يکشنبه ۱۷ فروردين ۱۳۹۹ - 2020 April 05
کد خبر: ۲۲۷۵۱۶
تاریخ انتشار: ۰۶ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۳
شهردار عالیشهر در گفتگو با خبرنگاران:
شهردار عالیشهر گفت: بازار هفتگی عالیشهر (سه‎شنبه بازار) که همواره محل تجمع جمعیت زیادی است و فروشندگانی از استان های همجوار و مشتریانی از شهرهای اطراف دارد، این هفته تعطیل شد و تا عادی نشدن شرایط، این تعطیلی ادامه دارد.

به گزارش سوک؛ مهدی قائدی امروز در گفتگو با خبرنگاران اظهار داشت: با هدف پیشگیری از شیوع ویروس کرونا برگزاری جشنواره اقوام ایرانی در اسفندماه لغو و به سال آینده موکول شد.

وی افزود: عالیشهر تاکنون سه سال در نیمه دوم اسفندماه میزبان این جشنواره بوده، اما امسال برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا، چهارمین دوره جشنواره اقوام لغو و به اولین فرصت مناسب در سال آینده موکول شد.

قائدی شهردار عالیشهر با اشاره به تشکیل ستاد پیشگیری، هماهنگی و عملیات پاسخ به بحران در عالیشهر خاطرنشان کرد: در این ارتباط مکان‎های عمومی، مخزن‎های جمع‌آوری زباله، سرویس‏‎های بهداشتی و دستگاه‎های عابر بانک روزانه پس از پایان ساعت‏‌های کاری ضدعفونی می‏‌شود.

قائدی اظهار داشت: ناوگان حمل و نقل عمومی نیز شبانه از ساعت ۲۱ تا ۲۴ با هدف پیشگیری از شیوع ویروس کرونا استریل می‌‏شود.

شهردار عالیشهر ادامه داد: بازار هفتگی عالیشهر (سه‎شنبه بازار) که همواره محل تجمع جمعیت زیادی است و فروشندگانی از استان های همجوار و مشتریانی از شهرهای اطراف دارد، این هفته تعطیل شد و تا عادی نشدن شرایط، این تعطیلی ادامه دارد.

وی گفت: همچنین زمین‎های ورزشی در اختیار شهرداری نیز تعطیل و آبخوری‎های عمومی سطح شهر نیز برای اقدام‌‏های پیشگیرانه بسته شدند.

قائدی اظهار داشت: ساختمان اداری شهر عالیشهر نیز به دلیل مراجعه قابل توجه ارباب رجوع روزانه بعد از ساعت کاری ضدعفونی می‌‎شود و در ورودی این مکان روشویی و مایع ضدعفومی کننده برای استفاده شهروندان جانمایی شده‌است.

وی گفت: پذیرایی از ارباب رجوع و کارکنان نیز با لیوان‏‎های یکبار مصرف انجام و ماسک و دستکش موردنیاز کارکنان شهرداری تامین شده تا آنها بتوانند کمترین دغدغه‌ای خدمات خود را به شهروندان ارائه کنند.

قائدی افزود: با توجه به اینکه استعمال دخانیات از شیوه‎های مستعد در انتقال ویروس است با هدف پیگشیری از شیوع ویروس کرونا با عرضه قلیان در سطح پارک‏های شهر به صورت جدی به شدت مقابله می‎شود.

وی اظهار داشت: با این وجود از شهروندان نیز انتظار است با توجه به توصیه‌های کارشناسان بهداشت و سلامت تا ریشه‌کن شدن کامل این ویروس اقدام‌های پیشگیرانه را با جدیت دنبال کنند.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد