جمعه ۰۳ بهمن ۱۳۹۹ - 2021 January 22
کد خبر: ۲۲۵۰۹۴
تاریخ انتشار: ۰۹ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۱
مدیرکل آموزش و پرورش بوشهر:
مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر گفت: ارتقای جایگاه استان بوشهر در کنکور سراسری از اولویت‌های آموزش و پرورش استان است.
به گزارش سوک، علیمراد کرمی صبح شنبه در گردهمایی مدیران مدارس منطقه آبپخش اظهار داشت: فعالیت های آموزشی و پرورشی در مدارس انجام می شود و وظیفه پشتیبانی از مدیران و معلمان به عهده ستاد است.

وی اضافه کرد: گروه های آموزشی به واسطه حضور در کلاس درس و همچنین تجربه و تخصص کسب شده در فضای آموزشی نقش بسیار مهمی در پیشبرد اهداف آموزشی در مدارس را دارند.

کرمی، توجه به گروه های آموزشی را الزامی دانست و تاکید کرد: گروه های آموزشی نقش متخصص آموزشی را دارند که باید با فعالیت های خود مشکلات آموزشی را درک و در رفع آن همت کنند تا مدارس با مشکلات کمتری روبرو شود.

مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر افزود: به واسطه چنین نقش مهمی در آموزش و پرورش، انتخاب سرگروه های آموزشی در هر یک از پایه ها و درس های تخصصی باید کارشناسی شده باشد و متخصص ترین و با تجربه ترین افراد برای گروه های باید انتخاب شوند.

کرمی، استفاده از تجربه استان‌های برتر در زمینه کنکور را مهم تلقی کرد و یادآور شد: برنامه ریزی در حوزه آموزش نیروی انسانی و ایجاد انگیزه در نیروهای متخصص بومی نقش مهمی در ارتقای استان در کنکور خواهد داشت.

وی تصریح کرد: ارتقای میانگین نمرات در همه پایه‌ها به خصوص پایه نهم و دوازدهم و همه دروس به خصوص دروس پایه از کسب موفقیت در کنکور نیز مهم‌تر است و در راستای رشد استان در کسب نمرات بهتر از گذشته برنامه ریزی لازم صورت پذیرد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر عدم توجه به نیروی انسانی توانمند و متخصص را مورد نکوهش قرار داد و گفت: نیروهای توانمند در آموزش و پرورش به واسطه عدم توجه و احترام بی انگیزه شده اند و بی انگیزگی افراد ربطی به موضوع مالی ندارد.

کرمی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه همه افراد متخصص نمی شوند ولی می توانند انسان موفق و شهروند مطلوبی باشند باید به حوزه پرورشی بیشتر از آموزش در مدارس توجه شود و همچنین شادی، نشاط و فعالیت های ورزشی در مدارس نیز باید مورد توجه مدیران مدارس باشد.

وی با بیان اینکه آموزش ابتدایی پایه و شالوده آموزش های بعدی خواهد بود و این حوزه نسبت به حوزه های دیگر آموزشی نیاز به توجه دارد یادآور شد: سرمایه گذاری در آموزش ابتدایی تضمین کننده آینده دانش آموزان خواهد بود.

مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر به آسیب های وارد شده به آموزش ابتدایی اشاره و تصریح کرد: با توجه به نگاه عمومی و نه تخصصی به آموزش ابتدایی، ضعیف‌ترین و کم‌تجربه‌ترین نیروهای آموزشی به آموزش ابتدایی تحمیل می شود و نیروهای با تجربه از این حوزه به حوزه های دیگر انتقال داده می شود که این امر یک خیانت به دانش آموزان ابتدایی است./مهر

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد