جمعه ۱۶ خرداد ۱۳۹۹ - 2020 June 05
کد خبر: ۲۲۶۲۲۹
تاریخ انتشار: ۲۰ دی ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۹
استاندار بوشهر:
استاندار بوشهر گفت: کاهش نرخ بیکاری در استان بوشهر به ظرفیت دریا و اقتصاد دریا برمی‌گردد.
کاهش نرخ بیکاری در استان بوشهر به اقتصاد دریا برمی‌گردد

به گزارش سوک، عبدالکریم گراوند عصر پنجشنبه در نشست مشترک ستاد اقتصاد مقاومتی استان بوشهر با اشاره به تلاش‌های صورت گرفته برای رفع مشکلات تولیدکنندگان و فعالان اقتصادی و تولیدی اظهار داشت: نرخ بیکاری از بالای ۱۰ درصد در فصول گذشته به ۹.۴ درصد در پاییز رسیده است.

وی رونق تولید و بهبود معیشت مردم ساحل نشین و مرزی کشور را ضروری دانست و اضافه کرد: در راستای کاهش نرخ بیکاری در استان بوشهر از ظرفیت‌های دریا و اقتصاد دریایی استفاده شده است.

استاندار بوشهر با بیان اینکه مسئولان نباید زندگی و معیشت مردم را فراموش کنند، تاکید کرد: پس از شش سال کشتی‌های حامل کالاهای اساسی در بندر بوشهر پهلو گرفت و ۱۰ هزار تن برنج خالی شد.

وی با اشاره به پهلوگیری دومین کشتی با ظرفیت ۱۵ هزار تن در بوشهر، خاطرنشان کرد: کشتی سوم حامل کالاهای اساسی برای تخلیه در بندر بوشهر در راه است.

گراوند از ایجاد شرایط پهلوگیری کشتی‌های با ظرفیت بالای ۵۰ هزار تن در بندر بوشهر خبر داد و گفت: طرح‌های مهمی برای بهبود معیشت ساحل نشینان تدوین و عملیاتی شده به‌گونه‌ای سوخت ۸۰ درصد شناورهای استان بوشهر به صورت یارانه‌ای تأمین می‌شود.

وی افزود: با وجود مجتمع پتروشیمی متعدد در استان بوشهر ولی منابع مالی این واحدهای صنعتی متعلق به استان بوشهر نیست که گردش مالی آنها حق طبیعی استان بوشهر است که نظام بانکی توان بیشتری پیدا کند تا در مسیر توسعه استان قرار بگیرد.

استاندار بوشهر در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه سپاه پاسداران مقتدرانه و به موقع پاسخ لازم را به سران خبیث آمریکا داد اظهار داشت: پایگاه‌های آمریکا که در عراق مورد اصابت موشک در عملیات سپاه پاسداران قرار گرفت کار بزرگی محسوب می‌شود./مهر

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد