دوشنبه ۱۸ فروردين ۱۳۹۹ - 2020 April 06
کد خبر: ۲۲۷۵۴۶
تاریخ انتشار: ۰۸ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۸:۴۱
با پیگیری دستگاه قضایی؛
رئیس‌کل دادگستری استان بوشهر گفت: با تلاش‌ها و تمهیدات دستگاه‌های متولی و پیگیری‌های دستگاه قضایی سهمیه‌بندی بنزین یارانه‌ای قایق‌های صیادی استان بوشهر حل شد.
مشکل سوخت قایق صیادان در استان بوشهر برطرف شد


به گزارش سوک، علی جمادی بعدازظهر چهارشنبه در نشست با مسئولین استان بوشهر اظهار داشت: سوخت قایق‌های صیادی با پیگیری قضائی و همکاری دولت تأمین شد.

وی با اشاره به سفر اخیر رئیس قوه قضائیه به استان بوشهر و حضور سرزده وی در اسکله بوشهر و بررسی مشکلات صیادان از نزدیک گفت: یکی از مشکلات مهم صیادان تلاش‌گر در استان بوشهر سهمیه‌بندی بنزین قایق‌های صیادی بود که معیشت آن‌ها را دچار مشکل کرده بود.

جمادی اضافه کرد: به دنبال پیگیری‌های قضائی و همکاری و همراهی دولت مشکل صیادان در استان بوشهر رفع شده و سهمیه‌بندی بنزین یارانه‌ای قایق‌های صیادی بر اساس فرمول جهانی فائو تأمین شد، در این فرمول مصرف بنزین بر اساس میزان دریاروی که حداکثر ۲۱ روز در ماه است و قدرت موتور قایق تعیین می‌شود.

وی بیان کرد: بر این اساس سقف سهمیه بنزین یک هزار و ۵۰۰ تومانی قایق‌های صیادی هزار و ۲۰۰ لیتر در ماه تعیین‌شده که بر این اساس قایق‌های صیادی برای دریافت سهمیه بنزین خود باید در سامانه تجارت آسان ثبت‌نام کرده باشند.

رئیس‌کل دادگستری استان بوشهر از صیادان به عنوان قشر زحمت‌کش و سخت‌کوش جامعه یادکرد و گفت: مسئولین در راستای رفع مشکلات این قشر اهتمام ویژه داشته باشند که در همین راستا دستگاه قضائی هم در کنار آن‌ها قرار خواهد داشت.

رئیسی رئیس قوه قضائیه در تاریخ هفدهم بهمن به استان بوشهر سفر کرد و ضمن بازدید سرزده از اسکله صیادی جفره، با حضور در جمع صیادان و ملوانان، دیدار صمیمانه و چهره به چهره با آن‌ها داشت و در جریان مشکلات این قشر قرار گرفت.

در این دیدار صیادان و ملوانان نسبت به مشکلات مختلف خود از جمله سهمیه سوخت، قطع شدن پیاپی سامانه‌ها، پیاده نشدن مناسب دولت الکترونیک در اسکله، عدم بهره‌مندی از امتیاز سختی کار، امتیاز آب و نداشتن بیمه گلایه‌هایی را مطرح کردند.

رئیس قوه قضائیه از استاندار بوشهر خواست که این موضوعات را پیگیری کند و به صیادان اطمینان خاطر داد که مشکلات آن‌ها بررسی و اگر در استان قابل‌حل بود از سوی استاندار و اگر در حوزه استانداری نبود، در تهران پیگیری خواهد شد./مهر

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد