پنجشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۹ - 2020 October 01
کد خبر: ۲۲۵۳۹۸
تاریخ انتشار: ۱۷ آذر ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۶
رئیس ستاد انتخابات کشور در رابطه با میزان انصرافی‌ها از ثبت نام شدگان گفت: به شکل قطعی آماری نداریم، اما به شکل موردی که نامه ارسال کردند و درخواست انصراف داشتند مواردی بوده است.
رئیس ستاد انتخابات کشور گفت: ۱۵ هزار و ۶۱۸ نفر برای انتخابات مجلس ثبت نام کردند.

به گزارش سوک به نقل از  خبرنگار مهر، جمال عرف رئیس ستاد انتخابات کشور صبح امروز (یکشنبه) در نشست خبری با اهالی رسانه پیرامون اعلام گزارش ثبت‌نام داوطلبین یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: همانطور که در شنبه گذشته پیش‌بینی اولیه از تعداد ثبت‌نام کنندگان صورت گرفت، تقریبا همان پیش‌بینی محقق شد. ۱۵ هزار و ۶۱۸ نفر آمار کل ثبت نامی‌ها است.

وی عنوان کرد: با توجه به ازدحام جمعیت و به دلیل اینکه از لحاظ قانونی با مشکل مواجه بودیم، فرم‌ها به شکل دستی پر شد و اگر در سامانه ثبت شود این رقم به ۱۶ هزار و ۱۴۵ نفر خواهد رسید.

رئیس ستاد انتخابات کشور در رابطه با میزان انصرافی‌ها از ثبت نام شدگان گفت: به شکل قطعی آماری نداریم، اما به شکل موردی که نامه ارسال کردند و درخواست انصراف داشتند مواردی بوده است.

عرف در رابطه با نحوه فعالیت هیئت‌های اجرایی در ایام ثبت‌نام خاطرنشان کرد: همکاران ما در این روز‌ها تحت فشار بودند. هیئت‌های اجرایی نیز در قریب به اتفاق همه حوزه‌ها تشکیل شده و استعلامات از مراجع چهارگانه اخذ می‌شود و در روند رسیدگی قرار می‌گیرد.

وی در رابطه با اینکه ستاد انتخابات چه پیش‌بینی برای انتخابات پویا داشته است، گفت: ما به عنوان مجری انتخابات تمام هم و غم‌مان برگزاری انتخابات است. ما تقریبا در ابتدای کار هستیم و زمینه سازی برای اجرای قانون به عنوان مجری انتخابات یعنی وزارت کشور و ناظر یعنی شورای نگهبان است. ان شاءالله افراد کارآمد و در تراز انقلاب برای انتخابات مجلس انتخاب شوند.

معاون سیاسی وزیر کشور در رابطه با انتقادات پیرامون نحوه متفاوت ثبت‌نام قالیباف در ستاد انتخابات کشور، گفت: شخصی را از قبل فرستاده بودند و مدارک ارائه شده و بخشی از روند ثبت نام هم طی شده بود.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد