سه‌شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۹ - 2020 August 11
کد خبر: ۲۲۶۲۳۹
تاریخ انتشار: ۲۰ دی ۱۳۹۸ - ۲۳:۰۵
رئیس دفتر نظارت شورای نگهبان استان در گفتگو با سوک:
خلیل رضایی دقایقی پیش در گفتگو با سوک، آخرین وضعیت تایید، رد و عدم احراز صلاحیت های داوطلبین انتخابات مجلس شورای اسلامی در کنار زمان و مکان رسیدگی به شکایات داوطلبین رد و احراز صلاحیت نشده این دوره را اعلام کرد.
خلیل رضایی دقایقی پیش در گفتگو با سوک،  آخرین وضعیت تایید، رد و عدم احراز صلاحیت های داوطلبین انتخابات مجلس شورای اسلامی در کنار زمان و مکان رسیدگی به شکایات داوطلبین رد و احراز صلاحیت نشده این دوره را اعلام کرد.

خلیل رضایی؛ رئیس دفتر نظارت شورای نگهبان در استان بوشهر

* بر اساس تبصره 2 ماده 52 قانون انتخابات، هیات استان و مرکزی نظارت شورای نگهبان موظف است که مراتب تایید و رد صلاحیت و همچنین عدم احراز صلاحیت داوطلبین انتخابات مجلس را با استناد قانونی به فرمانداری های مرکز حوزه های انتخابیه اعلام نماید.

* با توجه به فرصت قانونی 20 روزه برای رسیدگی به صلاحیت داوطلبین توسط هیات های استانی و مرکزی نظارت بر انتخابات ، این مهلت در ساعت 24 روز 21 دی ماه به پایان می رسد.

* بر اساس شرح وظایف قانونی، هیات های نظارت استان و مرکزی، اسامی افراد تایید، رد صلاحیت و عدم احراز صلاحیت داوطلبین در روز 22 دی ماه به فرمانداری های هر یک از حوزه های انتخابیه اعلام و فرمانداری ها نیز به شکل کتبی و با قید محرمانه به داوطلبین انتخابات مجلس شورای اسلامی اعلام می کنند.

*با توجه به این که نظر نهایی و قطعی این دفتر هنوز اعلام نشده ، مطالبی که طی چند روز گذشته و به خصوص امروز در خصوص تایید، رد و یا عدم احراز صلاحیت داوطلبین در برخی گروه ها و کانال های شبکه های اجتماعی و همچنین سایت های خبری دست به دست می شود، صرفا گمانی زنی هایی بوده که به هیچ عنوان مورد تایید رسمی دفتر نظارت شورای نگهبان در استان بوشهر نمی باشد و تکذیب می شود.

*  از روز یک شنبه 22 دی ماه تا روز پنج شنبه 26 دی ماه نمایندگان هیات نظارت شورای نگهبان استان بوشهر در استانداری بوشهر برای دریافت هر گونه اعتراض و شکایت در خصوص رد صلاحیت و یا عدم احراز صلاحیت داوطلبین مستقر می شوند.

* شورای نگهبان پس از دریافت شکایات و اعتراضات داوطلبین رد و یا عدم احراز صلاحیت در فرصت اعلام شده ( تا 26 دی ماه )، تا پایان روز 12 بهمن اقدام به بررسی این شکایات کرده و روز 13 بهمن ماه نظر نهایی خود را از طریق مجاری قانونی به اطلاع فرمانداری های حوزه های انتخابیه می رساند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد