پنجشنبه ۰۸ خرداد ۱۳۹۹ - 2020 May 28
کد خبر: ۲۲۷۵۷۰
تاریخ انتشار: ۰۸ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۰
معاون دانشگاه علوم پزشکی بوشهر خبر داد
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر از انجام تست تب سنجی ویروس کرونا و بررسی وضعیت مسافران در شهرستان‌های استان توسط اکیپ‌های بهداشتی خبر داد.
انجام تست تب سنجی ویروس کرونا از مسافران در شهرهای استان بوشهر

به گزارش سوک، عبدالمحمد خواجه‌ئیان ظهر پنج شنبه در نشست با مسئولین دستگاه‌های اجرایی استان بوشهر اظهار داشت: به منظور حصول اطمینان از جلوگیری انتقال بیماری از استان‌های هم‌جوار اکیپ‌های بهداشتی در تمامی شهرستان‌های استان به ویژه شهر بوشهر اقدام به تب سنجی و بررسی مسافرین کرده‌اند.

وی با بیان اینکه تب سنجی و بررسی وضعیت بهداشتی مسافرین در حال انجام است بیان کرد: اکیپ‌های بهداشتی به صورت مستمر در حال انجام این کار هستند.

خواجه‌ئیان اضافه کرد: در تمامی مبادی ورودی ازجمله فرودگاه بوشهر توسط اکیپ‌های بهداشتی تب سنجی و بررسی مسافرین صورت می‌گیرد.

وی تصریح کرد: با تصویب مدیریت بحران استانداری و ابلاغ استاندار بوشهر همه مسافرین ورودی به استان در مبادی ورودی توسط همکاران هلال‌احمر استان از لحاظ وجود علائم این بیماری مورد برسی قرار می‌گیرند.

خواجه‌ئیان یکی از راه‌های انتقال ویروس کرونا را قلیان دانست و گفت: ویروس از طریق قطرات تنفسی به محفظه آب قلیان منتقل‌شده و زنده می‌ماند و هنگامی‌که نفر بعدی اقدام به استفاده از همان قلیان می‌کند در خطر ابتلاء به ویروس قرار می‌گیرد، نکته بسیار مهم این است که تعویض سَری قلیان هیچ نقشی در عدم انتقال بیماری نخواهد داشت.

وی با بیان اینکه مدیریت پیشگیرانه تنها راهکار مقابله با ویروس کرونا است اضافه کرد: در نتیجه مراقبت‌های انجام‌شده توسط پرسنل تلاشگر حوزه سلامت استان بوشهر، تاکنون مورد مثبت بیماری در استان نداشته‌ایم.

خواجه‌ئیان با تأکید بر اینکه هیچ‌کس از ابتلاء به این بیماری مصون نیست افزود: با توجه به شناسایی موارد مثبت در استان‌های همسایه از جمله خوزستان، فارس و هرمزگان حفظ هوشیاری و به‌کارگیری دقیق اصول بهداشتی توسط هم استانی‌های عزیزمان لازم و ضروری است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر خاطرنشان کرد: اکیپ‌های بهداشتی بر اساس مصوبه مدیریت بحران، برای پیشگیری از ترویج ویروس کرونا اقدام به جمع‌آوری قلیان‌ها در شهرها و روستاها کرده‌اند./مهر

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد