سه‌شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۹ - 2020 June 02
جدیدترین اخبار
کد خبر: ۲۲۹۹۸۸
تاریخ انتشار: ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۱
مدیرکل فناوری اطلاعات بوشهر:
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان بوشهر گفت: با اجرای چند طرح و پروژه، سرویس‌دهی اینترنت در روستاهای استان بوشهر ارتقا یافته است.
سرویس‌دهی اینترنت در روستاهای استان بوشهر ارتقا یافت

به گزارش سوک، علی سملیان صبح شنبه در جمع خبرنگاران با تبریک روز جهانی ارتباطات و روابط عمومی اظهار داشت: ارتباطات و روابط‌عمومی نقشی مهم، راهبردی و کلیدی در هر سازمانی دارد.

وی ادامه داد:‌ با رشد پرشتاب صنعت و فناوری در جهان، نیاز به رشد و توسعه پوشش ارتباطی در مناطق شهری و روستایی بیشتر عیان شده است بنابراین نیاز به انتقال تکنولوژی های ارتباطی روز نظیر اینترنت همراه کمک شایانی به این توسعه می‌کند.

سملیان بیان کرد: در استان بوشهر در سال گذشته ۲۳ روستا با ارتقای سایت‌های نسل دوم همراه به نسل سوم و چهارم دارای سرویس اینترنت شده اند و این امر در این روستاها زمینه ساز خود اشتغالی برای بسیاری از جوانان جویای کار که قصد مهاجرت به شهرها را داشته اند شده است.

نماینده وزیر ارتباطات در استان بوشهر گفت: سال گذشته در بخش های مختلف حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات توانستیم با سرمایه گذاری به میزان ۶۵ میلیارد تومان پروژه‌های ارتباطی در سطح استان را به بهره برداری برسانیم.

وی بیان کرد: از این مبلغ ۲۷ میلیارد تومان از محل بخش دولتی و ۳۷  میلیارد تومان سرمایه گذاری از محل بخش خصوصی بوده است و در نتیجه اجرای این پروژه ها شاهد بهبود وضعیت ارتباطی در نقاط مختلف استان هستیم.

سملیان ادامه داد: در سال جاری نیز با برنامه ریزی ها و اقدامات انجام شده، پروژه های ارتباطی متعددی در مناطق مختلف استان بوشهر در حال اجرا است.

وی افزود: این پروژه ها شامل نصب و ارتقای سایت های ارتباطی در مناطق روستایی، شهری، جاده ای و مناطق گردشگری، نصب و راه اندازی سوئیچ و اجرای فیبر نوری برای بهبود و ارتقای شبکه تلفن ثابت در نقاط مختلف توسط شرکت مخابرات، ایجاد سایت های ارتباطی در مناطق مختلف، ارتقای شبکه همراه روستایی به نسل سوم و چهارم در روستاها و توسعه خدمات الکترونیک روستایی در روستاها است./مهر

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد