سه‌شنبه ۱۲ فروردين ۱۳۹۹ - 2020 March 31
کد خبر: ۲۲۷۹۶۲
تاریخ انتشار: ۲۳ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۹
مدیرکل دامپزشکی استان بوشهر:
مدیر کل دامپزشکی استان بوشهر از ممنوعیت قطعه بندی گوشت مرغ، تهیه جوجه کباب، طعم دار کردن و … در مراکز عرضه فرآورده‌های خام دامی خبر داد.
قطعه‌بندی و طعم‌دار کردن مرغ ممنوع است

به گزارش سوک، مرتضی بحرانی ظهر پنجشنبه در نشست هماهنگی مقابله با کرونا اظهار داشت: به منظور پیشگیری از هرگونه مخاطره بهداشتی از جمله کرونا از طریق فرآورده‌های خام دامی به مصرف کنندگان تلاش و برنامه‌ریزی مناسبی صورت گرفته است.

مدیر کل دامپزشکی استان بوشهر اضافه کرد: در همین راستا قطعه بندی گوشت مرغ، فرآوری، تهیه جوجه کباب، شینسل، طعم دار کردن و … در مراکز عرضه فرآورده‌های خام دامی ممنون است.

وی اضافه کرد: کرونا هیچ ارتباطی به دام زنده و لبنیات ندارد اما گوشت و سایر فراورده‌های پروتئینی به شکل ثانویه و از طریق شخص بیمار می‌تواند آلوده شود.

بحرانی تصریح کرد: از شهروندان عزیز تقاضا داریم که هرگونه فرآورده‌های خام دامی را به صورت بسته بندی و دارای پروانه بهداشتی بهره برداری و از مراکز معتبر خریداری کنند و از خرید مرغ‌های قطعه بندی و جوجه کباب فاقد بسته بندی معتبر پرهیز کنند.

وی بیان کرد: به تمام مراکز عرضه فرآورده‌های خام دامی کتباً نیز اعلام شده و تمام پرسنل مراکز عرضه، کشتارگاه‌ها و مراکز قطعه بندی ملزم به رعایت بهداشت فردی در هنگام فعالیت هستند.

مدیر کل دامپزشکی استان بوشهر گفت: در صورت عدم رعایت موارد بهداشتی، با متخلفان از طریق مراجع قضائی برخوردهای لازم صورت می‌پذیرد.

وی افزود: مردم تا آن جایی که مقدور باشد گوشت چرخ کرده را نیز به صورت بسته بندی شده تهیه کنند.

شهروندان در صورت مشاهده هر گونه تخلف می‌توانند از طریق شماره ۱۵۱۲ موارد را اعلام تا پیگیری‌های لازم صورت پذیرد./مهر

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد