پنجشنبه ۱۴ فروردين ۱۳۹۹ - 2020 April 02
کد خبر: ۲۲۷۳۵۱
تاریخ انتشار: ۰۱ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۲
اندک فرصتی تا انتخابات
این بحث و جدل های بی محتوا و بی اساس، برای جوانان و همدیارانم راهبردی و راهگشای که نخواهد بود، بلکه وقتی پس از جستجوی بسیار چیزی دستگیرشان نشد بیشتر زمینه نومیدی، نفرت و دلزدگی آنان را از اوضاع موجود فراهم می کند.
سوک: نمی دانم بقیه مردم شهرستان دشتی نیز وضعیتی مانند من دارند یا خیر؟

از روز ۲۴ بهمن ماه فرصت رسمی تبلیغاتی ‌کاندیداهای محترم یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی آغاز شده، اما با توجه به اینکه هواداران بعضی از کاندیداها از قبل از آن در فضاهای واقعی و مجازی به معرفی کاندیدای مورد علاقه ی خود پرداخته اند و تبلیغات زودهنگام و گسترده خود را آغاز کرده اند، خیلی از کاندیداها نیز در جمع مردم مناطق، شهرها و روستاهای مختلف شهرستان به ایراد سخنرانی پرداخته اند اما در حال حاضر پس از گذشت ۶ روز از این فرصت رسمی تبلیغاتی، با وجود تمام تلاشم هنوز موفق نشده ام بیش از چند سطری اطلاعات در مورد کاندیداها که شامل نام و نام خانوادگی، تاریخ تولد و زادگاه و تا حدودی شغل در مجموع، تنها دو سه نفری از کاندیداها را کسب نمایم.

می توان گفت بیش از ۹۰ درصد تبلیغات کاندیداها از طریق فضای مجازی صورت می گیرد. از همان ابتدای شروع تبلیغات و راه اندازی کانال ها و گروه ها و ... در فضاهای مجازی در این راستا، بیش از ۴۰ فضا را شخصا عضو شدم و یا ناخواسته عضوم کردند که سعی کردم از این فرصت استفاده کرده و با یک تیر دو نشان بزنم؛ هم لینک اخبار و اطلاعات شهرستان و استان که دغدغه ام است را منتشر کنم و هم مطالب منتشر شده توسط هواداران و نمایندگان کاندیداها را مطالعه کنم تا شاید بتوانم در پایان، در انتخاب نماینده اصلح شهرستان تصمیم بهتری اتخاذ کنم. اما طی این مدت با وجود اینکه تنها دو روز تا برگزاری انتخابات فرصت باقیست، متاسفانه موفق به کسب هیچ گونه اطلاعات لازم، سودمند و کاربردی در مورد هیچ یک از کاندیداها نشدم. تنها چیزی که طی این مدت، نه تنها من که باید گفت اکثر جوانان و اهالی خوشنام، اصیل و فروتن شهرستان( که جویای شناخت و آگاهی بیشتر از کاندیداها هستند) در فضاهای مجازی شاهد آن هستیم؛ بگومگوها و یک سری دعواها و جنجال های خاله زنکی است که ارزنی نمی ارزند که حتی لحظه ای از وقتمان را پای آن بگذاریم و بیخودی سر خودمان را درد بیاوریم.

به طور کلی افرادی که عنوان نماینده کاندیداها را در فضاهای مجازی یدک می کشند و یا گاها هوادار هستند، مطالب و فیلم و تصاویری که توسط آنها در شبکه های مجازی منتشر می شود چند دسته تقسیم می شود:

گروه اول توانسته است رکورد سرعت نشر اکاذیب را از آن خود کنند. گروه دوم که از نظر زمانی کمتر از یک دقیقه در پی گروه اول در فضاها حاضر است در تهیه و نشر تکذیبیه مطالب گروه اول مهارت و سرعت دارند، گروهی نیز چماق توهین و تخریب را علیه کاندیداهای دیگر برداشته اند، گروهی شاید به عمد، بذر یاس و نومیدی می پاشند و با بدعهدی و دریدن جامه ی غیرت و تعصب به دیارشان، بخصوص جوانان را بیش از پیش از حضور در صحنه انتخابات ناامید می کنند، گروهی مصادره کنندگان فی الفور انصراف های انتخاباتی به نفع کاندیدای مورد علاقه شان شده اند، گروهی در پی رو کردن دست رقیبان و گروهی دیگر سنگ حزب و جناح و اشخاص خاص را به سینه می زنند، و ... .

امروز ۶ روز از فرصت آشنایی بیشتر مردم با نامزدهای یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی سپری شده اما هیچ از کاندیداهای محترم شهرستان دشتی و نمایندگان آن ها در شبکه های مجازی که در این راستا راه اندازی کرده اند، نه هدف خود از نماینده شدن را بیان کرده اند، نه خط مشی دقیق و درستی و نه برنامه های آینده خود را مشخص می کنند.

متاسفانه طی این مدت در این شبکه ها در گفتار، نوشتار و رفتار بعضی نامزدها و نمایندگان آنها اصطلاحاتی چون شفافیت و روشنگری، حقوق شهروندی، عدم سیاست زدگی، تقوا و اخلاق گم است و جوانان نمی توانند آن را بیابند.

این بحث و جدل های بی محتوا و بی اساس، برای جوانان و همدیارانم راهبردی و راهگشای که نخواهد بود، بلکه وقتی پس از جستجوی بسیار چیزی دستگیرشان نشد بیشتر زمینه نومیدی، نفرت و دلزدگی آنان را از اوضاع موجود فراهم می کند.

امروزه همه ما از بی توجهی مسئولان به مشکلات جامعه گله مند هستیم. خیلی از ما در فقر و وضعیت معیشتی پایین به سر می بریم، خیلی از جوانان بیکار هستند و شغل و درآمدی برای تشکیل زندگی سالم ندارند، هر روزه آمار بیکاران بالا می رود و بهداشت و درمان مردم دچار مشکل می شود اما اجازه نمی دهیم اثرات روانی این اتفاقات بر ما اثر بگذارد.

هر یک رای که در صندوق انداخته می شود سرنوشت ساز است و همانطور که مردم آگاه سرزمینمان ایران واقف هستند رای مسئولیت آور است و هر کدام از ما در قبال رایی که به صندوق می اندازیم مسئول هستیم. قطعا ما جوانان و مردم آگاه سرزمینم از تجربه دوره های قبل انتخابات مجلس و ریاست جمهوری بهره گرفته و با دقت و بصیرت بیش از پیش رای خواهیم داد.

من از اینکه دختر ایران هستم و تحت لوای سیدعلی مدظله، افتخار کرده و به خود می بالم. و با تمام افتخار دوم اسفندماه، روز پیوند شور و شعور انقلابی همراه و هم قدم با دیگر جوانان و هموطنان غیور و ولایی پای صندوق های انتخابات حضور خواهم یافت و از همگی همدیارانم برای خلق حماسه ای دیگر دعوت می کنم پا جای پای خالوحسین ها و رئیسعلی ها گذاشته و برای سرافراز کردن دیار حماسه و عشق؛ دشتی و تنگستان نور و گرمای حضورشان همچون آفتاب داغ جنوب چشم دشمنان و بدخواهان وطن را چنان نقطه زنی کرده و نشانه روند که نتواند دید.

یادداشت: سکینه حیدری نسب، فعال رسانه
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد