پنجشنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۹ - 2020 June 04
کد خبر: ۲۲۹۹۲۷
تاریخ انتشار: ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۶
مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری بوشهر گفت: اولین جشنواره تئاتر خانگی «نمایش خانه» در بوشهر برگزار می‌شود.
اولین جشنواره تئاتر خانگی «نمایش خانه» در بوشهر برگزار می‌شود

به گزارش سوک، محمد مظفری صبح پنجشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: طی احکامی  سیروس همتی از هنرمندان برجسته تئاتر و سینمای کشور و از نویسندگان بنام کشور، دکتر سامان خلیلیان از کارگردانان با سابقه تئاتر کشور و رییس کانون تئاتر خیابانی اداره کل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاداسلامی و جهانشیر یاراحمدی از بازیگران و پژوهشگران تئاتر  کشور و رییس انجمن هنرهای نمایشی استان به عنوان داور اولین جشنواره  نمایش خانه معرفی شدند.

وی اضافه کرد: اولین جشنواره تئاتر خانگی نمایش خانه با شعار هر خانه ایرانی یک تماشاخانه تئاتر، به عنوان اولین اتفاق هنری در کشور در روزهای نخست شیوع ویروس کرونا باگستره ملی در سراسر کشور و در جهت پرکردن اوقات فراغت خانواده های در قرنطینه کرونا فراخوان داد که بیش از ۷۰ اثر نمایشی از ۱۶ استان کشور در آن شرکت کردند.

دبیر اولین جشنواره تئاتر خانگی«نمایش خانه» افزود: قرار است تا پایان  ماه مبارک رمضان نتایج جشنواره مشخص و در صورت فراهم شدن شرایط اختتامیه در شهر بوشهر برگزار شود.

وی تصریح کرد: آثاری که به جشنواره ارسال شده نمایش هایی است که با مشارک خانواده‌ها در منازل و خانه‌ها تمرین، تولید و برای خود اعضای خانواده‌ها اجرا شده، و فیلم اجراها برای داوری از طریق فضای مجازی به دبیرخانه ارسال شده است.

مظفری افزود: به زودی پخش فیلم اجراهای ۱۰ اثر برگزیده جشنواره از طریق فضای مجازی آغاز خواهد شد.

وی گفت: این جشنواره را سازمان مردم نهاد نیمدری سبز با همکاری دفتر امور اجتماعی وفرهنگی استانداری و با مشارکت  کانون تئاتر خیابانی کشور، انجمن هنرهای نمایش استان بوشهر، کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان استان بوشهر، و سازمان بسیج هنرمندان استان بوشهر برگزار می کنند./مهر

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد