پنجشنبه ۱۴ فروردين ۱۳۹۹ - 2020 April 02
کد خبر: ۲۲۷۳۴۰
تاریخ انتشار: ۰۱ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۶
رئیس کمیته اطلاع‌رسانی ستاد انتخابات استان بوشهر گفت: ۱۵ هزار نفر در استان بوشهر امر برگزاری انتخابات در زمینه اجرا، نظارت، بازرسی و پشتیبانی و ستاد انجام می‌دهند.
15 هزار نفر امر برگزاری انتخابات مجلس در استان بوشهر را انجام می‌دهند

به گزارش سوک، لحظه به لحظه به روز موعود برگزاری انتخابات مجلس در جمعه 2 اسفندماه نزدیک می‌شویم.

در حالی که تمام مقدمات برای برگزاری انتخاباتی سالم، قانونمند و پرشور از سوی متولیان آماده شده است فضای انتخاباتی استان بوشهر حکایت از برگزاری انتخابات با شکوه و حماسی نوید می‌دهد.

 در این روزها با شوری که کاندیداهای انتخاباتی در عرصه تبلیغات به راه‌اندخته‌اند و تاثیری که بیانات مقام معظم رهبری در جامعه ایجاد کرده می‌رویم تا یک انتخاباتی سالم و پرشور و یک حرکت حماسی را در عرصه سیاسی کشور شاهد باشیم و یک‌بار دیگر بیعتی دوباره با نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران انجام دهیم و دوستان را امیدوارتر و دشمنان را خوار و ذلیل کنیم.

با برنامه‌ریزی انجام شده زمینه برگزاری انتخابات مجلس در استان بوشهر در 2 اسفندماه در 720 شعبه اخذ رای فراهم شده است.

حضور گسترده در انتخابات سبب ناکامی اهداف دشمنان می‌شود

اسماعیل کاظمی در جمع خبرنگاران در بوشهر با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری که شرکت در انتخابات سبب تقویت نظام می‌شود اظهار داشت: حضور گسترده در انتخابات سبب ناکامی اهداف دشمنان  و تقویت، پایداری، ماندگاری نظام می‌شود که حضور در این عرصه مهم سیاسی اجتماعی بر همه واجدان شرایط تکلیف و وظیفه است.

وی با بیان اینکه استان بوشهر و مردم با اصالت آن دارای یک شان فرهنگی ویژه‌ای هستند تصریح کرد: تا برگزاری انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی کمتر از 40 ساعت دیگر باقی مانده و باید به‌گونه‌ای عمل شود که شان فرهنگی استان صدمه‌ای بر آن وارد نشود.

رئیس کمیته اطلاع‌رسانی ستاد انتخابات استان بوشهر با تاکید بر رعایت قانون در امر تبلیغات نامزدهای انتخابات مجلس خاطرنشان کرد: تخریب چهره‌های نامزدهای رقیب در عرصه انتخابات غیراخلاقی، غیرقانونی و تخلف است که باید کاندیداها و هواداران آنها  موازین و مقررات لازم را مورد توجه قرار دهند تا زمینه برگزاری انتخاباتی سالم و پرشور فراهم شود.

کاظمی فرایند انتخابات در استان بوشهر را مورد اشاره قرار داد و با اشاره به آغاز انتخابات مجلس از 10 آذرماه  به دستور وزیر کشور افزود: در ابتدا 198 نفر  برای نمایندگی مجلس ثبت نام کردند که در مجموع 101 نفر از کاندیداها تایید صلاحیت شدند.

داوطلبان نمایندگی انتخابات مجلس شورای اسلامی در استان بوشهر به 76 نفر رسید

وی با اشاره به انصراف برخی کاندیداها گفت: با انصراف 25 کاندیدا تعداد داوطلبان نمایندگی انتخابات مجلس شورای اسلامی در 4 حوزه استان بوشهر به 76 نفر رسید.

رئیس کمیته اطلاع‌رسانی ستاد انتخابات استان بوشهر بیان کرد: اکنون در حوزه بوشهر، گناوه و دیلم 27 کاندیدا، حوزه انتخابیه دشتستان 18 داوطلب، دشتی و تنگستان 15 نفر و در حوزه  انتخابیه دیر، جم، کنگان و عسلویه 16 داوطلب انتخاباتی حضور دارند.

کاظمی واجدان شرایط رای در استان بوشهر را 783 هزار نفر دانست و خاطرنشان کرد: بر اساس آمارهای موجود در حوزه انتخابیه بوشهر، گناوه و دیلم، 294 هزار نفر، دشتستان، 169 هزار نفر، دشتی و تنگستان 108 هزار نفر و در حوزه انتخابیه دیر، جم، عسلویه و کنگان 212 هزار نفر واجد شرایط رای دادن هستند.

مشارکت 15 هزار نفر امر برگزاری انتخابات مجلس در استان بوشهر

مدیرکل روابط عمومی استانداری بوشهر با اشاره به اینکه 15 هزار نفر امر برگزاری انتخابات مجلس در استان بوشهر را انجام می‌دهند تصریح کرد: عوامل برگزاری انتخابات 2 اسفندماه در زمینه اجرا، نظارت، بازرسی و پشتیبانی و ستاد مشارکت دارند که تعداد ناظران 3 هزار و 200 نفر، اعضای شعب 4 هزار و 110 نفر و بازرسان، محافظان شعب و دیگر دست‌اندرکاران افزون بر 7 هزار و 500 نفر است.

وی تعداد شعب‌های اخذ رای را 720 شعبه دانست و بیان کرد: از این تعداد شعب 501 شعبه اصلی و 219 شعبه سیار در 4 حوزه انتخابیه استان بوشهر تعیین شده است.

رئیس کمیته اطلاع‌رسانی ستاد انتخابات استان بوشهر با بیان اینکه تا 8 صبح فردا تبلیغات کاندیداها ادامه دارد افزود: تبلیغات  نامزدهای انتخابات مجلس تا 24 ساعت قبل از برگزاری انتخابات انجام و از ساعت 8 صبح اول اسفندماه سکوت تبلیغاتی برای برگزاری انتخابات در 2 اسفندماه برقرار می‌شود./تسنیم

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد