سه‌شنبه ۱۹ فروردين ۱۳۹۹ - 2020 April 07
کد خبر: ۲۲۷۷۵۳
تاریخ انتشار: ۱۵ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۹
رئیس صنعت، معدن و تجارت بوشهر:
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر گفت:پویش «بدون برچسب قیمت نخریم» باید در استان بوشهر به فرهنگ عمومی تبدیل شود.
پویش «بدون برچسب قیمت نخریم» یک فرهنگ عمومی در استان بوشهر شود

به گزارش سوک، سید حسین حسین صبح پنجشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: اطلاع از قیمت کالا ابتدایی‌ترین حق مصرف کننده است که با پیوستن به این پویش (بدون برچسب قیمت نخریم) می‌توان آن را به یک فرهنگ عمومی در جامعه نهادینه کرد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر اضافه کرد: یکی از راهکارهای مؤثر تنظیم بازار برای فراهم ساختن شرایط سالم انتخاب کالا و خدمات برای مصرف کنندگان نصب برچسب قیمت است.

وی بیان کرد: رعایت نصب برچسب قیمت توسط فروشندگان بسیار حائز اهمیت بوده و این امر توسط قانونگذار در قوانین متعدد به منظور یادآوری درج قیمت، الصاق برچسب یا اتیکت روی کالا یا نصب تابلو و نرخ‌نامه در محل کسب یا حرفه به نحوی که قیمت واحد کالا یا دستمزد خدمت به سهولت و روشنی برای همگان قابل رؤیت باشد تأکید می‌گردد.

حسینی از رؤسای اتحادیه‌های صنفی در سطح بازار خواست با نصب تراکت و آگهی و اطلاع رسانی طرح همگانی پویش (بدون برچسب قیمت نخریم) در واحد صنفی مربوطه در اشاعه این پویش فعال‌تر شوند و همزمان اتاق اصناف نیز تذکرات لازم را به صنوف برای رعایت این موضوع مهم داشته باشند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر از شهروندان خواست در صورت مشاهده هرگونه تخلف صنفی ازجمله عدم درج قیمت کالا و هرگونه خدمات با شماره تلفن ۱۲۴ ستاد خبری رسیدگی به شکایات مردمی این سازمان گزارش کنند./مهر

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد