پنجشنبه ۰۸ خرداد ۱۳۹۹ - 2020 May 28
کد خبر: ۲۲۷۲۵۷
تاریخ انتشار: ۲۹ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۷:۳۵
با حضور شماری از مسئولان استانی
در سيزدهمين جشنواره كارآفرينان برتر استان بوشهر با حضور شماری از مسئولان استانی، از کارآفرینان برتر استان بوشهر در بخش‌های مختلف تجلیل شد.
به گزارش سوک، در سيزدهمين جشنواره كارآفرينان برتر استان بوشهر با حضور شماری از مسئولان استانی، از کارآفرینان برتر استان بوشهر در بخش‌های مختلف تجلیل شد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر گفت: راه‌حل مشکلات امروز جامعه و برطرف کردن مشکل بیکاری تنها با نگاه کارآفرینی محقق می‌شود.

حمیدرضا پناه اظهار داشت: کارآفرینی به معنی نگاه نوآور، خلاقیت و ابتکار است و جامعه‌ای موفق است که این نوع نگاه در آن فرهنگ‌سازی شده باشد.

وی تصریح کرد: امروز اقتصاد بر اساس نوع نگاه به سمت ابتکار، خلاقیت، نوآوری و توجه به نگاه نرم‌افزاری تغییر مسیر داده است.

پناه اضافه کرد: امروز بحث کارآفرینی از موارد مهم و کلیدی جامعه است و شواهد نشان می‌دهد جوامعی که تفکر خاصی نسبت به اشتغال و کارآفرینی دارند رشد خوبی است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر با بیان اینکه حرکت دانشگاه‌ها به سمت کارآفرینی است گفت: ترویج فرهنگ کارآفرینی باید از دبستان آغاز شود و جوانان ما از کودکی بافرهنگ کار و کارآفرینی آشنایی داشته باشند.

وی اضافه کرد: مسیر تحول در جامعه از طریق کارآفرینی رقم می‌خورد و امروز در این استان گام‌های خوبی برداشته‌شده است.

پناه اظهار داشت: هدف از برگزاری این جشنواره ترویج فرهنگ کارآفرینی و ترغیب و تشویق آنان برای حضور هرچه بهتر در عرصه کار و کارآفرینی، شناسایی کارآفرینان موفق و استفاده از تجربه آن‌ها و بیان این تجربه‌ها برای استفاده جوانان است.

وی با بیان اینکه در زمان حاضر ۱۴ دفتر مشاوره کارآفرینی در استان بوشهر شکل‌گرفته است و کارهایی مهم انجام داده‌اند خاطرنشان کرد: در جشنواره سیزدهم در گام نخست از میان شرکت‌کنندگان ۴۱ نفر مورد تأیید قرار گرفتند و بعد از بررسی از سوی وزارتخانه ۱۶ کارآفرین برای داوری انتخاب شدند که از این میان هفت نفر مورد تأیید و در گام نهایی از میان آن‌ها نیز چهار نفر به عنوان کارآفرین برتر استان بوشهر در سال جاری انتخاب شدند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار بوشهر گفت: موانع پیش‌روی کارآفرینان و سرمایه‌گذاران استان بوشهر برطرف شود.

سعید زرین‌فر صبح دوشنبه  اظهار داشت: اگر موانع در مسیر فعالیت کارآفرینان برداشته و آموزش‌های لازم ارائه شود فرصت‌های شغلی و تولیدی افزایش می‌یابد.

وی با تأکید بر برطرف شدن موانع پیش‌روی کارآفرینان و سرمایه‌گذاران، افزود: استان بوشهر در ابعاد گوناگون دارای ظرفیت‌های مهم اشتغال‌زایی و تولیدی است که در راستای کارآفرینی باید این قابلیت‌ها را به جامعه بیش از پیش معرفی و شناسانده شود.

زرین‌فر شناسایی، حمایت و تجلیل از کارآفرینان را مورد تأکید قرار داد و تصریح کرد: یکی از ظرفیت‌های مهم استان بهره جستن از سواحل استان از جمله پرورش آبزیان است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار بوشهر صید آبزیان در استان بوشهر را سالانه افزون ۶۰ هزار تن دانست و خاطرنشان کرد: با تکمیل و بهره‌برداری از پروژه‌های پرورش ماهی در قفس تولید این آبزی به چند برابر صید کنونی افزایش می‌یابد.

موانع پیش‌روی کارآفرینان و سرمایه‌گذاران استان بوشهر برطرف شود

در این آئین به ترتيب اولويت از کارآفرینان برتر استان به شرح زیر تقدیر شد:

منصور گرگى پور مدیر عامل شرکت پس کرانه

زمینه فعالیت: پروژه های ساختمانی، نفت و گاز، تأسیسات و تجهیزات، راه، آب و بازرگانی

حسین سلیمانی راد مدیر عامل شرکت پخش سلیمانی

زمینه فعالیت: پخش مواد غذایی در استان بوشهر و استان های همجوار

امیررضا فولادی مدیرعامل شرکت ابنیه سازان فولادین جنوب (گروه صنعتی مانیس)

زمینه فعالیت: تواید بلوک های سبک لیکا و فرآورده های بتنی پیش ساخته

فاطمه بهاری مدیر آموزشگاه زبان هزاره دانش

زمینه فعالیت: آموزش زبان های خارجی در شهر جم
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد