دوشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۹ - 2020 June 01
کد خبر: ۲۲۹۸۳۱
تاریخ انتشار: ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۲
رئیس اداره دریایی محیط زیست استان بوشهر گفت: لاکپشتان دریایی در استان بوشهر پایش می‌شوند.
لاکپشتان دریایی در استان بوشهر پایش می‌شوند

به گزارش سوک، محمد امین طلاب صبح دوشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: لاکپشت‌های دریایی از گونه های مهم جانوران دریایی هستند که بخش کوچک ولی مهم از زندگی خود را به سواحل مناسب جهت زادآوری می آیند.

وی افزود: لاکپشت های ماده با توجه به اینکه تعداد زیادی تخم در لانه می گذارند ولی از لانه و تخم و نوزادان خود محافظت نمی نمایند و به همین دلیل عوامل تهدید زیادی در به ثمر نرسیدن و تلفات زادآوری این گونه وجود دارد.

رئیس اداره دریایی محیط زیست استان بوشهر خاطرنشان کرد: حفاظت از این مناطق نقش مهمی در حفظ بقای این گونه دارد و در همین راستا از هفته گذشته کار پایش لاکپشت های دریایی استان بوشهر آغاز شد.

وی افزود: در این فعالیت، کارشناسان با حضور در مناطق مختلف که عمدتاً تحت مدیریت سازمان حفاظت محیط زیست هستند، نسبت به زیست سنجی، بررسی وضعیت سلامت، نحوه تخم گذاری و علامت گذاری لاکپشت های ماده لانه گزین اقدام می‌کنند.

طلاب بیان کرد: پارک ملی دیر نخیلو و عمدتاً در جزایر نخیلو و ام الگرم، سواحل پارک ملی دریایی نایبند و سواحل جزیره خارگو از اواخر اسفند ماه تا اواخر خرداد ماه شاهد حضور گونه لاکپشت منقار عقابی هستند که برای تخم گذاری سواحل ماسه ای امن این مناطق را انتخاب می کنند.

وی ادامه داد: طی برنامه از قبل پیش‌بینی شده، اداره کل حفاظت محیط زیست بوشهر تا کنون ۱۰ سال متوالی نسبت به پایش مستمر لاکپشت های دریایی اقدام کرده است./مهر


نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد