پنجشنبه ۲۱ فروردين ۱۳۹۹ - 2020 April 09
کد خبر: ۲۲۶۲۳۸
تاریخ انتشار: ۲۰ دی ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۵
سوک گزارش می دهد
در اين مراسم که مدیر اسبق درمان تامین اجتماعی استان بوشهر غایب بود، دكتر منوچهري معاون درمان سازمان تامين اجتماعي به همراه رجبی مدیر کل پشتیبانی سازمان تامین اجتماعی، شیرمردی و جمعي از كاركنان ستاد مركزي اين سازمان به بوشهر آمدند تا مراسم معارفه مدیرجدید درمان سازمان تامین اجتماعی در استان بوشهر انجام شود.
به گزارش سوک، در آیینی با حضور مدیرکل پشتیبانی سازمان تامین اجتماعی، دكتر زهرا نويدي فرد به عنوان مدير درمان تامين اجتماعي استان بوشهر معرفي شد.

بر اساس این گزارش، در اين مراسم که مدیر اسبق درمان تامین اجتماعی استان بوشهر غایب بود، دكتر منوچهري معاون درمان سازمان تامين اجتماعي به همراه رجبی مدیر کل پشتیبانی سازمان تامین اجتماعی، شیرمردی و جمعي از كاركنان ستاد مركزي  اين سازمان به بوشهر آمدند تا مراسم معارفه مدیرجدید درمان سازمان تامین اجتماعی در استان بوشهر انجام شود.

دكتر كشميري رئيس دانشگاه علوم پزشكي بوشهر ،اردشیر شیرکوند مدیر کل سازمان تامین اجتماعی استان بوشهر، دكتر حاجيوني مدير كل بهزيستي استان بوشهر، محمدی مدیر کل گزینش منطقه ۵ فارس ، میرجهانمردی رئیس کانون بازنشستگان ، زارع رئیس بانک رفاه و جمعی از مسئولین استانی در الین مراسم حضور داشتند.

دكتر منوچهري معاون درمان سازمان تامين اجتماعي

* امروز رویکرد سازمان تامین اجتماعی به طور کلی متحول شده است، و ارتقاء بهره وری مراکز درمانی یکی از اهداف اصلی این سازمان است.سازمان تامین اجتماعی در حال حاضر در دو جبهه درمان مستقیم و غیرمستقیم خدمت ارائه می کند.

*وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به عنوان متولی امر بهداشت و درمان است و سازمان تامین اجتماعی 15 درصد از بخش درمان کشور را عهده دار است.

*انتظار داریم وزارت بهداشت و درمان به همین میزان به این سازمان توجه نشان دهد و از نظر تامین نیروهای تخصصی، ضریب کا و طرحی بخصوص در نواحی محروم اتفاقات خوبی رقم بخورد.

* خواسته ما از وزارت بهداشت این بوده که در بحث نیروهای طرحی به خصوص در نواحی محروم که مشکل داریم به ما کمک کنند و قرار بر این شده که از این به بعد در تقسیم نیروها این مهم مد نظر قرار بگیرد.

* در این راستا تفاهم نامه ای با وزارت بهداشت و درمان در 14 بند امضا کرده ایم که تعهدات طرفین مطرح شده و ما در آینده شاهد پرونده‎های الکترونیک سلامت خواهیم بود.


* تامین اجتماعی تعهداتی داشت که براساس آن بخشی مهم از مطالبات دانشگاه‌ها پرداخت شد و برای طرف غیر دانشگاهی نیز بنا است در قالب تهاتر و پرداخت‎های مستقیم مطالبات آنها به روز رسانی شود.

* از جمله استراتژی های جدید سازمان تامین اجتماعی ارتقای بهره‌ورری بیمارستان‌های این سازمان است که به اشتباه به عنوان خودگردانی مطرح شده است. اگر ما می گوییم بیمارستان ها باید در مسیر ارتقاء بهره وری گام بردارند صرفا برای کارآیی و اثربخشی بیشتر است و به هیچ عنوان به دنبال خودگردانی این بیمارستان ها نیستیم.

*البته به دلیل یک سری تحولات منابع و مصارف در سازمان تامین اجتماعی دچار مشکلاتی شد و حتی در یک دوره خاص منابع سازمان از مصارف و نیازها عقب افتاد که شاخص هایی مانند وجود تحریم در ا« دخیل بوده است.

* اکنون با تمام تلاشی که توسط مدیرعامل و اعضای هیات مدیره سازمان تامین اجتماعی بکار گرفته شده ‌است مقرر گردید منابع و مصارف این سازمان به نقطه سر به سر برسد.

* در چنین شرایطی باید توجه ویژه به بحث منافع و مصارف داشته باشیم با این وجود کسی از بیمارستان دنبال درآمدزایی نیست و ماموریت بیمارستان و مراکز درمانی نیز خلق درآمد و حتی تامین هزینه خودشان هم نیست.

* در فاز جدیدی عملکردی به دنبال هوشمندسازی استفاده از منابع و مصارف هستیم و یارانه سازمان را به بیمارستان های این سازمان قطع نمی کنیم ، هر چند 78 بیمارستان سازمان تامین اجتماعی می‌توانند هزینه‌های خود را پوشش دهند.

* با وجود تجربیات چندین ساله با اجرای طرح هایی مانند هیئت مدیره ای و هیئت امنایی شدن بیمارستان ها، اقدام به تدوین این تجربیات توسط گروهی متخصص شامل کارشناسان ارشد ستاد تحت عنوان نظام نامه بودجه ریزی مبتنی بر عملکرد و ارتقاء بهره وری کرده ایم که نتیجه آن تفویض اختیار به مراکز و حرکت به سمت مدیریت منابع انسانی تا رسیدن به جایگاه واقعی آنها بوده است.

* به دنبال ایجاد منابع پایدار برای اجرای پروژه های مختلف  هستیم که این وضعیت با موافقت مدیرعامل سازمان همراه شده و منابع درمان در اختیار معاونت درمان سازمان تامین اجتماعی قرار داده اند که به زودی کل این منابع به حساب مربوطه واریز می گردد تا توسط تیمی از کارشناسان در بخش درمان اولویت های هزینه کرد آن مشخص شود.

* از دیگر برنامه هایی که می توانم به ا« اشاره کنم موضوع سطح بندی خدمات است. در این برنامه قرار است منابع به عدالت توزیع شود که در گام نخست رقم بودجه قابل توجهی برای بحث توزیع عادلانه این خدمت درمانی در سال آینده با عنوان " بودجه سطح بندی درمان‌های مستقیم و غیرمستقیم" در نظر گرفته و توزیع می شود.

* درقالب قراردادهای خاص با مراکز دیگری شامل دولتی، غیر دولتی، دانشگاهی، نظامی، متفرقه، نهادهای دیگر و هر مجموعه ای که خدمتی در مناطق ارائه می‌کند وارد تعامل جدی خواهیم شد و به نوعی توزیع عادلانه خدمات درمانی در بین ۴۳ میلیون بیمه شده سازمان تامین اجتماعی داشته باشیم.


دکتر نویدی فرد؛ مدیر درمان تامین اجتماعی استان بوشهر

*استان بوشهر با جمعیتی حدود یک میلیون و 600 هزار نفر که بیش از 80 درصد جمعیت آن بیمه شده تامین اجتماعی هستند، بالاترین پوشش بیمه ای در سطح کشور است.

* مدیریت درمان تامین اجتماعی در دو بخش درمان مستقیم و غیر مستقیم خدمت ارائه می دهد. درمان غیرمستقیم به صورت خرید خدمت و درمان مستقیم با 3 بیمارستان و 7 کیلینیک و درمانگاه خدمات درمانی را ارائه می کند.

* کل مجموعه درمانی مدیریت درمان یک هزار و 320 نفر است و از این تعداد 250 نفر پزشک، 547 نفر کادر پرستاری، بهیار و مامایی، 136 نفر پاراکیلینیک و 382 نفر کادر پشتیبانی هستند.در مجموع 260 تخت بستری در استان متعلق به بیمارستان های تامین اجتماعی بوشهر است.


* ارتقاء کیفی و کمی خدمات درمانی، توسعه 70 تخت بستری در بیمارستان سلمان فارسی، ایجاد فضای جدید بستری در بیمارستان مهر برازجان و توسعه بیمارستان های کوچک مقیاس در بیمارستان مهر و عسلویه از برنامه های در دستور کار مدیریت درمان تامین اجتماعی استان بوشهر است.

*پیگیری راه اندازی درمانگاه خارک و درمانگاه دوم در شهر بوشهر، تکمیل پروژه های در حال احداث درمانگاه های برازجان، خورموج، جم، دیلم و دلوار وافتتاح پروژه درمانگاه دیر را از دیگر برنامه ها اعلام کرد و گفت: نظام نامه بودجه مبتنی بر عملکرد و ارتقاء بهره وری در بیمارستان ها نیز در دستور کار است.

شیرکوند؛ مدیرکل تامین اجتماعی استان بوشهر

*در استان بوشهر 32 هزار و 500 بیمه شده اصلی و 28 هزار و 100 نفر مستمری بگیر و بازنشسته سازمان هستند که در مجموع با احتساب افراد تابعه بالغ بر یک میلیون نفر در استان بوشهر تحت پوشش تامین اجتماعی استان هستند.


* این جمعیت یک پوشش بیش از 80 درصدی است که جزو بهترین پوشش های بیمه ای در سطح کشور است.

در پایان این مراسم حکم مدیر درمان تامین اجتماعی استان بوشهر که به امضاء دکتر سالاری رئیس سازمان تامین اجتماعی رسیده بوده قرائت و دکتر زهرا نویدی فرد به عنوان مدیر جدید درمان تامین اجتماعی استان بوشهر معارفه شد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد