دوشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۹ - 2020 June 01
کد خبر: ۲۲۹۹۹۴
تاریخ انتشار: ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۳
دکتر کشمیری خبر داد:
بر اساس آمار دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، با شناسایی ۱۹ نفر دیگر تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در این استان به ۴۴۱ نفر رسید. دیروز هم ۱۸ بیمار دیگر شناسایی شده بودند که از میان مبتلایان جدید ۱۲ نفر مرد و ۷ نفر زن هستند.
به گزارش سوک؛ بر اساس آمار دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، با شناسایی ۱۹ نفر دیگر تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در این استان به ۴۴۱ نفر رسید. دیروز هم ۱۸ بیمار دیگر شناسایی شده بودند که از میان مبتلایان جدید ۱۲ نفر مرد و ۷ نفر زن هستند.

تاکنون در میان ۱۰ شهرستان استان، شهرستان بوشهر با ۱۵۳ نفر، دشتستان با ۱۴۵ نفر، گناوه با ۳۳ نفر و دیلم با ۳۲ نفر بیشترین آمار مبتلایان به ویروس کرونا را دارند.

دکتر سعید کشمیری؛ رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر

* از ۱۹ مورد مثبت جدید، سه مورد در بوشهر، ۹ مورد در دشتستان، سه مورد در دیلم، یک مورد در دشتی، یک مورد در دیر، یک مورد در عسلویه و یک مورد در جم شناسایی‌شده‌اند.

* سه بیمار جدید شهرستان بوشهر، دو خانم ۴۴ و ۳۵ ساله به صورت سرپایی در مرکز بیماریابی شهرستان شناسایی‌شده که خانم ۳۵ ساله سابقه سفر به خوزستان را داشته و آقایی ۲۴ ساله بعد از گذراندن دوره درمان ترخیص شده است و همه بیماران در مراقبت خانگی قرار دارند.

* از ۹ بیمار جدید شهرستان دشتستان، خانمی ۹۸ ساله که در حال سپری کردن دوره درمانی خود در بیمارستان است و دو خانم ۴۳ و ۳۸ ساله، دختر بچه‌ای ۱۰ ساله، پسربچه‌ای ۴ ساله، چهار آقای ۴۳، ۳۱، ۲۸ و ۲۵ ساله هستند که همه بیماران سابقه تماس با مورد مثبت داشته‌اند و به صورت سرپایی در مرکز بیماریابی شهرستان شناسایی‌شده و در مراقبت خانگی قرار دارند.

* سه بیمار جدید شهرستان دیلم، دو آقای ۵۴ و ۳۱ ساله و خانمی ۳۸ ساله که همه بیماران سابقه تماس با مورد مثبت داشته‌اند و به صورت سرپایی در مرکز بیماریابی شهرستان شناسایی‌شده و در مراقبت خانگی قرار دارند.

* بیمار جدید شهرستان دشتی آقایی ۴۳ ساله است که به صورت سرپایی در مرکز بیماریابی شهرستان شناسایی‌شده و در مراقبت خانگی قرار دارد و بیمار جدید شهرستان دیر نیز آقایی ۵۳ ساله است که برای گذراندن دوره درمان خود در بیمارستان بستری است.

* بیمار جدید شهرستان عسلویه آقایی ۲۸ ساله ساکن استان خوزستان و شاغل در عسلویه است که سابقه تماس با مورد مثبت نیز داشته است و بیمار جدید ساکن شهرستان جم نیز آقایی ۴۶ ساله و سابقه تماس با مورد مثبت شناسایی‌شده را داشته است که هر دو بیمار به صورت سرپایی در مرکز بیماریابی شناسایی‌شده و در مراقبت خانگی قرار دارند.

*از مجموع بیماران مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان (۴۴۱ نفر) تاکنون ۲۴۴ نفر از آنان بهبودیافته و ۱۷۷ نفر نیز در منزل تحت مراقبت هستند و هشت نفر دیگر نیز در حال سپری کردن دوره درمانی خود در بیمارستان هستند.

* ۵۰ روز از تأسیس آزمایشگاه ویروس‌شناسی کووید ۱۹ در استان بوشهر می‌گذرد و در طی این مدت بیش از سه هزار نمونه مورد آزمایش قرارگرفته است و به‌طورکلی حدود ۱۲ درصد نمونه‌ها مثبت شده‌اند.

*مردم با رعایت دستورالعمل‌های ستاد مبارزه با کرونا در اماکن مذهبی و مساجد برای شرکت در آیین معنوی شب قدر حضور پیدا کنند و عموم مردم و هیئت‌امنای اماکن مذهبی و مساجد با جدیت همچون گذشته نسبت به رعایت این دستورالعمل‌ها مدافعان سلامت را همراهی نمایند.


نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد