يکشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۹ - 2021 January 17
کد خبر: ۲۲۵۲۶۳
تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۳
پرونده سومین روز ثبت‌نام یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه شهرستان شیراز در حالی بسته شد که تاکنون ۳۶ نفر برای حضور در این کارزار نام‌نویسی کرده‌اند.
 			 				 					قاضی پرونده قتل میترا استاد کاندیدای مجلس شد
تا پایان سومین روز ثبت‌نام یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه شهرستان شیراز، ۳۶ نفر ثبت‌نام کردند. این در حالی است که بنا به گفته احمدی زاده رئیس ستاد انتخابات استان فارس، مجموع ثبت‌نام‌شدگان استان فارس تا پایان روز سوم، ۱۷۳ نفر بوده است.

به گزارش سوک به نقل از فارس، اما امروز مطرح‌ترین چهره ثبت‌نامی، قاضی محمدی کشکولی رئیس دادگاه کیفری شماره یک تهران بود؛ کسی که پرونده‌های مشهور قضایی را قضاوت کرده است؛ ازجمله پرونده قتل میترا استاد همسر محمد علی نجفی وزیر اسبق آموزش‌وپرورش.

قاضی کشکولی پس از ثبت‌نام در میان خبرنگاران نیز حاضر شد و طی سخنانی اظهار داشت: بنده تخصصم در رشته حقوق است و علاوه بر وظیفه شرعی و عرفی، برای خدمت بیشتر به مردم وارد گود انتخابات شدم.

رئیس دادگاه مطبوعات تهران با اشاره به اهمیت و جایگاه مجلس در عرصه‌های اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و اجتماعی نیز گفت: مجلس با توجه به مکانیزم‌های قانونی، تأثیر به سزایی در توسعه همه‌جانبه کشور دارد.

وی در مورد انگیزه خود از حضور در انتخابات نیز گفت: به نظر می‌رسد مردم ما نیازمند کار‌های بیشتری به‌ویژه در حوزه قانون‌گذاری و خدمات‌رسانی هستند و همین امر به یکی از انگیزه‌های بنده برای ورود به این دور از انتخابات تبدیل شد.

محمدی کشکولی در مورد برنامه‌های خود نیز اظهار داشت: شاخص‌ترین برنامه بنده در حوزه اقتصادی و اجتماعی است.

وی به نقش مجلس در دوام و قوام نظام اسلامی نیز اشاره کرد و افزود: رسالت مجلس به‌عنوان یکی از ارکان مهم جمهوری اسلامی در پاسداری از جمهوریت نظام باعث می‌شود هیچ‌گاه این جایگاه تنزل نیابد.

به گفته قاضی کشکولی قانون اساسی جایگاه ویژه و مهمی را برای مجلس دیده است و درواقع رکن رکین مردم‌سالاری دینی است.

وی در مورد مشارکت مردم در انتخابات نیز گفت: به‌طورقطع مشارکت خوبی در این دور انتخابات خواهیم داشت.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد