پنجشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۹ - 2020 December 03
کد خبر: ۲۲۶۵۲۸
تاریخ انتشار: ۰۲ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۴
مدیرکل امور بانوان استانداری بوشهر:
مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری بوشهر گفت: برنامه‌ریزی مناسب به‌منظور پیشگیری و کاهش کودک‌آزاری یا کودک همسری صورت گیرد.
لزوم برنامه‌ریزی به‌منظور پیشگیری از کودک‌آزاری در استان بوشهر

به گزارش سوک، مریم آذرشب شامگاه سه‌شنبه در آئین انعقاد تفاهم‌نامه چندجانبه همکاری مشترک حقوق کودک با موضوع کودک‌آزاری و کودک همسری اظهار داشت: حمایت از حقوق کودکان ضروری و لازم است.

وی تصریح کرد: کودک‌آزاری یا کودک همسری از آسیب‌های اجتماعی است که به علت ویژگی‌های تأثیرگذار آن نیاز به بررسی و برنامه‌ریزی مناسب به‌منظور پیشگیری و کمک به رفع یا کاهش آن به‌شدت احساس می‌شود.

آذرشب گفت:: مقابله با این آسیب در راستای سیاست‌های حمایتی از حقوق کودکان و نوجوانان، پیشگیری از بروز کودک‌آزاری و کودک همسری و فرهنگ‌سازی در این خصوص و مداخلات لازم و به‌موقع به‌منظور کنترل و کاهش کودک‌آزاری و کودک همسری و پیامدهای ناشی از آن از اهداف اساسی این طرح است.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری بوشهر به اهداف جزئی این طرح نیز اشاره کرد و گفت: ارتقای سطح آگاهی عمومی به‌ویژه کودکان، والدین، مربیان آموزش‌وپرورش و تسهیل گران در خصوص پدیده کودک‌آزاری و کودک همسری و توانمندسازی افراد جامعه در خصوص مقابله با کودک‌آزاری و کودک همسری از این اهداف است.

وی تصریح کرد: ارتقای سطح آگاهی تخصصی کارکنان نهادهای مرتبط با پدیده کودک‌آزاری و کودک همسری نیز از این اهداف است.

آذرشب ابراز داشت: شکل‌گیری سازوکار سازمان‌یافته و ساختارمند در راستای انجام به‌موقع فرآیند مداخله و مقابله توسط نهادهای دولتی و فعالان اجتماعی و مدنی، هماهنگی بین بخشی و بین نهادهای مرتبط با موضوع تدوین نظام ثبت، گزارش دهی و ارجاع و همچنین انجام مداخلات لازم در موارد بحرانی نیز از جمله این اهداف است.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری بوشهر خاطرنشان کرد: مداخلات درمانی و توان‌بخشی به‌منظور کاهش عواقب کودک‌آزاری و کودک همسری، ارائه حمایت‌های مددکاری، قضائی و اجتماعی به گروه هدف و حمایت از کارکنان نهادهای مرتبط با پدیده کودک‌آزاری و کودک همسری نیز از دیگر اهداف این طرح است./مهر

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد