جمعه ۲۲ فروردين ۱۳۹۹ - 2020 April 10
کد خبر: ۲۲۶۸۹۳
تاریخ انتشار: ۱۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۱
رئیس سازمان هواشناسی کشور:
رئیس سازمان هواشناسی کشور گفت: تاکنون بارش‌ باران در نقاط مختلف کشور ۳۰ درصد از میانگین سالانه بالاتر رفته است.
 بارش‌ باران در سطح کشور ۳۰ درصد بالاتر از میانگین سالانه است

به گزارش سوک، سحر تاج‌بخش‌مسلمان پیش از ظهر چهارشنبه در حاشیه نشست با مسئولان استان بوشهر در جمع خبرنگاران اظهار داشت: توسعه زیرساخت‌های ایستگاه هواشناسی ضروری است.

وی با بیان اینکه در این سفر وضعیت ایستگاه‌های هواشناسی استان بوشهر در شهرستان‌های مختلف بررسی می‌شود تصریح کرد: در بازدید از وضعیت ایستگاه‌های هواشناسی در نقاط مختلف استان، متوجه شدیم وضعیت ایستگاه‌های هواشناسی در استان مناسب نیست و نیاز به بهسازی و نوسازی دارد.

رئیس سازمان هواشناسی کشور با بیان اینکه ساختمان اداره کل هواشناسی استان دچار مشکلاتی است خاطرنشان کرد: انتظار داریم با حمایت استاندار نسبت به مقاوم‌سازی و بهسازی این ساختمان اقدام شود.

تاج‌بخش‌مسلمان بیشترین افزایش بارش باران را مربوط به مناطق جنوب و جنوب شرق دانست و گفت: بارش باران در استان‌های جنوبی مانند بوشهر، سیستان و بلوچستان و هرمزگان ۳۰ تا ۱۷۰ درصد نسبت به پارسال افزایش داشته است.

وی از ثبت بیشترین بارش باران در استان هرمزگان خبر داد و بیان کرد: نقشه‌های بلندمدت نشان می‌دهد الگوی بارش تا پایان سال در حد میانگین خواهد بود.

رئیس سازمان هواشناسی کشور خاطرنشان کرد: بر اساس بررسی‌های انجام‌شده بارش باران در نقاط مختلف کشور تاکنون ۳۰ درصد از میانگین سالانه بالاتر رفته است./مهر

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد