دوشنبه ۱۸ فروردين ۱۳۹۹ - 2020 April 06
کد خبر: ۲۲۷۹۱۰
تاریخ انتشار: ۲۰ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۱
دبیر ستاد مبارزه با کرونا در استان بوشهر:
دبیر ستاد مبارزه با کرونا در استان بوشهر به اهمیت آموزش در مقابله با شیوع ویروس کرونا اشاره کرد و گفت: زنجیره انتقال ویروس کرونا در استان با مشارکت مردم شکسته می‌شود.
زنجیره انتقال کرونا در استان بوشهر با مشارکت مردم شکسته می‌شود

به گزارش سوک، سعید کشمیری بعد از ظهر دوشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: برای بیمارانی که قرنطینه خانگی می‌شوند به خانواده‌های آنان قبل از ترخیص آموزش‌های لازم ارائه می‌شود.

دبیر ستاد مبارزه با کرونا در استان بوشهر افزود: بیمارانی که از بیمارستان مرخص می‌شوند علاوه بر آموزش‌های لازم به خانواده، همکاران ما به صورت روزانه به منزل وی مراجعه می‌کنند و علائم و وضعیت وی نیز رصد می‌کنند.

وی با بیان اینکه نکته کلیدی در زمینه ویروس کرونا شکستن زنجیره انتقال این ویروس است که راهش نیز آموزش است ادامه داد: بی‌توجهی ما باعث می‌شود ویروس وارد بدن شود، بنابراین باید دست‌ها را مرتب شست، فاصله را رعایت کرد، مردم در خانه بمانند، سفر نروند و خرید را محدود کنند تا از انتقال ویروس پیشگیری شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با تأکید بر اینکه مردم باید بیماری را جدی بگیرند، بیان کرد: ما می‌توانیم با رعایت نکات بهداشتی و توصیه‌ها، زنجیره انتقال ویروس را در استان بشکنیم.

کشمیری گفت: باید هرکسی وارد خانه می‌شود اول دست‌هایش را بشوید، مغازه‌داران از مشتریان بخواهند دست‌های خود را ضدعفونی کنند و کارمندان از ارباب‌رجوعان درخواست کنند اول دست‌ها را ضدعفونی کنند بعد برای انجام کار وارد اتاق کار شوند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر ۵۰ بیمار تنفسی در مرکز آموزشی درمانی شهدای خلیج‌فارس بوشهر بستری هستند اضافه کرد: از ابتدای شیوع این بیماری در کشور ۵۵۰ بیماری تنفسی به بیمارستان‌های استان بوشهر مراجعه کرده‌اند.

دبیر ستاد مبارزه با کرونا در استان بوشهر خاطرنشان کرد: متأسفانه شب گذشته یک بیمار که دارای سندرم داون و مبتلا به بیماری دیابت و نارسایی قلبی بوده به دلیل ضعف سیستم ایمنی بدن فوت‌شده است که دیروز نیز جواب آزمایش وی مثبت اعلام‌شده بود./مهر

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد