شنبه ۱۴ تير ۱۳۹۹ - 2020 July 04
کد خبر: ۲۲۷۱۷۰
تاریخ انتشار: ۲۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۳
در مسیر انتخابات
یکی از کاندیدای انتخاباتی حوزه بوشهر، گناوه و دیلم مانع مهم پیشرفت بوشهر را فناعت به داشته های موجود در کنار نبود مطالبه گیری در بین مردم از مسولان و به خصوص نمایندگانشان در مجلس شورای اسلامی دانست.
به گزارش سوک، یکی از کاندیدای انتخاباتی حوزه بوشهر، گناوه و دیلم مانع مهم پیشرفت بوشهر را فناعت به داشته های موجود در کنار نبود مطالبه گیری در بین مردم از مسولان و به خصوص نمایندگانشان در مجلس شورای اسلامی دانست.

دکتر داریوش مستی ، دانش آموخته فیزیک هسته ای در مقطع دکترا

* پیشرفت مطلوب استان بوشهر درحالی محقق نشده‌است که از ثروتمندترین استان‎های کشور است و همه استعدادهای لازم در این استان وجود دارد.با ظرفیت‎های موجود بوشهر می‎توانست یک شهر پیشرفته مانند دوبی در کشور امارات باشد ولی نبود مطالبه‎گری مانع تحقق این مهم شده‌است.

*در چنین شرایطی بوشهری‎ها باید نماینده‎ای را انتخاب کنند که بخوبی حق و حقوق آنها را از ظرفیت‎های موجود در این استان بگیرد. این که در بوشهر حتی کوچه پس کوچه‎ها نیز مشکل دارند نشان می‏‌دهد نماینده مجلس در این استان جای زیادی برای کار دارد.

* با این وجود مباحث کلان استان مانند اشتغال، اتصال به شبکه ریلی، کمبود آب شرب، مرکزهای فرهنگی و هنری، بافت روستایی، گردشگری و شهرک‏‌های صنعتی ظرفیت ویژه‎ای برای کار نمایندگان مجلس محسوب می‎شود.*در مبحث منطقه آزاد تجاری نیز با توجه به اینکه اکنون ۶۰ تا ۷۰ درصد بوشهری‏‌ها مخالف آن هستند باز هم باید بخوبی مزایا و معایب آن تشریح و سپس با گرفتن نظر نهایی مردم برای این موضوع تصمیم گیری شود.

*در ارتباط با سهم استان بوشهر از منابع نفت و گاز ، در صورت راهیابی به مجلس مجدانه پیگیری می‎کنم تا صنعت نفت در اجرای مسئولیت اجتماعی سهم استان میزبان از این ظرفیت‎ها مشخص شود.

*در ارتباط با برجام ، در صورت وجود عده‎ای برخوردار از دید هسته‎ای در مجلس و یا افرادی که بتوانند در این زمینه به نمایندگان مشاوره بدهند بدون شک در این حوزه می‎توان تصمیم بهتری گرفت. بدون وجود دید هسته‏‎ای نمی‎توان تصمیم جامع و کاملی برای برجام گرفت زیرا  آگاه نبودن به مسائل تخصصی این حوزه آسیب است. در برجام یک سری بندها مثبت و یکی سری بند منفی نیز وجود دارد که با اصلاح  بخشی از آنها می‌شد به مفیدتر واقع شدن آن کمک کرد.

* در ارتباط با مشکل توان‎‌یابان ، عمده این قشر مشکل اشتغال دارند، این در حالی است که آنها با داشتن استعدادهای بالقوه از ظرفیت لازم برای اشتغال در دستگاه‎ها برخوردار هستند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد