پنجشنبه ۲۱ فروردين ۱۳۹۹ - 2020 April 09
کد خبر: ۲۲۶۹۳۰
تاریخ انتشار: ۱۸ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۸:۵۹
آیت‌الله رئیسی در پایان سفر به بوشهر:
رئیس قوه قضائیه از تلاش برای رفع مشکل نیروی انسانی و کمبود قاضی خبر داد و گفت: ۷۰۰ میلیارد ریال را به رفع مشکلات فوری در استان بوشهر اختصاص داده‌ایم.
اختصاص ۷۰۰ میلیارد ریال برای رفع مشکلات فوری در استان بوشهر

به گزارش سوک، آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی پنجشنبه‌شب در نشست خبری پایانی سفر به استان بوشهر اظهار داشت: نسبت به برخی پروژه‌های خاص مثل وجود ۹۰۰ اتومبیل که بیش از دو سال در بنادر باقی‌مانده است و همچنین وضعیت اراضی که گزارش‌شده بعضی از زمین‌خواری‌ها و بی‌توجهی به قوانین وجود دارد.

وی تصریح کرد: همکاران ما از دو روز قبل در استان و همه شهرستان‌ها، شامل ۱۷ هیئت مسائل را بررسی کردند و از دو هفته پیش نیز ۳۰ نفر از همکاران سازمان‌های وابسته و عملکرد آن‌ها را موردبررسی قراردادند که نتایج این مباحث و مجموعه موارد شهرستان‌ها در جلسه شورای عالی قضائی با حضور مسئولان عالی استان مطرح شد.

رئیسی با بیان اینکه نسبت به بعضی از مشکلات مثل نبود پزشک قانونی در ۴ شهرستان قرار شد کار را آغاز کنند اضافه کرد: بعضی از مسائل نیاز به پیگیری در هفته‌های بعد دارد و این مسائل باید در شورا پیگیری شود و قرار شد در اولین جلسه استاندار بوشهر و رئیس‌کل دادگستری استان با حضور شورای حفظ بیت‌المال پیگیری شود.

رفع مشکل نیروی انسانی و کمبود قاضی

وی تصریح کرد: مشکل نیروی انسانی، کمبود قاضی، کارمند و بعضی از امکانات استانی مقرر شد سریعاً دنبال شود، همچنین نسبت به وضعیت زندان‌ها کارگروه‌هایی فعال شدند تا پیگیری‌های لازم را انجام دهند.

رئیسی تأکید کرد: نسبت به برخی از پرونده‌های خاص در استان مثل وجود ۹۰۰ اتومبیل که بیش از دو سال در بنادر باقی‌مانده است که قرار شد تا آخر سال جاری رسیدگی شود.

وی تصریح کرد: نسبت به وضعیت اراضی که گزارش‌شده بعضی از زمین‌خواری‌ها و بی‌توجهی به قوانین و مقررات و تغییر کاربری‌ها صورت می‌گیرد.

رئیسی با بیان اینکه در مورد صیادان با حضور در کنار ساحل و گفتگو با صیادان در جریان بعضی از مشکلات آنان قرار گرفتم گفت: چند مسئله شامل سوخت صیادی و بیمه از دغدغه‌های این عزیزان بود، در مرکز نیز صحبتی با معاون اول دولت داشتم و ایشان گفتند که در جلسه ما مسئله سوخت صیادان مطرح‌شده و اجرای این مصوبه برای حل مشکل سوخت صیادی دنبال می‌شود تا نگرانی صیادان عزیز و پرتلاش برطرف شود.

رئیس قوه قضائیه گفت: تغییر کاربری نیاز به مصوبات قانونی دارد و حتماً اقدامات خودسرانه در بخش‌های مختلف و زمین‌خواری‌ها باید پیگیری شود و قرار شد در اسرع وقت جلسه‌ای با حضور استاندار بوشهر، رئیس‌کل دادگستری استان و با حضور دست‌اندرکاران و شورای حفظ بیت‌المال به وضعیت اراضی و حفظ منابع ملی پیگیری شود.

مقابله با صید ترال

رئیسی یکی دیگر از مشکلات استان را موضوع صید ترال عنوان کرد و ابراز داشت: نباید اجازه داد که این مسئله لطمه‌ای را به آبزیان وارد کند و خطری برای دریا باشد.

رئیس قوه قضائیه گفت: تصمیم‌گیری پیرامون برخی از مسائل نیاز بررسی در جلسه شورای عالی دارد که حتماً این مسائل در آن جلسه بررسی خواهد شد.

وی تصریح کرد: مسائلی درباره عسلویه بود که سازمان بازرسی کشور مأمور شد کار را دنبال کند و گزارش‌های لازم را در این رابطه ارائه دهد.

رئیسی بیان کرد: امشب ۱۷ هیئت گزارش‌های خود را دادند و در هر موردی تصمیماتی به شکل منطقه‌ای گرفته و نکاتی نیز قرار شد به تهران منتقل شود و ان‌شاءالله در جلسات شورای عالی دنبال شود، امیدواریم مجموعه آنچه که بررسی و آنچه که تصویب شد گامی در راستای رفع مشکلات مردم پرشور و پرشعور استان بوشهر باشد.

مردم استان بوشهر حماسه‌آفرین هستند

وی با بیان اینکه مردم استان بوشهر حماسه‌آفرین هستند گفت: آن‌ها نشان دادند که زمان‌شناس هستند و خوب عکس‌العمل نشان می‌دهند که یکی از نتایج آن چهار بار ذلت و خواری انگلیسی‌ها در این استان بوده است.

رئیسی افزود: نتیجه این زمان‌شناسی باعث شده که چهار بار جلوی تجاوز انگلیسی‌ها را گرفته و همچنین ذلت و خواری آمریکایی‌ها را به دنبال داشته است، ان‌شاءالله با همین روحیه ایستادگی و مقاومت و سخت‌کوشی بتوانند در مسیر انقلاب و حفظ ارزش‌ها گام‌های بلندی را بردارند.

رئیس قوه قضائیه خاطرنشان کرد: شکر گذار هستم که خداوند توفیق داد که امروز در خدمت مردم بوشهر بوده و با مردم خانواده شهدا دیدار داشته باشیم و دغدغه‌های آنان را بشنویم./مهر

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد