سه‌شنبه ۱۲ فروردين ۱۳۹۹ - 2020 March 31
کد خبر: ۲۲۷۸۶۰
تاریخ انتشار: ۱۹ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۷:۵۱
با توجه به قرنطینه خانواده‌ها؛
سرپرست دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری بوشهر از برگزاری طرح نشاط در خانه خبر داد و گفت: تولید برنامه‌های فرهنگی اجتماعی ویژه خانواده‌ها در استان آغاز شده است.
طرح «نشاط در خانه» در استان بوشهر برگزار می‌شود

 به گزارش سوک،محمد مظفری اظهار داشت: قرنطینه خانواده‌ها بخاطر اپیدمی کرونا ویروس در سطح جامعه وظیفه دستگاه‌های متولی امور فرهنگی و اجتماعی بسیار سنگین کرده است.

وی با بیان اینکه قرنطینه خانواده‌ها در منزل و عدم دسترسی خانواده‌ها به بسیاری از خدمات فرهنگی در بلند مدت می‌تواند باعث بروز مشکلاتی روانی برای جامعه شود، از دستگاه‌های متولی خواست به فکر تولید محتوا و فعالیت‌های فرهنگی ویژه خانواده‌ها هنگام قرنطینه باشند.

سرپرست دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری بوشهر اضافه کرد: طرح نشاط در خانه با مشارکت همه دستگاه‌های اجرایی و سازمان‌های مردم نهاد و در راستای تولید برنامه‌های فرهنگی اجتماعی ویژه خانواده‌ها در استان آغاز شده است.

وی افزود: در اولین مرحله این طرح و با مشارکت کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان و دفتر امور اجتماعی بیش از ۴۰ کلیپ از بازی‌های بومی و محلی و کودکانه و قصه‌های کودکانه تهیه شده و به صورت مجازی در اختیار خانواده‌ها قرار خواهد گرفت.

مظفری با بیان اینکه از دیگر دستگاه‌های فرهنگی نیز خواسته شده تا برنامه‌ای در این حوزه تدارک ببینند، اجرای مسابقات مختلف ویژه خانواده‌ها، برگزاری جشنواره‌های خانگی و اجرای مسابقات مجازی برای خانواده‌ها را از دیگر برنامه‌هایی عنوان کرد که قرار است در قالب طرح نشاط در خانه در سطح استان اجرا شود.

سرپرست دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری بوشهر همچنین از تولید کلیپ‌های آموزشی با همکاری روانشناسان است در این دفتر خبر داد./مهر

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد