جمعه ۰۳ بهمن ۱۳۹۹ - 2021 January 22
کد خبر: ۲۲۵۳۹۵
تاریخ انتشار: ۱۷ آذر ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۲
معاون وزیر آموزش و پرورش:
معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش گفت: امسال ۲۱ هزار مدرسه تحت پوشش طرح نماد قرار می‌گیرد.
۲۱ هزار مدرسه تحت پوشش طرح نماد قرار می‌گیرد

به گزارش سوک، علیرضا کاظمی صبح یکشنبه در جمع خبرنگاران در بوشهر با بیان اینکه دو طرح استراتژیک در زمینه پیشگیری از آسیب‌ها داریم، اظهار داشت: امروز ۲۱ برنامه پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی در سطح کشور امروز رونمایی می‌شود.

وی آسیب‌های اجتماعی را یکی از مهمترین دغدغه‌ها دانست و اضافه کرد: رهبر معظم انقلاب اسلامی تاکید ویژه‌ای بر مقابله با آسیب‌های اجتماعی دارند و نظام مقدس جمهوری اسلامی در این زمینه تلاش زیادی را داشته است.

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه برخی آسیب‌ها جامعه را تهدید می‌کند، افزود: نیاز به یک نهضت ملی در حوزه توانمندسازی و جامعه به ویژه دانش‌آموزان به عنوان آینده سازان کشور داریم.

وی افزود: امروز به یک نقطه‌های خوبی برای یک حرکت وسیع و همه جانبه دست یافتیم. نقشه راه آسیب‌های اجتماعی را در آموزش و پرورش تدوین کردیم و در قلب این طرح‌ها طرح یاریگران زندگی را با مشارکت سازمان‌های غیردولتی و تشکل‌های دانش‌آموزی است.

کاظمی با اشاره به نقش پذیری دانش‌آموزان در این زمینه، اضافه کرد: حساس‌سازی جامعه، تبیین و توصیف شرایط و رصد آسیب‌های اجتماعی در سطح مدارس از برنامه‌های مهم است و با انجام اقدامات ترویجی برای توانمندسازی دانش‌آموزان به دنبال دستیابی به اهداف هستیم.

وی بیان کرد: طرح دیگر طرح نماد است که با حضور ۱۴ دستگاه در کنار هم اجرا می‌شود. این طرح از ۱۳۰ مدرسه شروع شده است و امروز در شش هزار و ۵۰۰ مدرسه به طور کامل اجرا می‌شود.

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: این طرح در دو لایه اجرا می‌شود که یک لایه مدرسه است و امسال ۲۱ هزار مدرسه تحت پوشش قرار می‌گیرد و لایه دوم مراکز مشاوره است و از ظرفیت مراکز مشاوره نیز کل دانش‌آموزان را تحت پوشش طرح نماد قرار خواهیم داشت.

وی بیان کرد: اطمینان از اثربخشی طرح نماد اهمیت بالایی دارد و میز نماد را در هر استان برگزار می‌کنیم تا گزارش‌های خدمات صورت گرفته ارائه شود. طرح نماد مسیر خوبی را طی می‌کند و برای پیشبرد اهداف نیاز به هم‌افزایی داریم.

کاظمی تصریح کرد: آسیب‌های اجتماعی به همه دستگاه‌ها و مردم مربوط است و برای رفع مشکلات همه باید پای کار باشند. دنبال وحدت و همدلی و هم‌افزایی برای پیشبرد اهداف هستیم./مهر

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد