دوشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۹ - 2020 June 01
کد خبر: ۲۲۹۸۸۵
تاریخ انتشار: ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۷
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر:
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با تاکید بر لزوم رعایت اصول بهداشتی در شب‌های قدر گفت: روند بیماریابی در مراکز منتخب بیماریابی استان ادامه دارد.
لزوم رعایت اصول بهداشتی در شب‌های قدر/ تداوم بیماریابی در بوشهر

به گزارش سوک، سعید کشمیری عصر سه‌شنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: بازگشایی اماکن مذهبی و مساجد در شب‌های قدر بر اساس دستورالعمل‌های ستاد مبارزه با کرونا امکان‌پذیر است.

وی ادامه داد: انتظار می‌رود عموم مردم و هیئت‌امنای اماکن مذهبی و مساجد با جدیت همچون گذشته نسبت به رعایت این دستورالعمل‌ها مدافعان سلامت را همراهی کنند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر بابیان اینکه عدم رعایت فاصله اجتماعی در هر نوع مراسمی موجب شیوع گسترده کرونا خواهد شد اظهار داشت: از عموم مردم تقاضا می‌کنم از برگزاری مراسم دورهمی، جشن تولد و عروسی، ختم، خاک‌سپاری و هرگونه تجمع جداً خودداری کنند.

وی از افزایش تعداد مبتلایان کرونا در استان خبر داد و افزود: تعداد بیماران مبتلا به کرونا در استان بوشهر تا روز سه‌شنبه ۲۳ اردیبهشت‌ماه ۳۸۹ نفر است که از این تعداد ۲۲۳ مرد و ۱۶۶ زن هستند.

وی با اشاره به ادامه روند بیماریابی در مراکز منتخب بیماریابی استان افزود: از ۱۶ مورد مثبت جدید که در مراکز بیماریابی شناسایی‌شده‌اند، پنج نفر در بوشهر، چهار نفر در دشتستان، سه نفر در گناوه، دو نفر در عسلویه، یک نفر در جم و یک نفر نیز در دیلم به ثبت رسیده است.

کشمیری ادامه داد: پنج بیمار جدید شهرستان بوشهر چهار آقای ۴۶، ۳۸، ۳۶ و ۲۱ ساله هستند که پس از شناسایی در مراکز بیماریابی در مراقبت خانگی قرار دارند و یک خانم ۳۰ ساله که در حال حاضر در بیمارستان بستری است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر عنوان کرد: چهار بیمار شهرستان دشتستان نیز دو آقای ۶۲ و ۴۳ ساله و دو خانم ۳۳ و ۳۰ ساله هستند که سابقه تماس با مورد مثبت داشته‌اند و از این تعداد آقای ۶۲ ساله در بیمارستان بستری و دیگر موارد نیز در مراقبت خانگی قرار دارند.

کشمیری افزود: سه بیمار شهرستان گناوه نیز دو خانم ۶۲ و ۲۱ ساله و یک آقای ۳۰ ساله هستند و به جز خانم ۲۱ ساله که ترخیص شده است دو فرد دیگر در بیمارستان بستری هستند.

وی تصریح کرد: دو بیمار جدید در شهرستان عسلویه آقا و غیربومی هستند که یکی از آن‌ها ۵۵ ساله باسابقه مسافرت در چهارده روز گذشته در مراقبت خانگی قرار دارد و دیگری نیز آقای ۳۵ ساله و در بیمارستان بستری است.

دبیر ستاد مبارزه با کرونا در استان بوشهر افزود: در شهرستان جم یک خانم ۲۹ ساله پس از شناسایی توسط مرکز بیماریابی در مراقبت خانگی قرار دارد و در شهرستان دیلم نیز کودکی ۸ ساله در بیمارستان بستری است./مهر
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد