سه‌شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۹ - 2020 June 02
جدیدترین اخبار
کد خبر: ۲۲۹۹۱۷
تاریخ انتشار: ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۶
فرماندار بوشهرگفت: با تصمیم گیری به موقع مسئولان و همراهی مردم امروز این استان در کنترل و مدیریت بیماری کرونا در کشور پیشرو است.
استان بوشهر در کنترل و مدیریت بیماری کرونا پیشرو است

به گزارش سوک،عباس جشمیدی روز پنجشنبه در نشست شورای سلامت شهرستان بوشهر افزود: با همدلی، وحدت مردم و مسئولان و اجرای تصمیم‌های به موقع از جمله تعطیلی مدرسه‌ها، دانشگاه‌ها، اصناف و ملزم شدن به اجرای دستورالعمل‌های بهداشتی از پیک بیماری عبور کردیم.

وی بیان کرد: استان بوشهر در پیش بینی‌ها باتوجه به موقعیت و وجود پارس جنوبی، نیروگاه اتمی و پایانه‌ نفتی خارگ و حجم ترددها از  استان‌های پرخطر بود اما با انجام کارهای پیشگیرانه، صبر، تحمل و همراهی مردم با مسئولان امروز در جدول جزو استانهای پایانی قرار دارد.

جمشیدی گفت: با وجود انجام کارهای شبانه‌روزی مسئولان در همه بخشها اما در فضای مجازی و افکار عمومی محافلی نقدهای غیر منصفانه‌ای انجام می دهند و همدلی، هم‌افزایی، هم‌گرایی، اتحاد و انسجامی که در استان برای مدیریت ویروس کرونا اتفاق افتاد را مورد بی‌مهری  و کم لطفی قرار می‌دهند.

وی ادامه داد: شاید این اشکال در اطلاع رسانی به موقع و فعال ما مسئولان است.

فرماندار بوشهر گفت: آئین های شب‌های ۲۱ و ۲۳ ماه مبارک رمضان براساس دستورالعمل‌های بهداشتی با رعایت اصل یک چهارم برگزار شود و به طور یقین مردم همانند گذشته در اجرای این دستورالعمل نیز مسئولان را همراهی می‌کنند.

جمشیدی با اشاره به افزایش سرعت بیماریابی در بوشهر گفت: براساس نظر کارشناسان تا زمان کشف و تولید واکسن کرونا باید با این بیماری براساس رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی زندگی کرد البته نباید به گونه‌ای رفتار کرد که مردم احساس کنند شرایط عادی است.

وی تاکید کرد: کارهای بزرگی در استان بوشهر در خصوص پیشگیری و کنترل بیماری کرونا انجام شده که باید قدر آنها را دانست در غیر اینصورت وضعیت این استان خیلی سخت تر از سایر استان‌های دیگر می‌شد./ایرنا


نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد