پنجشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۹ - 2020 August 06
کد خبر: ۲۲۸۱۹۹
تاریخ انتشار: ۰۳ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۲
برای دومین روز متوالی
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با بیان اینکه بیماران مبتلا به ویروس کرونا در استان بوشهر در ۴۸ ساعت گذشته تغییری نکرده است گفت: تاکنون از ۵۵ نفر بیمار کرونایی استان بوشهر ۴۷ نفر درمان شده‌اند.

به گزارش سوک، برای دومین روز متوالی ، امار مبتلایان به ویروس کرونا در استان بوشهر ثابت ماند تا همچنان این استان به عنوان یکی از استان های دارای کمترین میزان مبتلا و فوت در صدر قرار گیرد.

دکتر سعید کشمیری ، دبیر ستاد مبارزه با کرونا در استان بوشهر

* تنها راه مصون ماندن از بیماری کرونا رعایت موارد بهداشتی و پرهیز از سفر و در خانه ماندن است. با تردد غیرضروری جان کسی را به خطر نیندازیم و در این راستا نباید سفیر مرگ و بیماری برای هم‌وطنان باشیم.

* در 48 ساعت گذشته تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در استان بوشهر تغییر نکرده و اکنون 55 نفر به کرونا مبتلا و 47 نفر درمان شده‌اند و در خانه قرنطینه هستند.

* اکنون 66 نفر با علائم حاد تنفسی در بیمارستان‌های استان بستری هستند از این  تعداد 4 نفر کرونایی هستند که  در بیمارستان در حال سپری کردن دوره درمانی خود قرار دارند.

* با توجه به لغو برخی پروازهای به تهران، نمونه‌های‌ آزمایش بیماران  مشکوک به کرونا از استان بوشهر به‌صورت زمینی به تهران ارسال‌ می‌شود که نتایج آزمایش‌های 2 روز اخیر با تأخیر اعلام خواهد شد.

دکتر کیانوش جهانپور ؛ سخنگوی وزارت بهداشت

* از ظهر دیروز تا امروز و بر اساس نتایج آزمایشگاهی، 1028 نفر بیمار جدید مبتلا به کووید19 در کشور شناسایی شدند و کل مبتلایان به این بیماری در کل کشور به 21 هزار و 638 نفر رسید.

* متأسفانه در طول 24 ساعت گذشته، 129 نفر از مبتلایان جدید کووید19 جان خود را از دست دادند و مجموع جانباختگان این بیماری در کشور به 1685 مورد رسید. خوشبختانه تاکنون 7913 نفر از بیماران بهبود یافته و ترخیص شده‌اند.

* در تهران 249 نفر، قم 17 نفر، گیلان 38 نفر، اصفهان 87 نفر، البرز  60 نفر، مازندران 36 نفر،  قزوین 29 نفر،  خوزستان 22 نفر، گلستان 10  نفر، فارس 26 نفر، لرستان 33 نفر، آذربایجان شرقی 57 نفر، یزد 84 نفر، زنجان 28 نفر، کردستان  16 نفر، اردبیل 19 نفر،کرمانشاه 7 نفر، کرمان 8 نفر، همدان 19 نفر، سیستان و بلوچستان 15 نفر، هرمزگان دو نفر، خراسان جنوبی 15 نفر، خراسان شمالی 26 نفر، ایلام 17 نفر، آذربایجان غربی 28 نفر، چهارمحال و بختیاری دو نفر، موارد جدید ابتلا به ویروس به‌تفکیک استان­ها هستند.

نمودار زیر، روند فوت از بین بیماران با تأیید قطعی آزمایشگاهی را نشان می‌‌دهد.

ویروس کرونا ,

روند موارد بیماری با تایید قطعی آزمایشگاهی و بهبودیافتگان مطابق با تصویر زیر است.

ویروس کرونا ,

نمودارهای زیر سه سناریوی احتمالی شیوع کرونا در کشور را نشان می‌‌دهند.

بر اساس سناریوی اول، اگر متوسط میزان تماس افراد مبتلا و مشکوک از 20 اسفندماه در سطح 25 درصد باشد، تعداد مرگ تجمعی تا انتهای اردیبهشت ماه، برای کل کشور، 13 هزار و 450 نفر خواهد بود.

ویروس کرونا ,

بر اساس سناریوی دوم، اگر با تمهیدات لازم، سطح ایزولاسیون از 20 اسفندماه به 32 درصد برسد، تعداد مرگ تجمعی کشور به 8630 نفر خواهد رسید.

ویروس کرونا ,

بر اساس سناریوی سوم، اگر تلاش شود تا سطح ایزولاسیون به 40 درصد برسد، مرگ تجمعی کشور 6030 نفر خواهد بود.

ویروس کرونا ,

در این مدل سازی، تمام موارد مرگ بیماران مبتلا به کووید-19 لحاظ شده است. به این معنا که این اعداد، مرگ‌‌های شناسایی نشده در این بیماران را نیز شامل می‌‌شود؛ اعم از موارد مرگ در افرادی که به دلیل بیماری زمینه‌‌ای حاد یا موارد دیگر، پیش از تشخیص بیماری فوت می‌‌کنند و یا افرادی که مورد تست آزمایشگاهی قرار نمی‌‌گیرند.

نقشه زیر، فراوانی تجمعی موارد ابتلا به کرونا در کشور را نشان می‌‌دهد. بر اساس این نقشه، استان‌‌هایی که با رنگ‌‌های تیره‌‌تری مشخص شده‌‌اند میزان بالاتری از موارد مثبت را دارند.

ویروس کرونا ,

بر اساس اعلام وزارت بهداشت، اپیدمی کرونا بسیار جدی است و نیاز به تمهیدات بلند مدت دارد اما برای کنترل موج اول این بیماری، سیاست ایزوله‌‌کردن بیماران و افراد مشکوک و کاهش تماس‌‌های مردم، تنها عامل کنترل کننده بیماری است.


نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد