پنجشنبه ۰۸ خرداد ۱۳۹۹ - 2020 May 28
کد خبر: ۲۲۵۱۶۶
تاریخ انتشار: ۱۰ آذر ۱۳۹۸ - ۲۲:۰۴
در دشتستان اتفاق افتاد
در کنار تلاش های پلیس برای متقاعدکردن گروگان گیر ، داماد متهم( گروگانگیر) نیز برای راضی کردن وی برای آزادکردن فرد گروگان گرفته شده وارد مخفی گاهش شد که نتیجه ای جزء کشته شدن گروگان گیر و فرد دیگر نشده است.
به گزارش سوک، رایزینی ها با فردی که اقدام به گروگان گیری در یکی از روستاهای بخش شبانکاره شهرستان دشتستان در استان بوشهر کرده بود بی نتیجه ماند تا سرنوشتی تلخ برای گروگارن و گروگانگیر رقم خورد.

بر اساس این گزارش ، از بامداد روز یک شنبه پلیس محل اختفای یک مجرم خطرناک در روستای بویری بخش شبانکاره را زیر نظر گرفت که با درک مسلح بودن گروگان گیر به اسلحه گرم، پس از محاصره کامل منزلمورد نظر ، پلیس اقدام به رایزنی برای متقاعدکردن گروگان گیر می شود.

در کنار تلاش های پلیس برای متقاعدکردن گروگان گیر ، داماد متهم( گروگانگیر) نیز برای راضی کردن وی وارد مخفی گاهش شده که در پایان  نتیجه ای جزء کشته شدن گروگان گیر و فرد دیگر نشده است.

فرمانده انتظامی استان بوشهر گفت: شرور مسلح و یاغی سابقه دار هنگام تعقیب بوسیله پلیس اقدام به گروگانگیری یکی از بستگانش کرد که هردو جان خودرا از دست دادند.

سردار «خلیل واعظی» گفت: در اجرای حکم قضایی مبنی بر دستگیری یک شرورمسلح و متهم  سابقه دار به هویت« ش،  ر»، پلیس مخفیگاه وی را در یکی از روستاهای « دشتستان»  شناسایی کرد.

وی افزود: بامداد یکشنبه ده آذرماه تیم عملیاتی پلیس مخفیگاه متهم را محاصره و درخواست کرد خودرا تسلیم کند.

به گفته فرمانده انتظامی استان بوشهر، متهم که به سلاح گرم و مقدار زیادی مهمات مسلح بود تهدید کرد در صورتیکه راه فرار باز نشود اقدام به تیراندازی خواهد کرد.

وی بیان کرد: با حضور فرمانده انتظامی شهرستان،  مقام قضایی،  روانشناس و مددکار اجتماعی پلیس در صحنه، عملیات روانی و گفتگو با متهم جدی تر دنبال شد. سردار واعظی تصریح کرد : با پیشنهاد و اصرار مادر متهم مبنی بر اینکه دامادش بواسطه رابطه عاطفی که با فرزندش دارد ممکن است بتواند وی را تشویق به تسلیم کند، داماد خانواده جهت مذاکره و گفتگو راهی مخفیگاه متهم شد.

ین مقام ارشد پلیس اظهار داشت: متاسفانه لحظاتی بعد داماد خانواده بوسیله متهم گروگان گرفته شد و تهدید کرد در صورتیکه زمینه فرارش فراهم نشود خود و گروگانش را خواهد کشت.

فرمانده انتظامی استان بوشهر بیان کرد: با وجود تلاش های فروان و خویشتنداری پلیس و مقام قضایی فرد گروگان گیر پس از ده ساعت محاصره، مذاکره و گفتگو به سمت نیروهای پلیس اقدام به شلیک مستقیم کرد.
 وی گفت: پس شلیک صدها تیر از طرف متهم، در راستای حفظ آرامش و صیانت از جان سایر شهروندان نیروهای عمل کننده پلیس نیز اقدام به تیراندازی متقابل کردند.

سردار واعظی اظهار داشت: با کشته شدن گروگانگیر و گروگانش نیروهای پلیس وارد مخفیگاه وی شدند و بررسی های اولیه بر  این  فرض است که  گروگانگیر پس از کشتن گروگانش اقدام به خودکشی کرده است.

وی با بیان اینکه تحقیقات در خصوص روشن شدن بخش آخر این ماجرا بوسیله متخصصان و کارشناسان ادامه دارد  گفت: از مخفیگاه متهم یک قبضه اسلحه کلاش، 230فشنگ جنگی و بالغ بر 120پوکه فشنگ شلیک شده از طرف متهم کشف شده است.

سردار واعظی با تاکید بر قاطعیت پلیس در برخورد با عاملان جرایم خشن و تلاش در جهت ارتقا احساس امنیت شهروندان از مردمی که امروز بواسطه حرکت شرورانه این متهم دچار مشکلاتی شدند عذرخواهی کرد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد