پنجشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۹ - 2020 August 06
کد خبر: ۲۲۶۷۶۴
تاریخ انتشار: ۱۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۶
معاون رئیس جمهور:
معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور گفت: در راستای حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان، برون‌سپاری فعالیت‌های تحقیقی صنعت نفت و گاز ضروری است.
برون‌سپاری فعالیت‌های تحقیقاتی صنعت نفت و گاز ضروری است

به گزارش سوک، سورنا ستاری بعدازظهر شنبه در نشست ستاد اقتصاد رونق تولید و اقتصاد دانش‌بنیان استان بوشهر در عسلویه اظهار داشت: در راستای برون‌سپاری فعالیت‌های تحقیقاتی صنعت نفت و گاز این معاونت از این فعالیت‌ها حمایت می‌کند.

وی با تأکید بر توسعه فعالیت‌های تحقیقاتی و پژوهشی در راستای حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان بیان کرد: برای تسریع در فعالیت‌های تحقیقاتی و پژوهشی در راستای حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان، صنعت نفت و گاز باید فعالیت‌های تحقیقی خود را برون‌سپاری کند.

معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور با اشاره به جبران عقب‌ماندگی فعالیت تحقیقاتی در حوزه نفت و گاز بیان کرد: این نقص بر ما وارد است که در حوزه علم و فناوری صنعت نفت و گاز کمتر توجه شده که باید آن جبران کنیم.

ستاری افزود: اینکه گفته می‌شود فناوری را بخریم زاییده عقل اقتصاد نفتی است چراکه فناوری یادگرفتنی و فراگیری دانش و علم و تبدیل علم به ثروت است.

وی اضافه کرد: فعالیت دانشگاه تولید محصول نیست، هیچ دانشگاهی محصول از جمله دارو یا موتور الکتریکی تولید نمی‌کند بلکه این فعالیت‌ها بر عهده شرکت‌های دانش‌بنیان است.

معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور محصول را نتیجه سرمایه‌گذاری بخش خصوصی عنوان کرد و اظهار داشت: بخش خصوصی سرمایه‌گذاری می‌کند و محصولی از آن تولید و عرضه می‌شود.

وی اظهار داشت: منطقه پارس جنوبی نشان از عزت و اقتدار ایران اسلامی در عرصه علمی، تولیدی و صنعتی است و توسعه عسلویه و پارس جنوبی افتخاری برای کشور و نظام اسلامی ایران است.

ستاری بابیان اینکه در صنعت طراحی و ماشین‌سازی صورت می‌گیرد گفت: برای اجرای صنعت در عرصه‌های موردنظر باید دانش آن وجود داشته باشد.

معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور با تأکید بر توجه بیشتر به پژوهش و حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان خاطرنشان کرد: مشکل فعالیت‌های پژوهشی، پول و اعتبار مالی نیست و پژوهش به صدقه دادن کسی نیاز ندارد بلکه باید در اهمیت پژوهش‌کارهای بیشتری انجام شود./مهر

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد