سه‌شنبه ۰۸ بهمن ۱۳۹۸ - 2020 January 28
کد خبر: ۲۲۵۳۴۷
تاریخ انتشار: ۱۶ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۲
معاون استاندار بوشهر:
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر گفت: باید با اقدامات مناسب، زمینه لازم برای دسترسی مطلوب معلولانی که مشکل حرکتی دارند، به آب دریا در شهر بوشهر فراهم شود.
 دسترسی معلولان حرکتی به آب دریا در شهر بوشهر فراهم شود

به گزارش سوک، مجید خورشیدی صبح شنبه در مراسم ویژه معلولان در بوشهر اظهار داشت: در ایامی که انتخابات داریم معمولا فرصت شرکت در برنامه‌ها را نداریم ولی امروز به عشق شما معلولان و خانواده شما وظیفه دانستم که اینجا بیایم.

وی با بیان اینکه توانایی معلولان در برخی زمینه‌ها جمع شده است و توان بسیار بالایی است اضافه کرد: معلولان بسیار زیادی هستند که افراد تاثیرگذاری هستند از جمله استیون هاوکینگ که علی‌رغم معلولیت کارهای اثربخش و تاثیرگذار بسیار زیادی داشت و فیزیک‌دان نمونه جهان بود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر خاطرنشان کرد: مقایسه بین مدال‌های المپیکی و پارالمپیکی نشان می‌دهد که معلولان تعداد مدال‌های بسیار زیادی را به نسبت جمعیت خود کسب می‌کنند.

اسلام محدودیت معلولان را قبول ندارد

وی با بیان اینکه ورزشکاران پارالمپیکی استان بوشهر باعث افتخاری عظیم هستند، تصریح کرد: اسلام در انزوا قرار گرفتن معلولان را نکوهش می‌کند و تاکید دارد که کسی حق ندارد که جامعه حق ندارد که با نگاه دیگری به معلولان نگاه کرد.

خورشیدی با بیان اینکه باید به جای نگاه ترحم باید به نگاه انجام وظیفه به آنها نگاه کنیم ادامه داد: معلولان نیازی به ترحم ندارند و این معلولان هستند که نسبت به بقیه دل می‌سوزاند که همه توانایی‌ها را دارند ولی برای جامعه اطراف خود دل نمی‌سوزانند.

وی بیان کرد: همه ما وظیفه داریم که جامعه را برای زندگی شاد و نافع معلولان فراهم کنیم و امکانات مورد نیاز معلولان را تامین کنیم.

تامین ۴۰۰ واحد مسکن برای معلولان

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر افزود: آرزو داریم که دسترسی معلولان حرکتی به آب دریا در شهر بوشهر فراهم شود و فضایی مناسب فراهم شود تا معلولان بتوانند دسترسی مناسبی داشته باشند و این حق شما است.

وی بیان کرد: به منظور تامین ۴۰۰ واحد مسکن برای معلولان در سطح استان بوشهر اقدامات لازم صورت گرفته است و امیدواریم در سریع‌ترین زمان این واحدها تقدیم معلولان استان شود./مهر

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد