جمعه ۱۶ خرداد ۱۳۹۹ - 2020 June 05
کد خبر: ۲۲۵۹۷۵
تاریخ انتشار: ۰۷ دی ۱۳۹۸ - ۲۲:۲۶
معاون میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی استان بوشهر گفت: کارشناسان میراث‌ فرهنگی پس از وقوع زلزله به مرکز شهرستان تنگستان، شهرها و روستاهای اطراف اعزام و در حال تهیه گزارشی از خسارات احتمالی به بناهای تاریخی هستند.
آثار تاریخی بوشهر پس از زلزله

به گزارش «سوک» به نقل از ایسنا؛ نصرالله ابراهیمی با اشاره به زلزله ۴.۹ ریشتری بامداد دیروز در استان بوشهر ادامه داد: تا این لحظه خسارتی در این زمینه اعلام نشده است، فقط بخشی از دیوار آجری سمت غرب قلعه تاریخی کلات واقع در شهر اهرم (شهرستان تنگستان) ریزش کرده است که این دیوار چندی پیش نیز به دلیل نشست پی حرکت کرده بود.

وی با اشاره به مرمّت قلعه کلات در سال های اخیر گفت: بخش اعظم این قلعه در دو فاز مرمت و مقاوم سازی شده و بخشی از دیوار فاز سوم -شامل حیاط قلعه که برای یک سایت فرهنگی طراحی شده- قسمتی از پی آن، به علت ارتفاع و نشست ریزش کرده و خسارتی به سایر قسمت های بنای تاریخی وارد نشده است.

این مسئول بیان کرد: این دیوار فاقد ارزش تاریخی بوده و جهت تامین حفاظت محیطی یک دیوار در سال‌های اخیر طراحی و کار شده و در طراحی فاز جدید قرار بر بازسازی و مرمت آن بوده است.

معاون اداره کل میراث فرهنگی بوشهر اضافه کرد: طراحی این بخش از قلعه با برداشت های فنی در سال‌های اخیر صورت گرفته که به دلیل کمبود اعتبار مقاوم سازی مجدد نشده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان بوشهر، ابراهیمی خاطرنشان کرد: کارشناسان میراث فرهنگی به مناطق زلزله زده اعزام شده اند و تا این لحظه خسارت دیگری در این حوزه گزارش نشده است؛ همچنین یگان حفاظت در حالت آماده باش کامل هستند.


نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد