال بودن پروژه راه آهن شیراز- بوشهر، ارتقا سرانه ورزشی، احداث ۱۳۶ کیلومتر بزرگراه و ۲۵۷ کیلومتر راه اصلی ، توسعه گردشگری و بوم گردی و افزایش ۳۰۰ تخت به هتلینگ و ۳۲ واحد بوم گردی از جمله پروژه های مهم استان بوشهر به شمار می رود.

* در سفر اول رئیس جمهوری ۱۶ مصوبه با ۶۲۰ میلیارد تومان مصوب شد که تا یک ماه پیش ۶۵۰ میلیارد تومان پرداخت شده است. تا هفته دولت سال اینده، پروژه راه خارجی عسلویه به بوشهر از ۱۷ کیلومتر به ۵۲ کیلومتر تکمیل می شود که تاکنون ۱۲۸ میلیارد تومان از محل اعتبارات ملی و ۵ میلیارد تومان از محل اعتبارات داخلی برای اجرای این پروژه پرداخت شده است.

*در سفر دور دوم هیات دولت به استان  بوشهر در سال ۹۷، ۶۰ مصوبه با ۱۷۰۷ میلیارد  تومان و ۳۰۶ میلیارد تومان و در مجموع ۲ هزار و ۵۲ میلیارد تومان بوده است. در همین راستا ۸۳۵ میلیارد تومان در سال جاری پرداخت شده و مابقی۸۷۲ میلیارد تومان برای سال ۹۹ ‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍پیش تامین اعتبار شده است.
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۱
حقگو
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۵۱ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۹
0
1
بوشهر اصلا پایتخت انرژی جهان بشه به منطقه درگیر انرژی وتبعات این درگیری چیزی نمیرسه به کنگان وعسلویه
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد