پنجشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۹ - 2020 August 06
کد خبر: ۲۲۶۸۰۵
تاریخ انتشار: ۱۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۵
معاون سیاسی منطقه دوم نیروی دریایی سپاه:
معاون سیاسی منطقه دوم نیروی دریایی سپاه با تاکید بر لزوم حرکت در مسیر جوان‌گرایی گفت: جوان‌ها اعلامیه چسبان نیستند، پیشران انقلاب هستند.
جوان‌ها پیشران انقلاب هستند/ لزوم حرکت در مسیر جوان‌گرایی

به گزارش سوک، یعقوب ربیعی صبح دوشنبه در کارگاه بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی در شهرستان دشتستان با تشریح اینکه انقلاب اسلامی بر پایه جوان‌گرایی و جوان‌محوری شکل گرفت اظهار داشت: در طول تاریخ انقلاب جوان‌ها نشان دادند که پایه‌گذار حرکت‌های اصیل و جدید در انقلاب اسلامی هستند.

وی با اشاره به سن فرماندهان جوانی مانند محسن رضایی، شهیدان باقری، طهرانی مقدم و … در دوره دفاع مقدس بیان کرد: فرماندهان اصلی جنگ جوانانی بودند که با توان خودشان و با جسارتی که داشتند توانستند جلوی دشمن قد علم کنند.

معاون سیاسی منطقه دوم نیروی دریایی سپاه با اشاره به اینکه دال مرکزی بیانیه گام دوم جوان‌گرایی است ادامه داد: وظیفه جوانان این است که «بخش دیگری از جهاد بزرگ برای ساختن ایران اسلامی بزرگ را آغاز کنند».

ربیعی اضافه کرد: بر همین اساس است که رهبر معظم انقلاب می‌فرمایند که جوانان موتور پیشگامان انقلاب اسلامی هستند و باید به آنها میدان داد. متأسفانه کسانی هستند که ده‌ها سال انقلاب اسلامی را گروگان گرفتند و جوانان را صرفاً یک اعلامیه چسبان در نظام می‌دانند.

این مدرس دانشگاه گفت: کشور با داشتن ۳۶ میلیون نفر در سنین میانه ۱۵ تا ۴۰ سال و دارا بودن ۱۴ میلیون نفر دارای تحصیلات عالی و جمع چشمگیر جوانان محقق و اندیشمند، صاحب پتانسیل و توان بالقوه خیره‌کننده‌ای برای رقم زدن «یک پیشرفت همه‌جانبه» است البته اگر نسل اولی‌ها بگذارند.

وی تصریح کرد: متأسفانه قانون منع بکارگیری بازنشستگان هنوز به یک گفتمان نشده است. امروز نیاز است که برخی نسل اولی‌ها وظیفه تربیت نوه‌ها و نتیجه‌هایشان برای ذخیره انقلاب برعهده بگیرند./مهر

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد