سه‌شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۹ - 2020 June 02
جدیدترین اخبار
کد خبر: ۲۲۹۷۶۲
تاریخ انتشار: ۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۲
کارشناس هواشناسی؛
کارشناس اداره‌کل هواشناسی استان بوشهر با اشاره به گذر امواج ناپایدار کم دامنه از جو استان گفت: دمای هوای استان به طور نسبی کاهش می یابد.
گذر امواج ناپایدار کم‌دامنه از جو استان بوشهر/ دما کاهش می‌یابد


به گزارش سوک،پیام مساعدی  اظهار داشت: از عصر امروز و طی روز یکشنبه به سبب گذر امواج ناپایدار کم دامنه از جو استان، شاهد افزایش پوشش ابر و افزایش سرعت وزش باد همراه با گرد و خاک محلی خواهیم بود.

وی بیان کرد:‌ بر این اساس در برخی از نقاط احتمال وقوع بارش پراکنده و خفیف باران گاهی همراه با رعد و برق و وزش تندباد لحظه ای (بیش از ۵۰ کیلومتر در ساعت) پیش بینی می شود.

کارشناس اداره‌کل هواشناسی استان بوشهر اضافه کرد: همچنین طی ساعاتی از امشب و صبح فردا بر روی دریا و در سواحل استان بویژه نیمه شمالی خلیج فارس با افزایش سرعت وزش باد شمال شرقی و گاهی وزش تندباد لحظه ای ، ارتفاع موج و تلاطم دریا در این نواحی افزایش می یابد.

وی تصریح کرد:با خروج این موج از جو استان، وزش جریانات شمال غربی بر روی دریا و سواحل استان از روز دوشنبه آغاز و تا روز پنج شنبه با شدت و ضعف ادامه خواهد یافت.

مساعدی با بیان اینکه خلیج فارس طی این مدت مواج و متلاطم پیش بینی می شود خاطرنشان کرد: همچنین طی این مدت دمای هوا نیز به طور نسبی کاهش می یابد. 

وی افزود:‌ برای ساعات آینده آسمان استان قسمتی ابری گاهی همراه با غبار محلی، به تدریج تمام ابری طی امشب و صبح فردا در برخی نقاط همراه با وزش باد و گاهی گرد و خاک و احتمال رعد و برق همراه با بارش پراکنده و خفیف باران و تندباد لحظه ای پیش‌بینی می‌شود.

مساعدی گفت: جهت وزش باد غالباً شمال غربی تا شمال شرقی گاهی شرقی با سرعت ۱۰ تا۳۰ گاهی ۳۶ کیلومتر در ساعت و طی ساعاتی از وقت امشب و صبح فردا بر روی دریا و سواحل استان گاهی بیش از ۵۰ کیلومتر در ساعت خواهد بود.

وی افزود: ارتفاع موج در سواحل شمالی و مرکزی ۶۰ تا ۱۲۰ سانتیمتر و در هنگام وزش تندباد لحظه‌ای گاهی بیش از ۱۸۰ سانتیمتر، در سواحل جنوبی ۶۰ تا ۱۲۰ سانتیمتر و فردا در فراساحل جنوبی گاهی ۱۵۰ سانتیمتر خواهد بود./مهر


نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد