شنبه ۲۱ تير ۱۳۹۹ - 2020 July 11
کد خبر: ۲۲۵۰۷۸
تاریخ انتشار: ۰۸ آذر ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۹
امام جمعه بوشهر با بیان اینکه مسئولان در زمینه کنترل گرانی و نرخ تورم به‌طور ویژه نظارت کنند گفت: بسته‌های حمایتی باید بیش از این باشد و همین که است باید به موقع پرداخت شود.
به گزارش سوک، آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری در خطبه‌های نماز جمعه بوشهر، نعمت امنیت و آسایش را مایه زندگی سالم و فضای مناسب برای پیشرفت دانست و اظهار داشت: اگر امنیت در یک جامعه، خانواده و کشور نباشد ضمن ایجاد بحران در بخش‌های گوناگون سبب جلوگیری از توسعه و پیشرفت جامعه و رشد و کمال انسان می‌شود.

نماینده ولی‌فقیه در استان بوشهر امنیت خانوادگی، اجتماعی، دفاعی، اداری و شخصی را از انواع امنیت دانست و تصریح کرد: انسان‌های باایمان، فرهیخته و بزرگ همیشه در اندیشه توسعه و پیشرفت در سایه امنیت و آرامش هستند و در این راستا همه مردم مسئولیت ایجاد امنیت در جامعه هستند.

امام جمعه بوشهر، تشکیل بسیج را مصداق به تمام معنای تبدیل تهدید به فرصت دانست و افزود: در جامعه انقلابی، همواره دشمنان در پی ایجاد مشکلات و تهدیدات هستند و در این راستا هنر این است که تهدیدات به فرصت تبدیل شود که در این زمینه نقش بسیج بسیار مهم و ارزنده است.

خطیب نماز جمعه بوشهر، با بیان اینکه نقش بسیج در عرصه تبدیل تهدید به فرصت بسیار مهم است افزود: تبدیل تحریم‌ها به فرصت خودکفایی، توقف در اجرای طرح‌ها و برنامه‌ها تبدیل به پیشرفت و رشد، تبدیل تهدید امنیتی به اقتدار و عظمت نظام از جمله راهکارهای تبدیل تهدید به فرصت است.

صفایی بوشهری اسلام ناب محمدی را پرچمدار عدالت و آزادی دانست و تصریح کرد: اسلام مدیریت آن عدالت پایه است و به‌دنبال آزادی صحیح بشر است و دشمنان دنبال ظلم و اسارت هستند.

وی با بیان اینکه کشوری که در پی عدالت و آزادی است دشمنان از ظلم و سلطه دست‌بردار نیستند گفت: دشمنان به هیچ صورت دست برنمی‌دارند از کشوری که دنبال عدالت و آزادی است.

نماینده ولی‌فقیه در استان بوشهر، مستضعفان را نیروی قوی و باالقوه جامعه  دانست و خاطرنشان کرد: مستضعفان که نیروهای بالقوه جامعه هستند متاسفانه توسط جهان استکبار محدود شده‌اند و آنان با قیام خودشان به شرایطی می‌رسند که تمام مردم تحت سلطه را نجات دهند.

امام جمعه بوشهر با بیان اینکه انسان مستضعف انسان‌های بزرگی هستند که توسط دشمنان، بزرگی آنها مهار شده است گفت: با آزاد شدن راه جلوی مستضعفان، آنان جامعه بشری را نجات می‌دهند و امام مستضعفان مهدی آل محمد(عج) است.

خطیب نماز جمعه بوشهر با تبریک روز نیروی دریایی و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای نیروی دریایی این نیرو را مایه افتخار و اقتدار نظام اسلامی و ملت ایران دانست و تصریح کرد: نیروی دریایی ارتش یک نیروی راهبردی قوی در حوزه صف و ستاد است که در عرصه‌های تولید سخت‌افزار و نرم‌افزاری نظامی پیشرفته به ویژه در حوزه تولید تجهیزات الکترونیکی با قدرت بالای عملیات میدانی نشان داده است که یک نیروی دریایی راهبردی تراز انقلاب اسلامی است.

صفایی بوشهری، با قدردانی از تلاش مسئولان در رفع مشکلات محرومان تحت پوشش کمیته امداد استان بوشهر افزود: از کمیته  امداد، استانداری، سپاه و خیرانی که برای محرومان مسکن تهیه و زمینه رفع مشکلات آنان را فراهم کردند قدردانی می‌شود.

وی با بیان اینکه قبلا 1200 خانه برای  مردم غیربرخوردار در روستاهای استان ساخته و تحویل شد خاطرنشان کرد: اخیرا هم 500 واحد مسکونی ساخته و تحویل آنان شد و این در حالی است که تا پایان امسال 500 واحد مسکونی دیگر تحویل می‌شود و برای ساخت یک‌ هزار واحد مسکونی دیگر قرارداد آن منعقد شده و این کار بسیار بزرگی است و این نوع خدمات باید به اطلاع مردم رسانده شود که چگونه به محرومان خدمات‌رسانی می‌شود.

نماینده ولی‌فقیه در استان بوشهر با محکوم کردن حمله مزدوران آمریکایی، صهیونیست بین‌الملل و گروهای تروریستی به کنسولگری ایران در نجف اشرف گفت: این اقدام که سبب  تخریب و آسیب برخی از فضای این کنسولگری شد نشان می‌‌دهد زمانی که در ایران اقدامات آنان ناکام شد برای ایجاد اختلاف و جدایی بین ملت ایران و عراق این اقدام را انجام داده‌اند.

امام جمعه بوشهر عراق و ایران را دو ملت هم دین، هم مذهب، همسایه با دارای سابقه تاریخی برادری و روابط و تعامل مطلوب دانست و تاکید کرد: دشمنان نمی‌توانند بین ایران و عراق جدایی ایجاد کنند چرا که صدام با انواع توطئه‌ها نتوانست جدایی بین این دو کشور ایجاد کند.

خطیب نماز جمعه بوشهر به افزایش قیمت بنزین پرداخت و افزود: شرایط افزایش قیمت بنزین و سهمیه‌بندی آن یک شرایط خاصی در اقتصاد لاجرم ایجاد می‌کند.

صفایی بوشهری با بیان اینکه  افزایش قیمت بنزین سبب تشدید گرانی‌ها که از قبل بود شد گفت: مهم این است که مسئولان در زمینه کنترل گرانی و نرخ تورم به‌طور ویژه نظارت کنند و تمام افرادی هم که در حوزه تجارت فعالیت می‌کنند آنان هم توجه ویژه به این موضوع داشته باشند.

وی با تاکید بر تعامل همه برای جلوگیری از گرانی قیمت کالا و خدمات تصریح کرد: برخی از اقلام در محیط عمومی و خدماتی که مرکز آنها وابسته به فضاهای دولتی است دارای گرانی کاذب شده‌اند که برای جلوگیری از افزایش قیمت‌ها باید مراقبت و نظارت کرد.

نماینده ولی‌فقیه در استان بوشهر با اشاره به اینکه بسته‌های حمایتی باید بیش از این باشد تصریح کرد: بسته‌های حمایتی باید بیش از این باشد و همین که  است باید به موقع پرداخت شود.

امام جمعه بوشهر با بیان اینکه ملت ایران بزرگی خودشان را در تاریخ انقلاب اسلامی به اثبات رسانده‌اند خاطرنشان کرد: شایسته است همه مسئولان و همه کسانی که در حوزه اقتصاد نقش دارند تدبیری اساسی برای آسایش و آرامش و امنیت اقتصادی و رفع گرانی و تورم ارائه دهند.

خطیب نماز جمعه بوشهر، با تاکید بر اینکه مسئولان به‌گونه‌ای برنامه‌ریزی کنند که زندگی بر مردم سخت نشود گفت: لازم است با نظارت، هدایت و ایجاد اشتغال جوانان، تولید و رفع بیکاری، ایجاد فضای سرمایه‌گذاری و احترام  به مردم، زمینه آسایش اقتصادی جامعه فراهم شود.

صفایی بوشهری با تاکید بر توجه ویژه به کسانی که دارای مشکلات مالی و اقتصادی هستند تصریح کرد: مسئولان برای آسایش و آرامش اقتصادی مردم قیمت کالاها و خدمات کنترل و زمینه  جلوگیری از افزایش اجناس را فراهم کنند تا زندگی بیش از این بر مردم سخت نشود.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد