دوشنبه ۳۱ شهريور ۱۳۹۹ - 2020 September 21
کد خبر: ۲۲۶۳۷۹
تاریخ انتشار: ۲۵ دی ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۳
امام جمعه بوشهر:
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر با بیان اینکه تنها اثر استعمارگران در استان بوشهر گورستان آنها است، گفت: استان بوشهر سرزمین مقاومت و حماسه است.
تنها اثر استعمارگران در استان بوشهر گورستان آنها است

به گزارش سوک، آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری صبح چهارشنبه در کنگره سرداران و دو هزار شهید استان بوشهر اظهار داشت: در کتاب تاریخ هیچگاه یاد و خاطره شهدا فراموش نخواهد شد چون به خدا پیوستند و خدا جاودانه است پس شهید نیز جاودانه است.

وی با بیان اینکه شهادت زیباترین، پرسودترین و ارزشمندترین ارتحال انسان از دنیای فانی به دنیای باقی است، اضافه کرد: شهادت بال عروج انسان از خاک به افلاک است و واقعاً اگر انسان ارتحالش از دنیا با شهادت نباشد متضرر شده است.

امام جمعه بوشهر تصریح کرد: شهادت ارزشمندترین معامله انسان در کل حیاتش در دنیا با عالم وجود به رنگ خدا است.

وی ادامه داد: استان بوشهر از دیرباز سرزمین دیانت، مقاومت، بصیرت، استکبارستیزی بر اساس مبانی دین بوده است و بر محور ولایت‌مداری حماسه‌ها آفریده است.

صفایی بوشهری خاطرنشان کرد: پرچم مقاومت و. استکبارستیزی در استان بوشهر افراشته شده است و تاریخ ضد استعماری مردم این سرزمین به بیش از پنج قرن می‌رسد و چهار بار انگلیس خبیث به این استان حمله کرد ولی شکست خوردند.

وی با اشاره به اینکه مردم این منطقه چون سدی محکم مقابل استعمار انگلیس ایستادند و یک وجب آب و خاک این مملکت آسمانی را به بیگانگان ندادند و این افتخار استان بوشهر است که تاریخی اینچنین دارد.

امام جمعه بوشهر با اشاره به اینکه زنان استان بوشهر نیز تاریخی درخشان در مقابله با استعمارگران دارند، تصریح کرد: زنان منطقه لرده انگلیسی‌ها را شکست دادند و مایه افتخار این سرزمین شدند.

وی خاطرنشان کرد: همه کشورهای غربی که چشم طمع به استان بوشهر داشتند تنها یک اثر در این استان دارند و آن هم گورستان ننگ آنها است. اکنون نیز اگر چشم طمعی داشته باشند اینجا به گورستان آنها تبدیل خواهد شد./مهر

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد