دوشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۹ - 2020 June 01
کد خبر: ۲۳۰۰۴۸
تاریخ انتشار: ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۲۳:۵۸
با اعلام مهمترین مسائل و دغدغه ها
انقلاب‌اسلامی آلترناتیوِ گفتمانیِ لیبرالیسم و مارکسیسم، از صبح جمعه بنزینی تا صبح شنبه کرونایی، ویترینی دیدن نقش مردم در رسانه ملی،آش شور لابی گری در مجلس،ایده و عمل کارگزاران تکنوکرات چالش انقلاب اسلامی و سیاست‌بازانی که برخلاف رهبران انقلاب مردم را همه‌کاره انقلاب نمی‌دانند بخشی از انتقاداتی بود که توسط نمایندگان حوزه های دانشجویی در محضر رهبر انقلاب بیان شد.
نمایندگان تشکل های دانشجویی عصر امروز مهمترین مسائل و دغدغه های خود را در محضر رهبر معظم انقلاب مطرح کردند.

نمایندگان تشکل‌های دانشجویی در دیدار با رهبر انقلاب چه گفتند؟

به گزارش سوک؛ هر ساله در ماه مبارک رمضان هزاران اعضای تشکل‌ها و اتحادیه‌های دانشجویی با رهبر معظم انقلاب دیدار می‌کنند و در این دیدار صمیمی و گرم تعدادی از دانشجویان به نمایندگی از تشکل‌های دانشجویی به بیان دغدغه‌ها، نظرات و پیشنهادات خود می‌پردازند، اما با شرایط خاصی که برای کشورهای مختلف و البته کشور ما به دلیل شیوع کرونا پیش آمد احساس می شد این دیدار امسال برگزار نشود، اما همانطور که حجت الاسلام رستمی نماینده رهبر انقلاب در دانشگاه ها تاکید کرد، با عنایت خاص رهبر انقلاب و تاکید ایشان بر انجام این دیدار، امروز شاهد بودیم که حتی در ویژه‌ترین شرایط و در حالی که بسیاری از فعالیت‌های روزمره و عادی تعطیل شده، این دیدار امروز برگزار شود و دانشجویان و نمایندگان تشکل‌های دانشجویی که یکسال چشم انتظار برگزاری این دیدار بودند بتوانند به صورت ویدئوکنفرانسی سخنان و دغدغه های خود را در حضور رهبر معظم انقلاب مطرح کنند.

 

بر همین اساس در ادامه مشروح سخنان دانشجویان در محضر رهبر معظم انقلاب آمده است:

* نماینده دفتر تحکیم وحدت: اصلاح نظام انتخاباتی از ضروری‌ترین اولویت‌های مجلس یازدهم است/ چشم‌انتظاری ۳ میلیون زوج نابارور

علی دهقان دبیر و نماینده انجمن‌های های اسلامی دانشجویان ( اتحادیه دفتر تحکیم وحدت) طی سخنانی در این دیدار گفت: آقاجان، چه شد که کارمان به اینجا کشید؟ جمهوری اسلامی که با مشارکت 98 درصدی متولد شد به مشارکت 42 درصد رسید، این یعنی انفعال جمهوریت. 

وی افزود: معتقدیم نظام جمهوری اسلامی با راهبرد دوگانه امنیت- مشارکت، مردم را فقط به سمت مشارکت‌های مطلوب از نظر خود همچون انتخابات سوق می‌دهد و مشارکت‌های نامطلوب همچون اعتراضات را به رسمیت نمی‌شناسد، این نگاه کانالیزه شده در برخورد با مشارکت‌های مردمی به خصوص در اعتراضات و انتخابات نیازمند تحولی جدیست تا جمهوریت منفعل، در گام دوم انقلاب به جمهوریت پویا تبدیل شود.

* * اول؛ تحول در وضعیت اعتراضات

دهقان گفت: مگر غیر از اینست که اصل 27 قانون اساسی شوخی نمادین حاکمیت با مردم است؟ برای مهار کرونای منحوس  پروتکل داریم و با قائده عمل می‌کنیم اما  42 سال از عمر انقلاب اسلامی می‌گذرد و یکبار هم به مردم نگفته‌ایم که در تجمعات چگونه رفتار کنند، هنوز نگفته‌ایم که به فرض اگر در وسط اعتراضات مسالمت آمیز، شورشی برپا شد یا اسلحه‌ای دیدند چگونه عمل کنند.

 

وی افزود: رفتار و گفتار مسئولین تنها این پیام را از سوی حاکمیت به مردم مخابره می‌کند که اعتراضات شما برای ما مهم نیست و اگر ناکارآمدی در کشور دیدید فقط تحمل کنید. ما باور داریم که همان دستگاه‌های امنیتی که می‌توانند منطقه را امن کنند، می‌توانند امنیت اعتراضات داخل را نیز تامین کنند. 

** دوم؛ تحول در وضعیت انتخابات

دبیر دفتر تحکیم وحدت گفت: واقعیت اینست که لیست‌های انتخاباتی دو جریان موجود در کشور، بخش مهمی از تفکرات حاضر در جامعه را نمایندگی نمی‌کنند، به همین جهت باور داریم از ضروری‌ترین اولویت‌های مجلس یازدهم، تصویب نظام انتخاباتی تناسبی، منطبق با سیاست‌های ابلاغی حضرتعالی برای انتخابات است، البته اینجا نیز اگر اراده‌ای از سوی حاکمیت نباشد همچون مجلس ششم تا دهم تصویبی در کار نخواهد بود. 

 

وی افزود: علاوه بر اعتراضات و انتخابات اولویت‌های دیگری نیز وجود دارد که مشارکت‌های ایستا و مقطعی مردم را به مشارکت‌های پویا و استمراری تبدیل کند که تنها به ذکر یک مورد دیگر بسنده می‌کنم.

**  نهضت ملی مبارزه با فساد

این فعال دانشجویی تاکید کرد: سالهاست فساد در لایه‌های مختلف نظام اداری کشور کم یا زیاد رخنه کرده است و به دلیل عدم زیرساخت قانونی مناسب، مردم نیز در مواجهه با هر دستگاهی صرفا می‌توانند نظاره‌گر این مفاسد باشند، در حالیکه نظارت مستمر مردمی در کنار نظارت متمرکز حکومتی می‌تواند نهضت ملی مبارزه با فساد ایجاد کند که این اتفاق نیز معطل تصویب طرح حمایت از گزارشگران فساد در مجلس است. 

** انتقاد از عملکرد رسانه ملی

وی از صدا و سیما را پاشنه آشیل جمهوری اسلامی دانست و افزود: مدت‌هاست که صدا و سیمای سردرگم و بدون راهبرد جمهوری اسلامی در نهایت محافظه کاری، گفتگوی مردم با مردم یا مردم با حاکمیت را قدغن کرده و تبدیل به روابط عمومی حاکمیت شده است، البته این اتفاق مطلق نیست و استثنائاتی هم دارد که برای یک مجموعه عریض و طویل، چنین استثنائات سهوی‌ای دور از ذهن نیست. 

این فعال دانشجویی گفت: متاسفانه مسئولین صدا و سیما همچون مسئولین شورای عالی فضای مجازی در جنگ شناختی علیه جمهوری اسلامی، تنها نظاره‌گر بمباران باورهای مردم‌اند و ککشان هم نمی‌گزد که سرمایه‌ی اجتماعی نظام دارد بر باد می‌رود. 

دهقان اظهار داشت: آگاهی نیاز اصلی مردم در این جنگ همه جانبه است؛ که متاسفانه با رویکرد سیاست زده و امنیتی در مدیریت صدا و سیما و با هدایت عقل منفصل رسانه‌ ملی یعنی شورای عالی امنیت ملی، نیاز آگاهی در بزنگاه‌ها به جای تامین از سوی نظام، توسط رسانه‌های معاند نظام تامین می‌شود. 

**  ۳ میلیون زوج نابارور هنوز در انتظار درمان رایگان هستند

وی درباره مسائل حوزه خانواده هم گفت: خانواده اولین نهاد اجتماعی‌ای است، که مانع از هزاران بحران پیدا و پنهان برای جامعه‌ ماست، ولی برای پیشگیری از بحرانِ خودِ آن فکری نمی‌شود. نظام یک جا باید به تعارض بین ارکانش پایان دهد و تعارف را کنار بگذارد؛ آیا نهاد خانواده و مسائل آن جدی گرفته می‌شود؟ یا خیر؟ 

دبیر دفتر تحکیم وحدت تاکید کرد: اکنون در آستانه ششمین سالگرد ابلاغ سیاست‌های کلی جمعیت، باز هم باید شاهد گزارش‌های عریض و طویل، اما ویترینی آقایان باشیم؛ این در حالی‌ست که از یک طرف ۳ میلیون زوج نابارور هنوز در انتظار درمان رایگان هستند و از طرف دیگر مشکلات پیشِ روی 12 میلیون جوان ایرانی موجب تاخیر در ازدواج و به تبع آن تاخیر در فرزند آوری شده، همچنین نهادهای منفعل فرهنگی آشکارا ضد سیاست‌های جمعیتی عمل می‌کنند.

وی گفت: در این میان، متاسفانه نبودِ «زیرساخت اجتماعی مادری» نیز مزید بر علت شده است؛ فاجعه اینجاست که در جمهوری اسلامی نقش مادری آنقدر نادیده گرفته شده، که برخی اساتید دانشگاه، به خود اجازه می‌دهند تا همکاری با زنان را مشروط به عدم فرزندآوری کنند. 

دهقان افزود: همین مسئله در مشاغل نیز به نوعی وجود دارد و چه بسیارند زنانی که با نبود حمایت‌های این چنینی، بین نقش مادری و فعالیت اجتماعی همچنان در تعارض مانده‌اند یا به ناچار مجبور به انتخاب یکی شدند. 

دبیر دفتر تحکیم وحدت اضافه کرد: بحران جمعیت تنها یکی از بحران‌های پیشِ روی خانواده است که با وجود مشخص بودن راهکارها و حتی گاهی تخصیص بودجه، تنها به دلیل اهمال متولیان، روز به روز شدیدتر می‌گردد. 

وی در پایان گفت: مسئولان باید بدانند که نتایج بی‌تفاوتی‌شان، نه حال، بلکه آینده یک ملت را نشانه رفته و با شکست نهاد خانواده باید شاهد «انهدام اجتماعی» باشیم. 

* نماینده اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل: برخی از مسئولین به مردمی بودن انقلاب اعتقادی ندارند/ خودروسازی یا تولید نارضایتی؟

سجاد اسدی دبیر تشکیلات اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه‌های سراسر کشور هم در محضر رهبر معظم انقلاب گفت: گفت‌وگو درباره پیشرفت در گام‌ِ دوم انقلاب، نیازمند ارزیابی واقع‌بینانه‌ گذشته‌ پرماجرای جمهوری‌اسلامی‌ست. گنجینه‌ تجاربِ تلخ‌ و شیرین 4 دهه گذشته، نشان می‌دهد؛ اولاً روبروشدن با دشواری‌ها و مشکلات در راه رسیدن به اهداف بزرگ اجتناب‌ناپذیر است و ثانیاً چالش‌های گذشته علی‌رغم پیجیدگی‌ها نتوانسته‌اند انقلاب و ارزش‌های اساسی آن را تغییر دهند.

** رستاخیز میلیونی تشیع شهدای مقاومت نشانه ای از نبود شکاف هویتی میان مردم و نظام است

اسدی تصریح کرد:  مشکلات در سال‌های اخیر به اوج خود رسید. تا جایی‌که برخی، حوادث تلخ 98 را بن‌بست قطعی انقلاب دانسته و تصور کردند نظام اسلامی پشتوانه‌ مردمی خود را از دست داده‌است. شاید همین تحلیل عجولانه باعث شد دولت جنایتکار آمریکا بار دیگر استانداردهای خودساخته‌ بین‌المللی را نقض کرده و فرمانده نیروی قدس سپاه، سردار شهید سلیمانی را ترور نماید. شهادتی که به رستاخیز میلیونی تشییع پیکر شهدای مقاومت انجامید.

دبیر تشکیلات اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل اظهار داشت: ستایش فرمانده‌ انقلابی، نشانه‌ای بود از این واقعیتِ روشن که میان مردم و نظام شکاف هویتی وجود ندارد. آنچه هست، اعتراضی عمیق به کارکرد نظام سیاسی است که از «چالش نظری»، «چالش ساختاری» و «چالش عملکردی کارگزاران» ناشی شده است.

** انقلاب‌اسلامی ، آلترناتیوِ گفتمانیِ لیبرالیسم و مارکسیسم

اسدی در ادامه درباره چالش نظری این موضوع گفت: انقلاب‌اسلامی از ابتدا، خود را به عنوان آلترناتیوِ گفتمانیِ لیبرالیسم و مارکسیسم معرفی کرد. موفقیت انقلاب‌اسلامی اما، بدون پی‌ریزیِ یک گفتمانِ متمایز، بصورت ایجابی ممکن نیست. خروجی سیاستگذاری‌های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی در دولت‌های مختلف، نشانگر ضعف جدی در نظریه‌پردازی است.

وی تاکید کرد: در دوران بعد از پیروزی انقلاب‌اسلامی، کمتر در خصوص ابعاد تئوریکِ مولفه‌هایِ گفتمانیِ انقلاب، به خصوص عدالت و آزادی، که زمینه سازِ کارآمدیِ نظام و پیشرفت کشور هستند، گفت‌و‌گو شده ‌است.

وی ادامه داد: برای مثال، نسبتِ نظریِ جمهوری‌اسلامی با مفهوم سرمایه و ساختارهای منبعث از آن، مانند بانک، بورس و خصوصی‌سازی چیست؟ آیا مرزِ میانِ عدالتخواهی و مارکسیسم به خوبی تبیین و تئوریزه شده‌است؟ آیا فاصله تئوریکِ سرمایه‌داری و تولید ثروت روشن است؟ آیا خصوصی‌سازی در حوزه بهداشت و آموزش عمومی، با راه‌اندازیِ بیمارستان‌هایِ خصوصی و مدارسِ غیرانتفاعیِ لاکچری، با مبانی دین اسلام قابل جمع است؟

 

اسدی تاکید کرد: یا اینکه نسبت نظام اسلامی با هنر وَ رسانه چیست؟ آیا تلویزیون به عنوان بزرگ‌رسانه‌ جمهوری‌اسلامی، صرفا نقش روابط‌عمومیِ حاکمیت را دارد؟ در زمانه‌ سلطه‌ رسانه‌های خرد و حکمرانیِ مجازی، هنوز الگویِ روشنی برای سیاست‌گذاری و تصمیم‌گیری در این زمینه وجود ندارد! آزادی و احساس آزادی در دوقطبی غلط تحجر و لیبرال مسلکی آسیب جدی دیده است.

دبیر تشکیلات اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل یادآور شد: بی شک تحققِ گام‌دوم انقلاب، تنها از مسیرِ یافتنِ مجموعه‌ای از پاسخ‌های نظام‌مند به این دست سوالات ممکن است. این پاسخ‌ها، زمینه‌سازِ تدوینِ الگویِ نوینِ اسلامی-ایرانیِ پیشرفت خواهد‌بود. ما سالهاست بدون داشتن الگو، برنامه‌ی توسعه می‌نویسیم و متعجبیم که چرا سرعت پیشرفتمان کم است.

** ویترینی دیدن نقش مردم در رسانه ملی/ لزوم وجود حق اعتراض برای کسانی که از دایره قدرت دور هستند

اسدی در باب چالش ساختاری هم تاکید کرد: باورنداشتن به نقش‌آفرینیِ مردم در حکومت، زیربنای بسیاری از چالش‌های سیاسی روز کشور است.

وی افزود: نظام، با برگزاریِ حدودِ 40 انتخابات سراسری، پایبندیِ خود را به مردم‌سالاریِ دینی اثبات نموده است اما نقش‌آفرینیِ مردم، فراتر از تعارفات معمول، با ایجاد سازوکارهایی برای نظارتِ آنها بر دستگاه‌های مختلف ممکن خواهد شد.

این فعال دانشجویی تصریح کرد: ویترینی دیدنِ نقشِ مردم، امروز مصادیقِ مبتذلی دارد؛ مثلا تعریف رسانه ‌ملی از مردم، در بزنگاه‌هایی چون انتخابات یا راهپیمایی‌های ملی، به وضوح با ایام دیگر متفاوت است.

** برخی از مسئولین به مردمی بودن انقلاب اعتقادی ندارند

دبیر تشکیلات اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل تصریح کرد: گویا هنوز برخی مسئولین، به مردمی‌بودنِ انقلاب، اعتقاد چندانی ندارند. داشتنِ حقِ اعتراض و البته سازوکار مشخص، برای بیان انتقادات مردمی، به خصوص برای کسانی که از دایره قدرت دور هستند، یکی از ویژگی‌های «حکومتِ مردم‌سالاردینی» است که متاسفانه با برخوردهای سلیقه‌ای محدود شده است.

* * لزوم بروزرسانی قانون انتخابات

وی افزود: انتخابات قرار بود تجلی مشارکت مردم باشد، اما تاثیرگزاری و کارآمدی مورد انتظار را، در متنِ زندگیِ مردم نداشته است. نامزدهای انتخاباتی، با سیاه‌نماییِ رادیکال نسبت به گذشته، از یک‌سو و با دادن وعده‌های غیرعملی نسبت به آینده از سوی دیگر، مولد ناامیدی و شکافِ میانِ حاکمیت و مردم می‌شوند.

 

اسدی گفت: اصلاحِ این مشکل، مستلزمِ بروزرسانیِ قانونِ انتخابات است. به ویژه برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی با مدل‌های شبه تناسبی می‌تواند در کاهشِ تنش‌های سیاسی اجتماعی موثر باشد و مجلس را به جایگاه حقیقی خود بازگرداند.

* * آش شور لابی گری در مجلس/ لابی گری در مجلس و برکناری وزیر سابق صمت

وی اظهار داشت: «مجلس در راس امور است!»؛ تعبیری تاریخی از بنیانگذارِ جمهوری اسلامی که یادآور قدرت این نهاد در قانون‌گذاری و نظارت است. جایگاهی که متاسفانه با عملکرد ضعیف مجلس کنونی به شدت تنزل یافته است.

اسدی گفت: آیا می‌توان انتظار داشت آن نماینده‌ عضو کمیسیون انرژی مجلس که در صندوق‌ها و شرکت‌های تابعه وزارت نفت عضویت دارد و یا برای دوره‌ی پس از نمایندگی، از وزیر نفت وعده‌ی پست و مسئولیت در آن وزارت خانه را گرفته،  استیضاح و یا طرح سوالی از وزیر نفت داشته باشد؟ آش تعارض منافع آنقدر شور شده که وزیر معزول صمت، علت برکناری خود را لابی نکردن با نمایندگان آذری زبان می‌داند.

* * ایده و عمل کارگزاران تکنوکرات چالش انقلاب اسلامی/ انتظار برای دلارهای امریکایی و کسری بودجه 150 هزار میلیارد تومانی

اسدی در ادامه درباره چالش عملکرد کارگزاران هم گفت: سال‌ها تجربه مدیریت اجرایی در کشور نشان می‌دهد، بی‌شک بخشی از چالش‌های فعلی کشور نتیجه‌ی ایده و عمل کارگزاران تکنوکرات است. همان‌ها که تمامی شئون کشور را به سیاستِ‌خارجه گره زده‌اند.

وی افزود: در تمام این سالهایی که ما منتظر دلارهای آمریکایی بودیم، از سال 91 تا 98، میانگینِ رشدِ اقتصادیِ بدونِ نفت، نزدیک به صفر بوده‌است. یعنی در یک دهه‌ گذشته، در اقتصاد، درجا زده‌ایم.

دبیر تشکیلات اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل افزود: آقایان قرار بود ماشینِ اقتصادِ کشور را راه بیندازند اما در همین مدت، 3 میلیون نفر را به زیرِ خط فقر راندند، تاجایی که شکاف طبقاتی به بالاترین میزان خود در یک دهه اخیر رسیده است.

وی ادامه داد: شرایط به گونه‌ای است که به گواه آمارهای رسمی، کسری بودجه سال جاری کشور با توجه به تحریم و کاهش قیمت نفت و هزینه‌های پیش بینی نشده کرونا، بالغ بر 150 هزار میلیارد تومان تخمین زده می‌شود که خود بخش قابل توجهی از بودجه درآمدی دولت است.

** کارخانه‌های مستقر در "جاده مخصوص" تولید نارضایتی/ آرزویی به نام «پراید»

اسدی تاکید کرد: همین کارخانه‌های ماشین‌سازی مستقر در «جاده مخصوص تولید نارضایتی»، در این چند سال برای جوانان آرزویی ساخته اند به نام پراید! نمونه‌ ملموسی‌ از اهمال قوای سه‌گانه در مدیریت مسائل اقتصادی؛ که در حوزه مسکن، بازار ارز، واردات، صادرات و مبارزه با قاچاق کالا با شدت و ضعف دیده می‌شود و زمینه‌ی اصلیِ شکل‌گیریِ بحران‌هایِ سیاسی-امنیتی است.

وی گفت: سران محترم سه قوه، فقط در یک مورد، برای جبران درآمدهای دولت، یک شبه، بدون اطلاع قبلی و با سواستفاده از اختیارات شورای عالی هماهنگی اقتصادی، با بنزین 3 هزار تومانی، آرامش جامعه را بر هم زدند! قرار بود شورای عالی هماهنگی اقتصادی از منافعِ مردم در جنگِ اقتصادی حراست کند، نه اینکه محفلی برای پیشبرد سیاست‌های یکطرفه دولتی‌ها باشد!

** از صبح جمعه بنزینی تا صبح شنبه کرونایی

وی تاکید کرد: اما مسئله زمانی برای مردم آزاردهنده‌تر می‌شود که برخی از مقامات عالی رتبه، مسئولیت تصمیمات خود را نمی‌پذیرند! مگر ممکن است ریاست محترم جمهور پس از مردم در جریان 3 برابر شدن قیمت بنزین قرار گرفته باشند؟ اگر این ادعا صحت داشته باشد ایشان در عمل به وظایف خود کوتاهی کرده و اگر صحت نداشته باشد متهم به بی صداقتی است. مضافاً اینکه اظهارات متناقض ایشان در مسائل مختلف، از صبح جمعه بنزینی تا صبح شنبه کرونایی، اعتبار تصمیمات حکومتی را مخدوش کرده است!

** قدر دانی مردم از حاج قاسم بعنوان کارگزاری متعهد و متخصص/ سردار  سلیمانی کارگزاری متکی بر چهارچوب عقلانیت انقلابی

وی در ادامه تاکید کرد: بدرقه پرشکوه پیکر سردار سلیمانی در دی ماه 98 نشان داد، مردم قدردان کارگزاران متعهد و متخصص هستند. مشی سیاسی و مدیریتی حاج قاسم، درست در نقطه‌ی مقابل تکنوکرات‌های ناکارآمد، وَ مبتنی بر چارچوب عقلانیت انقلابی است.

اسدی گفت: شهید سلیمانی توانست در بزرگ‌ترین چالش امنیتیِ جمهوری اسلامی بعد از جنگ تحمیلی، یعنی پدیده‌ی داعش، با نوآوری در ساختارُ و نوگرایی در مدیریت، وَ سیاست خارجه خردمندانه به پیروزی بزرگی دست یابد. او با ابتکاراتی چون تشکیل و حمایت از گروه‌های مقاومت نشان داد، استادِ استفاده از ظرفیت‌های داخلی، برای بهره‌مندی از فرصت‌های منطقه‌ایست.

وی افزود: فرمانده شهیدمان در تعامل سازنده با سایر کشورها در جبهه مبارزه با تروریسم نشان داد هم زبان دنیا را خیلی خوب می فهمد، و هم تدبیر و شجاعت لازم برای به شکست کشاندن طراحی‌های پیچیده‌ی دشمنان را دارد.

* * پیشبرد اهدافِ مقدس انقلاب‌اسلامی در گرو  «عقلانیت انقلابی»/  وحدت زیر پرچم ایران بعنوان قرارگاه حسین ابن علی

این فعال دانشجویی اظهار داشت: سپهبد شهید، حاج قاسم سلیمانی برای همیشه تاریخ زنده است و تا ابد الگویی است از آنچه ما برای نیل به سویش تلاش می‌کنیم. حاج قاسم در عمل، هرآنچه که ما حتی در مقامِ نظر از شکل‌دهی به آن جا مانده ایم را به نمایش گذاشته است! او به درستی درک کرده بود که برای پیشبرد اهدافِ مقدس انقلاب‌اسلامی در مناسبات حکمرانی، بایستی به «عقلانیت انقلابی» متوسل شد؛ عقلانیتی که از جهتی در برابر تندروی و‌ رادیکالیسم می‌ایستد و از سویی، شرایط شکل‌گیری گفتگو را در جامعه به وجود می آورد.

اسدی تاکید کرد: عقلانیتی که با محافظه‌کاری مخالف است و امکان عدالتخواهی ساختارمند و‌ منطقی را فراهم می‌کند. عقلانیتی که هم متضمن آزادی می‌شود و هم از قشری‌گری و سطحی‌نگری به دور است. عقلانیتی که بر اصول انقلاب متکی است و بر اساس آن مردم جامعه را به خودی و غیرخودی تقسیم نمی‌کند، بلکه به وحدت زیر پرچم ایران، که امروز قرارگاه حسین‌ابن‌علی است دعوت می‌کند. عقلانیت انقلابی در بعد‌ سیاست خارجه با منطقِ «مقاومت مدبرانه» هم امنیت ایران را حفظ می‌کند و هم قدرت تعامل آن را در روابط بین‌الملل بالا می‌برد.

* * نیازِ جدی به رجوع به نظرات موسسین انقلاب ؛ شهید مطهری و شهید بهشتی عزیز

دبیر تشکیلات اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل ادامه داد: امروز برای آنکه بازتعریف دقیقی از آزادی و عدالت داشته باشیم؛ به عقلانیت انقلابی نیاز داریم؛ و نیازِ جدی به رجوع به نظرات موسسین این انقلاب؛ رجوع به مکتب خمینی کبیر؛ شهید مطهری و شهید بهشتی عزیز؛ که فرمود: تا مسئله تقسیم عادلانه امکانات زندگی در این کشور برای همه مردم، و امکانات کار برای همه مردم حل نشود، سایر مسائل انقلاب ما حل شدنی نیست.

* نماینده اتحادیه جنبش عدالتخواه دانشجویی: سیاست‌بازان برخلاف رهبران انقلاب مردم را همه‌کاره انقلاب نمی‌دانند

علی اسکندری نداف، دبیر و نماینده اتحادیه جنبش عدالتخواه دانشجویی هم طی سخنانی در دیدار با رهبر معظم انقلاب گفت: با بازخوانی مطالب سال‌های پیشِ این جلسه و بررسی مسائل کشور درمی‌یابیم که دلیل حل نشدن بسیاری از مشکلات، فقدان راه‌حل نیست. اگر در گام اول، انقلابی‌ها متهم به نداشتن راه‌حل بودند، امروز باهمت متخصصان جوان انقلابی، از این مشکل عبور کرده‌ایم.

وی افزود: مسئله‌ اصلی چرایی اجرا نشدن راه‌حل‌های خوبِ موجود در حوزه‌های مختلف  است. راه‌حل هایی که در برخی مسائل مورد اجماع نخبگان و تأیید رهبری است. عده‌ای می گویند شاید این اقتضای مردم‌سالاری باشد.

نماینده اتحادیه جنبش عدالتخواه دانشجویی افزود:  این مسئله در بسیاری از دستگاه‌ها نظیر مجلس، دولت، قوه قضائیه و سایر نهادهای حکومتی وجود دارد و حتی می توان گفت که بیشترین بروز و ظهور خود را در دستگاه‌های دولتی داشته و منجر به مشکلات فراوانی شده. اما چرا بعضاً راه‌حل‌ها حتی در دستگاه‌های زیر‌ نظر رهبری هم اجرا نمی‌شود.

اسکندری تصریح کرد: ما امروز با علم به اینکه ناکارآمدی مجلس و دولت علتِ عمده مشکلات حال حاضر کشور است، بنا داریم به ریشه یابی دلایل برخی ناکارآمدی‌ها در دستگاه‌های تحت نظر رهبری بپردازیم. و همچنین تا حدی به این سوال جواب بدهیم که چرا در برخی موارد راه‌حل‌های کارشناسیِ درست، در کشور اجرایی نمی شود.

** ‏۳ نکته در باب اجرا نشدن راهبردهای رهبری 

وی ضمن قرائت  آیه « إِنَّ لَکُمْ عِنْدِی أَلَّا أَحْتَجِزَ دُونَکُمْ سِرّاً إِلَّا فِی حَرْبٍ» گفت: اکثریت مردم از دارایی نهادهایی نظیر بنیاد مستضعفان، اوقاف، ستاد اجرایی، کمیته امداد، آستان‌های مقدس و نهادهای فرهنگی اطلاعی ندارند. هم‌چنین برنامه‎های مدیریتی، شیوه درآمدزایی و مخارجشان شفاف نیست و فی‌المثل مردم دلیل مال‌سازی و بانکداریِ آنها را نمی دانند و عملا سنجه‌ای برای ارزیابی عملکرد این نهادها در دسترس نیست.

** بارها از رئیس صداوسیما دعوت شده در دانشگاه حضور یابند، ولی توجهی نشده

اسکندری تاکید کرد: مضافا اینکه برخی از این نهادها خود را پاسخگو نمی‌دانند؛ مثلاً بارها از رئیس صداوسیما دعوت شده که در دانشگاه حضور یابند، ولی کمترین توجهی نشده. این شیوه‌ پاسخگویی شامل برخی از معاونین دفتر رهبری هم می شود. مثال دیگر، امتناع ستادکل از پاسخگویی پیرامون مسئله سربازی است.

وی گفت: متاسفانه در مقوله سربازی نه‌تنها حقوق قانونی سربازها داده نمی‌شود، بلکه با اتلاف استعداد و عمرشان این فرصت مغتنم تبدیل به مانعی برای ازدواج و تهدیدی برای اقتصاد کشور شده‌است. خوب است برای ارتقای کیفیت سربازی گروهی بیرونی، مأمور بررسی موضوع و تهیه طرح تحول شوند.

اسکندری تاکید کرد: علی‌رغم دغدغه حضرت‌عالی پیرامون حقوق‌های نجومی، مدیران نهادهای مذکور هم مشابه مجلس و دولت، حاضر به شفاف‎سازی حقوق خود نیستند. رئیس ستاد اجرایی تبعات امنیتی را بهانه می کند و رئیس سابق بنیاد مستضعفان هم، علناً اعلام کرده ماهی ۱۹میلیون تومان حقوق می‌گیرد؛ بیچاره مستضعفان!

این فعال دانشجویی یادآور شد: گویا پرداخت رقم‌های اینچنینی در سایر دستگاه‌ها نیز معمول است. «أَلَا وَ إِنَّ إِمَامَکُمْ قَدِ اکْتَفَى مِنْ دُنْیَاهُ بِطِمْرَیْهِ وَ مِنْ طُعْمِهِ بِقُرْصَیْهِ»، به علی نمی توانند اقتدا کنند به سیدعلی که می توانند!

 وی تصریح کرد: چطوراست که این آقایان اینجا فریاد ولایتمداری سر نمی دهند؟! پیشنهاد می‌شود رهبر انقلاب، مدل مطلوب شفافیت را به دستگاه‌های مرتبط ابلاغ کنند.

اسکندری اظهار داشت: مشکل ساختاری نظارت بر این نهادها نیز کماکان حل نشده است. همان‌گونه که قبلاً فرمودید رهبری تنها شأن نصب مدیرانشان را دارد، لذا باید ساختاری برای نظارت بر پیشبرد جهت‌گیری‌های رهبری در این نهادها تعبیه شود. و نظارت بر آن‌ها به سازوکارهای مردمی و انتخاباتی گره بخورد تا نتوانند با بهانه انتساب به رهبری از پاسخ‌گویی و نظارت فرار کنند.

وی گفت: برخی از منصوبان رهبری، مدت‎ها در یک منصب مشخص، حضور دارند. ثباتِ طولانی‌مدت، علی‌الخصوص در دفتر رهبری و سایر نهادها اگر منجر به تشکیل باند نشود، ناگزیر منجر به رخوت و رکود خواهدشد. البته ما منکر فضیلت‌های منصوبان نیستیم، ولی معتقدیم تغییر در نهادهایی مثل شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی، شورای عالی انقلاب فرهنگی و رسانه‌هایی نظیر اطلاعات، خراسان، کیهان و جمهوری‎اسلامی، می‌تواند منجر به تحولات مؤثر شود.

نماینده اتحادیه جنبش عدالتخواه دانشجویی تصریح کرد: تجربه نشان داده در موضوعات مختلف آنجا که فهم و اراده‌ کافی برای پیشبرد جهت‌گیری‌های رهبری در اعضای دفتر رهبری وجود داشته، مسئله به‌خوبی پیش رفته است، در غیر این صورت، با مشکل مواجه شده‌ایم. مثلاً در مجموعه‌های فرهنگی ذیل رهبری و بیش از همه صداوسیما، بسیاری مطالبات امام و رهبری روی زمین مانده است. یا در امور بین‌الملل علی‌رغم دغدغه‌مندی رهبری در مسائلی همانند شیخ زکزکی، حوادث کشمیر و رویکرد انقلابی در دیپلماسی فرهنگی این دغدغه‌ها را به عمل و نتیجه نرسانده‌اند.

وی گفت: در سال گذشته این موارد را مکرراً پیگیری کردیم و کارنامه قابل‌ِدفاعی ندیدیم. رهبری منتقد بعضی رویه‌ها در خصوصی‌سازی ها، برجام و FATF بودند، ولی افرادی در دفتر دیده می‌شوند که با معماری و جاده‌صاف‌کنی آن‌ها، مواردی نظیرIPC ، خصوصی‌سازیهای بی‌ضابطه، FATF و برجام جلو رفت. پیشنهاد می‌شود ضمن استفاده از تجربیات افراد کنونی، شیوه مطلوب جوان‌گرایی از دفتر رهبری شروع شود تا الگویی برای باقی نهادها باشد.

** چرخش دائمی مدیران از یک نهاد به نهادی دیگر

اسکندری گفت: هم‌چنین، انتصاب یک فرد به چندین پست منجر به ناکارآمدی آن دستگاه میشود. مثلاً انتصاب افراد رکورددارِ چندشغلگی، در شورای عالی انقلاب فرهنگی، بی‌اثر شدن و رکود آن شورا را به‌دنبال آورده؛ تا جایی که افراد فعالی مثل آقای رحیم‌پور تنها می‌مانند و مانند نمازجمعه، از شورای عالی هم کنار گذاشته می‌شوند.

 

وی ادامه داد: چالش بعدی، چرخش دائمی مدیران از یک نهاد به نهادی دیگر است. گویا قحط‌الرجال یا رودربایستی وجود دارد که بعضی افراد باید همیشه مسئول باشند! مثلاً کسی که در مسئولیت قبلی‌اش کارآمدی نداشته، این بار زعیم امور وقفی مردم میشود.

اسکندری افزود: بعضاً می‌بینیم مسئولین فعلی و آتی قوای دیگر و فلان بنیاد و ستاد نیز علی‌رغم اینکه از ظرفیت‌های کنونی خود برای خدمت به مردم به‌صورت کامل استفاده نکرده‌اند، شیفته خدمت به مردم در مقام ریاست‌جمهوری هستند!

** مسئولان پیش از انتصاب، باید اهداف عینی با زمان‌بندی مشخص داشته باشند

وی گفت: در زمینه انتصابات باید سازوکاری تدوین شود که هر فرد پیش از انتصاب، اهداف عینی با زمان‌بندی مشخص داشته باشد و درصورتیکه در آن بازه زمانی، اهداف مدنظر محقق نشد، عزل شود.

نماینده اتحادیه جنبش عدالتخواه دانشجویی تاکید کرد: گیریم بعد از گذشت چندسال همگان به این نتیجه برسند که مدیر نهادی نظیر صداوسیما توانایی لازم برای اداره رسانه ملی را ندارد، متاسفانه آن مدیر نه‌تنها هیچ هراسی از عزل شدن ندارد، بلکه خیالش از ابقای دوباره‌اش نیز راحت است.

وی افزود: این موضوع محدود به انتصابات نمی‌شود. در دنیا رویه است و درقانون اساسی ما نیز تعبیه شده که اگر دولتی بعد از رسیدن به قدرت، ایده‌اش شکست خورد از طُرق قانونی کنار گذاشته شود؛ اما متاسفانه درحال حاضر شکست ایده‌ها و ناکارآمدی‌، حتی به قیمت ایجاد بحران و هزینه‌های سنگین برای نظام هم، موجبات عزل و استیضاح را فراهم نمی‌آورد!

اسکندری با بیان اینکه مانع دومِ به‌ثمر رسیدن راه‌حل‌های موجود، کم‌توجهی به خواست و مشارکت مردم است، افزود: در نگاه انقلاب و رهبرانش، مردم همه‌کاره انقلابند. اما سیاست‌زده‌ها و سیاست‌بازان، به این حرف‌ها اهمیت نمی‌دهند.

نماینده اتحادیه جنبش عدالتخواه دانشجویی تاکید کرد: هم جناح مدعی دموکراسی با نادیده گرفتن رای مردم در فتنه 88 نشان داد ارزشی برای مردم قائل نیست و هم جناح مدعی اصولگرایی که کاهش مشارکت را عامل رای‌آوری خود می‌داند، نشان داده که اعتقادی به خواست و مشارکت فعال مردم ندارد، چنانچه در انتخابات اخیر دیدیم.

وی گفت: بگذریم از اینکه نهادها از فلان بخش و رسانه‌های خاص در نیروهای مسلح گرفته تا فلان مجموعه امنیتی، تا برخی ائمه‌ی جمعه هم طبق معمول همیشه پشت این جناح سیاسی درآمدند. ضروری است سازوکاری برای جلوگیری از تکرار همیشگی این دخالت‌ها مشخص شود.

** باید مسیرهای جایگزینی برای اعمال نظر، اعتراض و مشارکت مردم در تصمیم گیریها اتخاذ شود

اسکندری اظهار داشت: برخی سازوکارهای موجود مانع مشارکت فعال مردم است. مثلاً در حال حاضر ، مردم جز انتخابات مسیری برای مطالبه حقوق‌شان یا اعتراض به تصمیم گیریهای خرد و کلان کشور نمی یابند؛ لذا در مواردی مثل وقایع آبان 98، باب سوءاستفاده دشمن از مطالبه و ناراحتی مردم باز می‌ماند.

وی ادامه داد: باید مسیرهای جایگزینی برای اعمال نظر، اعتراض و مشارکت مردم در تصمیم گیریها اتخاذ شود. مردمی که اجازه مشارکت در بازه‌های غیر انتخابات نداشته باشند و از شنیده شدن صدای‌شان در حاکمیت ناامید شوند، دیگر به صندوق رأی هم اقبالی نخواهند داشت. همانطور که انتخابات اخیر می‌توانست مشارکتی بسیار بالاتر از آنچه محقق شد، داشته باشد.

نماینده اتحادیه جنبش عدالتخواه دانشجویی اظهار داشت: یکی از مسیرهایی که می تواند منجر به تقویت مشارکت مردم در تصمیم گیری ها شود اعطا حق قانونی تشکل یابی به صنوف و اقشار مختلف است. این مورد هم باید برای همه‌ی صنوف به یک شکل و عادلانه باشد و اینگونه نباشد که بعضی مثل اتاق بازرگانی‌ و نظام پزشکی‌ به‌نفع خود، هم قانون تصویب کنند هم اجرا کنند هم ناظر باشند و اقشار تحت استضعاف حتی حقوق ساده‌ی خودشان را هم نتوانند طلب کنند.

وی گفت: همه آن چه گفتیم از باب دغدغه ای است که نسبت به کارآمدی جمهوری اسلامی داریم. نظامی که برای شهیدان از 17 شهریور 57 تا دفاع مقدس تا مدافعان حرم؛ و از اندرزگو و رجایی تا حججی و  قاسم سلیمانی از جان عزیز تر بود و دریغا که لحظه ای از این فرصت بی نظیر تاریخی غفلت شود و اکنون که مستکبران و طواغیت عالم  به غیظ آمده و از الگو شدن گفتمان انقلاب اسلامی در هراسند ما نیز باید با رفع موانع داخلی و بسیج حداکثری همه توان ها نور امید را در توده های مستضعف جهان زده نگه داریم و بشریت را مشتاق ظهور عدالت گستر نهایی کنیم.

* طلوعی: نیازمند یک پوست‌اندازی جدی در لایه مسئولین کشور هستیم/ لزوم باز کردن عرصه برای حضور مردم

علی طلوعی نماینده دانشجویان بسیجی و مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه تهران هم طی سخنانی در محضر معظم له گفت: اینک و در آغاز گام دوم انقلاب اسلامی، نیازی روزافزون به قوی شدن داریم. از آن‌جا که عامل اصلی قدرت در نظام اسلامی، انسان‌ها هستند، سه نکته پیرامون موانع و ملاحظات تحقق گام دوم که مربوط به انسان انقلاب اسلامی می‌شود محضرتان عرضه می‌دارم.

وی افزود: سال گذشته، لازمه تحقق گام دوم را حرکتی عمومی به‌سمت آرمان‌ها مطرح فرمودید. ما از آن، تعبیر به نهضت می‌کنیم؛ انقلابی در انقلاب، برای تحقق آرمان‌های اصیل مکتب امام(ره). پایه‌ این نهضت و قیام همگانی، مردمند.

** به‌نظر می‌رسد که حضور مردم در سال‌های اخیر، فقط به شرکت در راه‌پیمایی‌ها، انتخابات‌ و بعضی بحران‌ها خلاصه شده‌است

طلوعی گفت: این جمهوریت و محوریت مردم است که انقلاب را به پیروزی رساند و در همه گردنه‌های سخت، باعث تداوم و تقویت حیات جمهوری اسلامی شد. این حضور مردمی بود که با بسترسازی نهادهایی چون کمیته‌های انقلاب، جهاد سازندگی، انجمن‌های اسلامی نهادهای مختلف، امور تربیتی، نهضت سوادآموزی و بسیج، تجارب درخشانی را رقم زد و انقلاب نوپای ما را در عرصه ‌های مختلف پیش‌برد.

وی تصریح کرد: این سال‌ها نیز، در دل بلیات مختلف، از زلزله و سیل گرفته تا بیماری اخیر، نقش عظیم مردم در حل گرفتاری‌ها و مشکلات به‌خوبی مشاهده شد. اما به‌نظر می‌رسد که حضور مردم در سال‌های اخیر، فقط به شرکت در راه‌پیمایی‌ها و انتخابات‌ و بعضی بحران‌ها خلاصه شده‌است.

نماینده دانشجویان بسیجی اظهار داشت: امروز جدا احساس می‌شود که نیازمند خلق بسترهای نقش‌آفرینی مردمی برای پیش‌رفت انقلاب در عرصه‌های مختلفیم. یکی از فرصت‌سوزی‌های اخیر، عدم استفاده بهینه از آن‌همه انگیزه و اراده مردمی برای مبارزه با استکبار، در پی شهادت سیدالشهدای مقاومت بود.

وی گفت: همه آن اراده و حضور، به شرکت در مراسم با شکوه تشییع آن مرد الهی خلاصه شد و نتوانستیم آن‌گونه که باید از عموم امت، در انتقام سخت استفاده کنیم. فروکاستن انتقام سخت به درهم‌کوبیدن یک پایگاه آمریکایی، درست نیست. باید همه جبهه مقاومت، نه ‌فقط مردم ایران، بتوانند جای خود را در عرصه نبرد با استکبار پیدا کنند؛ همه حس کنند که می‌توانند به دشمن ضربه زنند و در آن فتح نهایی، سهیم باشند.

طلوعی افزود: شاید می‌شد در پی آن حادثه، به تصمیماتی ادامه‌دار، چون گشودن فضای نقش‌آفرینی مردمی در جبهه مقاومت اندیشید. خلاصه این که ما نیاز داریم به مردم به‌عنوان یک قوه توانمند در عرصه حکمرانی نگاه کنیم.

 

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه تهران اظهار داشت: از مهم‌ترین کارکردهای این حضور، استفاده از مردم در جایگاه نظارتی است. در صورت تحقق شفافیت و فراهم آوردن بستر نظارت مردمی در موضوعات مختلف، این امکان به وجود می‌آید که مردم بر مسئولین نظارت کنند. این امکان پیش می‌آید که فسادها کم شود و تبعیض‌ها از بین رود.

** بسترآفرینی و باز کردن عرصه برای حضور مردم لازم به نظر می‌رسد/ جوانگرایی امروز، دچار آفاتی است

وی گفت: علاوه بر نظارت و مبارزه با فساد، حضور مردم می‌تواند موجب موفقیت در مبارزه اقتصادی، تقویت و شکل‌دهی هسته‌‌های مقاومت و حل بسیاری از مسائل نظام اسلامی شود. بسترآفرینی و باز کردن عرصه برای حضور مردم لازم به نظر می‌رسد.

طلوعی با اشاره به جوان‌گرایی به عنوان امری لازم و دشوار، تصریح کرد: امروز، با توجه به بازنشستگی بسیاری از مسئولان، جوان‌گرایی در عرصه مدیریت کشور ضروری است. امکان ادامه دادن با مدیران قبلی وجود ندارد و لازم است که در فرآیندی معقول، این مهم اتفاق افتد. جوانگرایی امروز، دچار آفاتی است.

طلوعی ادامه داد: اولاً، سازوکار عادلانه و عاقلانه‌‌ای جهت شناسایی و سرمایه‌گذاری روی استعدادهای مختلف سراسر کشور وجود ندارد. در مرحله کشف استعدادها و توانمندی‌ها، قوی عمل نمی‌کنیم. عارضی این اتفاق این است که استفاده حداکثری از سرمایه‌های انسانی صورت نمی‌گیرد و چه افراد توانمندی که خارج از گود می‌مانند و چه افرادی که واجد صلاحیت کافی نیستند، در مناصب مختلف قرار می‌گیرند. در شرایطی که سازوکار شناسایی دقیق نباشد، افراد ارزشمند که اغلب به دور از خودنمایی، مشغول کار خویش‌اند، بلااستفاده می‌مانند و فرصت‌طلبانی امکان مسئولیت گرفتن پیدا می‌کنند.

 

نماینده دانشجویان بسیجی افزود: ثانیا، فرآیند جایگزینی و تغییر نسل، با افراط و تفریط مواجه است. برخی با اصل جوانگرایی همراهی نمی‌کنند و مسئله را به کلی انکار می‌کنند. تا بتوانند جلو تحققش را می‌گیرند و در پی آنند که حضور جوانان را به تجربه‌ای منفی بدل کنند.

** پشت میز نشینی، آفتی که گریبانگیر عده‌ای از جوانان را گرفته

وی گفت: این افراد، صرفا درپی حفظ وضع موجودند و در برابر اصلاح، مقاوم‌اند. از طرفی عده‌ای هم تصورشان از جوانگرایی این است که یک شبه ره صدساله را طی کنند. با توجه به نیاز کشور، حتما سرعت در تغییر نسل مدیران اهمیت دارد ولیکن این فرآیند، باید به‌دور از شتابزدگی و منطقی باشد.

طلوعی تصریح کرد: این انتظار که از روز اول ورود، باید پشت میز مدیریت بنشینیم، آفتی است که امروز گریبانگیر عده‌ای از جوانان است. این شیوه‌های ارتقای بی‌ضابطه، غیر از ضربه زدن به اصل ایده جوانگرایی، موجب آفات اخلاقی جدی در آن جوان و ضایع شدن آن مسئولیت می‌گردد.

** نیازمند یک پوست‌اندازی جدی در لایه مسئولین کشور هستیم

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه تهران  گفت: ثالثا، به ‌نظر می‌رسد صرف جوان بودن کفایت نمی‌کند. برخی تصور می‌کنند همین که در سن جوانی قرار دارند، بس است تا صاحب منصب شوند. خیر، آن‌چه اصالت دارد، نظام ارزشی حاکم بر این جوان است.

وی ادامه داد: ما نیاز به یک دگرگونی ارزشی داریم. جوانگرایی‌ای که منجر به آرمان‌گرایی نشود، جوانگرایی نیست. جوانگرایی‌ای که منتج به بازتولید محافظه‌کاری شود حتما در آینده نه‌چندان‌دور ضربات سنگینی به نظام خواهد زد.

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه تهران اضافه کرد: از مسائلی که ما امروز جدا نیازمند آنیم، تغییر نظام ارزشی حاکم بر مسئولیت در جمهوری اسلامی است. باید حرکت کنیم به سمت دورانی که مسئولیت بیشتر، برابر باشد با شفافیت و پاسخگویی بیشتر، برابر باشد با برخورداری کمتر.

طلوعی تاکید کرد: هرکس که در مناصب بالاتر قرار می‌گیرد، محدودیت‌های بیشتری را تحمل کند و سختی‌های بیشتری باید بکشد. با قلب این نظام ارزشی، با سنگین‌کردن و دشوارکردن مسئولیت، می‌توان امیدوار بود که شایستگان و دلسوزان کشور، در رده‌های بالای مدیریتی قرار گیرند و نالایقان و فرصت‌طلبان، از پذیرش مسئولیت خودداری کنند. چه خوش روزگاری است زمانی که همه مسئولین، مسئولیت را نوکری مردم بدانند.

وی افزود: این‌گونه به‌نظر می‌رسد که ما نیازمند یک پوست‌اندازی جدی در لایه مسئولین کشور هستیم و برای این مهم، دوران گذاری لازم است تا به‌درستی و سلامت از این مسیر عبور کنیم و هدایت و راهبری این دوران گذار، تنها از عهده حضرتعالی برمی‌آید.

طلوعی ادامه داد:  ما با مشکل مسئولیت‌پذیری و پاسخگویی در میان مسئولین مواجهیم. این که از آمدن به دانشگاه و پاسخگویی به دانشجویان فراری‌اند، و صراحتا این را اعلام می‌کنند به کنار.

نماینده دانشجویان بسیجی تصریح کرد: عدم مسئولیت پذیری موجب آن شده‌است که در نظام حکمرانی کشور، سیستم کارشناسی و قانونی کار خودش را انجام نمی‌دهد یا نمی‌گذارند که انجام بدهد. در فرآیندی مشخص، مسئولین، بحران و بن‌بست می‌آفرینند و در چنین شرایطی تازه یاد ولایت‌فقیه می‌افتند و با استفسار و گرفتن حکم،  یا روکردن کد پشت پرده، رهبری را سپر می‌کنند تا بدنه کارشناسی، جوانان انقلابی و مردم را دور بزنند.

وی افزود: این رویه غیر از این که انحلال نظام تدبیر را به‌دنبال دارد، که نیک می‌دانیم شما با آن مخالفید، موجب می‌شود که همه هزینه‌های آن تصمیمات غلط به پای رهبری و نظام نوشته‌شود و منتقدین و کارشناسان با برچسب ضد ولایت‌فقیه ساکت شوند. مشت نمونه خروار آن، شیوه تصویب بودجه سال جاری است که ایرادات جدی و غیرقابل نادیده‌گرفتنی دارد.

طلوعی گفت: نمونه دیگر آن، افزایش ناگهانی قیمت بنزین، که فارغ از درستی یا نادرستی اصل تصمیم گران شدن قیمت، با فضایی مواجه بودیم که کسی می‌گفت من صبح جمعه مطلع شدم و دیگری می‌گفت من مشروط امضا کرده‌ام.

وی افزود: به‌نظر می‌رسد تا زمانی که مسئولیت‌ها و تصمیم‌گیرندگان شفاف نباشند، امکان فرار از مسئولیت فراهم است و در چنین شرایطی، همه از زیر بار مسئولیت شانه خالی می‌کنند و آش همان و کاسه همان. در همین راستا، یک سوال وجود دارد.

این فعال دانشجویی تصریح کرد: ایجاد سازوکاری تحت عنوان شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا، گویا با توجه به لزوم تسریع و تسهیل تصمیم‌گیری در نبرد سنگین اقتصادی، لازم بوده ‌است. آیا ممکن نیست سازوکار حاکم بر شورا و مسئولیت هر کس در آن به روشنی مشخص گردد تا دیگر شاهد چنین فرار از مسئولیت‌هایی نباشیم؟

نماینده دانشجویان بسیجی گفت: در پایان زنده می‌دارم یاد بزرگ پاسدار انقلاب اسلامی، حاج قاسم عزیز را که لحظه لحظه عمرش را در مجاهدت گذراند و با شهادتش، دشمنی مستکبرین و ظالمین را بار دیگر به خود را به ‌خواب زدگان نشان داد. همه این نکات، جهت تسریع حرکت روبه‌جلو انقلاب اسلامی محضرتان مطرح شد. بدانید که ما امیدوارانه مبارزه خواهیم‌کرد که «آتشی که نمیرد همیشه، در دل ماست.»

* نماینده دانشجویان جهادی: برخی جریان‌های سیاسی از جایگاه گروه‌های جهادی سوءاستفاده می‌کنند

محمد حسین حبیبی نماینده دانشجویان جهادی و مسئول گروه جهادی روح الله دانشگاه صنعتی امیرکبیر هم امروز طی سخنانی در محضر رهبر معظم انقلاب به تشریح دغدغۀ جهادگران پرداخت.

** دغدغۀ جهادگران از ابتدا «حرکت و تلاش برای تحقق آرمان‌های انقلاب اسلامی» بوده

وی گفت: دغدغۀ جهادگران از ابتدا «حرکت و تلاش برای تحقق آرمان‌های انقلاب اسلامی» بوده است. این ادعا را نه در حرف که در عمل دنبال کرده‌ایم؛ از حرکت دانشجویان جهادی به فرمان امام برای ریشه‌کن‌کردن محرومیت در مناطق دوردست کشور گرفته که به تشکیل جهادسازندگی انجامید، تا به امروز که با صدور بیانیۀ گام دوم و بیانات یک‌سالۀ اخیر شما این مسیر وارد مرحله و افق جدیدی شده است.

حبیبی ادامه داد: اکنون، با عنایت به سخنان شما در دیدار با دانشجویان سال گذشته که دستور العمل پیاده سازی گام دوم انقلاب و حرکت به‌سمت جامعه و تمدن اسلامی را بار دیگر تشریح، و بر ایجاد حرکت عمومی با محوریت جوان متعهد به‌عنوان عنصر لازمۀ این حرکت تأکید کردید و فرمایشاتتان در دیدار جمعی از جهادگران که به‌طور خاص به اهمیت ترویج عمومی این حرکت به‌شکل یک گفتمان و فراگیرشدن آن در بین همۀ جوانان، اشاره و بُعدِ بدیعی از دریای بیکرانۀ جهاد را برای ما نمایان کردید؛ سخنان خود را به ایجاز و اختصار در دو محور بیان می‌کنیم.

** شرح وضعیت و موقعیت حال حاضر گروه‌های جهادی

مسئول گروه جهادی روح الله دانشگاه صنعتی امیرکبیر ادامه داد: در ابتدا خلاصه‌ای از شرح وضعیت و موقعیت حال حاضر گروه‌های جهادی نسبت به انتظارات شما را شرح می دهیم. حرکت‌های جهادی چند سالی‌ست با شناخت صحنه‌های فعالیت خود و انتخاب جهتی صحیح در راستای اهداف بلند انقلاب اسلامی در حرکت هستند.

 

وی تصریح گفت: به‌عنوان مثال، پس از چندین سال حضور دانشجویان در مناطق محروم شاهد شکل گیری نگاه مسئله محوری در گروه های جهادی هستیم به گونه ای که دانشجویان جهادگر با اتکا به ظرفیت علمی و عملی دانشگاه ها، مسائل و مشکلات را ریشه یابی کرده و ضمن مطالبه گری، وارد میدان عمل می شوند.

حبیبی تصریح کرد: در مثالی دیگر، با توجه به اهمیت بالای مسئلۀ حاشیه‌نشینی از سال 95، جمعیت دانشجویی امام حسن (ع) برای تبدیل‌کردن تهدید حاشیه‌نشینی به فرصت، تشکیل شده است و در این راستا جمعی از گروه های جهادی در کنار فعالیت در روستا عرصه فعالیت مستمر خود را به مناطق حاشیه نشین گسترش داده اند.

وی گفت: در مثالی دیگر می توان به فعالیت های گروه های جهادی در زمینه های علمی و آموزشی، فرهنگی و تربیتی و اقتصادی اشاره نمود که اتفاقات شایانی را در این عرصه ها شاهد هستیم.

این دانشجوی جهادی افزود: مثال مهم دیگر که توسط جهادگران صورت پذیرفته، اقداماتی ا­ست که موجب جلب مشارکت مردمی برای پاسخگویی به نیازهای محرومین شده است. که نقطۀ اوج آن را می‌توان مشارکت در حوادث و بلایای طبیعی دانست، که مثال حرکت‌های جهادی شکل‌گرفته از دل مردم خود بارقه‌هایی از این حرکت عمومی را به همگان نشان داده است.

وی گفت: گروه‌های جهادی بنا بر ذات مردمی خود در بحران‌های گذشته چون زلزله کرمانشاه و سیل سال گذشته نه‌تنها منفعل نشدند بلکه با شور دوچندان از اولین جمع‌هایی بودند که در صحنه حاضر شدند و تا آخرین لحظه در کنار هم‌وطنان عزیزمان حضور داشتند.

** اوج فعالیت‌های جهادی از ابتدای شیوع بیماری کرونا به نمایش درآمد

حبیبی افزود: اوج تمامی این فعالیت‌ها از ابتدای شیوع بیماری منحوس کرونا به نمایش درآمد، این بار هسته‌های گروه‌های جهادی در سراسر کشور و در تک تک محلات فعال شدند. از تامین کادر درمان و کادر خدماتی بیمارستان ها تا تولید ملزومات پزشکی تا اقدامات پژوهشی و علمی. اقداماتی که منجر به پیوستن اقشار مختلف مردم و عمومی شدن گفتمان حرکت‌های جهادی شد و اوج این بروز و ظهور را می‌توان در رزمایش کمک مؤمنانه مشاهده کرد.

وی اظهار داشت: حضرت آقا! اینها گوشه‌ای از تلاش فرزندان شما در جهت تحقق فرمایشاتتان می‌باشد، ولی در کنار این تلاش‌ها هرچه به‌سمت عمومی‌شدن گفتمان جهادی پیش می‌رویم بیم بروز خطراتی درمقابل این گفتمان را نیز داریم.

این دانشجوی جهادی با اشاره به عدم حضور نماینده حرکت های مردمی در شورای تصمیم گیر بحران‌ها؛ گفت: در چندسال  گذشته از سویی شاهد ظرفیت‌های بالقوۀ مردمی در امداد رسانی فوری در حوادث و مخاطرات طبیعی هستیم و از سوی دیگر شاهد ساختارها، نهادهای مختلف که در هجوم حوادث و اتفاقات امکان حل مسئله و مدیریت صحنه را نداشته و درنهایت، این نهاد‌ها و ساختارها بدون درنظرگرفتن بستر و نقشی برای اراده‌های خودجوش مردمی که نقش مهمی در حل مسئله را به عهده دارند، چیزی جز سلسله‌مراتب اداری و فرمایشات بی‌روح سازمانی را از خود بروز نمی‌دهند.

وی افزود: به نظر می‌رسد لازم است با توجه به گستردگی حرکت‌های جهادی، جایگاهی در نهادها و شوراهای تصمیم‌گیر در زمان های ورود این اراده‌های خودجوش به مسائل، شکل گیرد. مثال این مدعا را می توان در بحران هایی همچون سیل و زلزله در سال های اخیر مشاهده کر.

حببیبی با اشاره به سازمانی و حاکمیتی‌شدن گروه‌ها و حرکت‌های خودجوش مردمی؛ تاکید کرد: در جامعۀ اسلامی لازم است امور محرومیت‌زدایی با مواسات و همدلی آحاد مردم صورت پذیرد و حرکت‌های پربرکت جهادی گامی مؤثر در مسیر حرکت به‌سمت تحقق جامعه و تمدن اسلامی است. در شرایط کنونی نهادها و سازمان‌های مسئول بیش‌ازپیش به امورات محرومیت‌زدایی ورود کردند که این در جای خود مایۀ خوشحالی است لکن تفاوت «جایگاه» و «جنس حضور» گروه‌های جهادی و این نهاد‌ها مسئله‌ای چالش‌برانگیز شده است.

** گروه‌های جهادی در کنار نگاه محرومیت زدایی به رسالت فرهنگ‌گستر خود و عمومی‌نمودن این گفتمان فکر می‌کنند

مسئول گروه جهادی روح الله دانشگاه صنعتی امیرکبیر ادامه داد: دستگاه‌های حاکمیتی به‌دنبال انجام رسالت خود در زمینه‌های مختلف هستند اما گروه‌های جهادی در کنار نگاه محرومیت زدایی به رسالت فرهنگ‌گستر خود و عمومی‌نمودن این گفتمان فکر می‌کنند اما اکنون با حرکت هرچه بیشتر گروه‌ها به‌سمت انجام بی‌چون‌وچرای مأموریت‌های سازمانی این نهاد‌ها، این گروه‌ها از هویت جهادی و انقلابی خود فاصله گرفته و به‌سمت حاکمیتی‌شدن و استهالۀ رسالت خود پیش خواهند رفت.

وی گفت: آیا گروه های جهادی صرف تامین کننده نیروی اجرایی و بدنه مردمی در جهت پیاده سازی طرح های این نهادها باید باشند؟ آیا بناست نیروهای جهادی در لایه طراحی و رقابت با این نهادها حضور خود را تعریف نمایند؟ در شرایط مطلوب لازم است نهادها به‌جای ایفای نقش کارفرما به‌عنوان حامی و پشتیبان حرکت‌های جهادی نقش‌آفرینی نمایند که متاسفانه این حمایت به طرز نادرستی در حال رخ دادن است.

حبیبی با اشاره به استفادۀ جریان های سیاسی از جایگاه مطلوب گروه‌های جهادی؛ گفت: حضرتعالی پس از ادغام جهادسازندگی تدبیر نمودید، بسیج؛ سازماندهی جوانان را در قالب گروه های جهادی به عهده بگیرد و دولت عرصه فعالیت گروه های جهادی را تامین کند.

وی گفت: اگر این تدبیر نبود، شاید تاکنون حرکت های جهادی که جوشیده از دل مردم هست بارها دست خوش فراز و نشیب دولت های مختلف قرار می گرفت. امروز با رشد روز افزون حرکت های جهادی توجه نهادها و جریان های سیاسی بیش از پیش جلب شده ، لکن آنچه در عمل مشاهده می‌شود آن است که تمایل برخی نهادها به‌ حرکت‌های جهادی نه در جهت تقویت و تحکیم آن است، بلکه در استفادۀ ابزاری و به‌عنوان شیوه‌ای از تبلیغ برای کسب مقبولیت و محبوبیت در بین عامۀ مردم است. 

این دانشجوی جهادی اضافه کرد: با این رویکرد شاهد تأسیس نهادها و پایگاه‌های موازی هستیم که هر یک در اختیار و زیر نظر یک جریان و شخص و به صورت مجزا از بسیج مردمی فعالیت میکنند را شاهد هستیم. و این خود نیازمند نظارت و دقت بیشتر در نهادهای متولی است.

وی گفت: آقا جان! شما در دیدار سال گذشته با دانشجویان فرمودید نقش‌آفرینی حرکت‌های جهادی در مسائل و به‌دوش‌کشیدن بارهای انقلاب نیازمند حلقه‌های میانی است، حلقه‌هایی که وظیفۀ هدایت، تمرکز، پیگیری، فعالیت پی‌درپی و لحظه‌به‌لحظه را بر عهده دارد. در این ارتباط ابهاماتی مطرح است آیا این حلقه های میانی نیازمند راهبری از سوی سازمان یا نهاد خاصی یا چندین نهاد می باشد؟ یا این حلقه های میانی باید بر اساس آنچه خود از صحنه برداشت می کنند اقدام نمایند؟

 

حبیبی اضافه کرد: همچنین با در نظر گرفتن آنکه سازماندهی حرکت های مردمی تاکنون در بستر بسیج صورت میگرفته، آیا ساختار و تشکیلات بسیج برای حمایت و هدایت این حلقه های میانی نیازمند باز طراحی و بروز رسانی نمیباشد؟ یا مجموعه دیگری باید نقش حمایت و هدایت این حرکت ها را ایفا نماید؟

وی گفت: این مسئله به جهت اینکه ابهامات بسیاری را در مجموعه‌ها و نهادها به‌وجود آورده است نیازمند تشریح و شفاف‌سازی توسط حضرتعالی می ­باشد.

این دانشجوی جهادی افزود: فرزندان شما امیدوارند با تلاش‌های شبانه‌روزی خود و نصب العین قراردادن منویات حضرتعالی و دفع خطرات مطرح‌شده بر سر راه حرکت‌های جهادی، این حرکتها به قله‌های عالی انقلاب رسیده و در دستیابی به ایران قوی موثر باشد.

* نماینده اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان: بعد خروج آمریکا از برجام، برنامه‌های دولت به هم ریخت

محمد زادمهر دبیرکل و نماینده اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان هم طی سخنانی در محضر رهبر معظم انقلاب گفت: بنده امروز حامل سلام گرم دوستانم اعضای بزرگترین اتحادیه دانشجویی ایران، جامعه اسلامی دانشجویان هستم. در ابتدا تشکر صمیمانه اعضای تشکل مان بابت پیام ارزشمندتان که در مراسم 30 سالگی اتحادیه قرائت شد را خدمتتان اعلام می کنم. 

وی افزود: 30 سال از تاسیس این شجره طیبه گذشته و همانطور که حضرتعالی روزهای ابتدایی به اعضای هیئت موسس فرمودید، تلاش کرده ایم با کار ایجابی و توجه به کیفیت به جای کمیت ارتباطمان را نیز با روحانیت متعهد حفظ کنیم و با تاکید حضرتعالی، برای کار جهادی با تاسیس گروه جهادی شهید شاهینی در ماجرای کرونا نیز پابه پای ملت شریف در 13 استان کشور اقلام بهداشتی تولید و توزیع کردیم به نحوی که پدر شهید عزیزمان تماس گرفته و گفتند شهید به خوابشان آمده و رضایتشان از این فعالیت ها را بیان داشته اند. 

** مسئولان دانشگاه تهران برای حل مشکل دفتر مرکزی اتحادیه تلاش کنند

زادمهر گفت: آقاجان ما مهم ترین بُعد جوان مومن و حزب اللهی را قدرت تحلیل با اتکا به مبانی اسلام و ارزش های انقلاب می دانیم، در سال گذشته طرح ملی گفتگوی آزاد دانشجویی را اجرا نموده که بیش از 8000 نفرساعت در قالب کرسی های آزاد اندیشی و گفتگو های دانشجویی انجام شد. از دستور ویژه حضرتعالی نیز برای حل مشکل ساختمان دفتر مرکزی اتحادیه که بارها در همین تریبون مطرح شد، تشکر می کنم و امیدوارم مسئولان دانشگاه تهران نیز در این آزمون، ولایت مداری خود را اثبات کنند. 

** تعدادی از دانشجویان به شاخه دانشجویی جنبش های کارگری تبدیل شده اند
 
وی افزود: آقاجان سال گذشته حضرتعالی در دیدار دانشجویی، توصیه فرمودید به حضور در عرصه مبارزه با خصوصی سازی نادرست، در این بین تعدادی از دانشجویان با برداشت خاصی از حرف های شما آنقدر در عدالتخواهی تند شده اند که بدون توجه به مسائل دانشجویان و دانشگاه به شاخه دانشجویی جنبش های کارگری تبدیل شده اند. 

 

این فعال دانشجویی تصریح کرد: از طرفی دیگر، متاسفانه بخشی از حاکمیت نیز، با حمایت از این مدل عدالتخواهی، سعی در شنیده نشدن صدای نمایندگان واقعی کارگران و اصناف را داشته، و ترجیح می دهد با تعدادی دانشجو طرف باشد تا کارگرانِ مظلومی که چندین ماه است حقوقی دریافت نکرده و شرمنده ی زن و بچه شان هستند.

وی افزود: در باب عدالتخواهی آیا وظیفه جنبش دانشجویی افزایش سطح تحلیل دانشجویان نسبت به مسائل کشور و ارائه راهکارهای حل معضلات از درون دانشگاه می باشد یا از همان ابتدای کار باید در عرصه های میدانی و مطالبه گری عمومی عمل کند؟ 

** منظور از دولت جوان و حزب اللهی، رئیس جمهوری جوان است یا هیئت دولتی چابک و کارآمد؟

زادمهرر درباره جوانگرایی هم گفت:  حضرتعالی در سخنرانی سال گذشته خود در دیدار دانشجویی فرمودید زمینه را برای روی کار آمدن دولت جوان و حزب اللهی فراهم کنید. آقاجان سوالی دارم؛ منظور از دولت جوان و حزب اللهی باتوجه به انتخابات ریاست جمهوری دوره ی بعد، رئیس جمهوری جوان است یا هیئت دولتی چابک و کارآمد؟ چون عده ای اینگونه برداشت کرده اند که نظر شما صرفا روی کار آمدن رئیس جمهوری جوان می باشد و افراد میانسالی که امکان نامزدی انتخابات ریاست جمهوری آینده را دارند در دایره ی انتخاب شما قرار نمی گیرند. 

وی در ادامه تاکید کرد: اتفاقات اخیر بازار سرمایه و شرایط معیشتی جامعه نشان داد که مردم حاضرند دارایی های خود از مسکن، دلار و سکه را فروخته و درجایی که شفافیت، سوددهی و ضریب نقدینگی مطمئن داشته باشد، سرمایه گزاری کنند. 

زادمهر گفت: امروز شاهد آن هستیم که بازار سرمایه با دارا بودن این 3 ویژگی شاهد استقبال ویژه مردم و ورود نقدینگی فزاینده ای شده که اگر به خوبی مدیریت گردد قطعا یکی از پیشران های اصلی تحقق جهش تولید خواهد شد. 

این فعال دانشجویی یادآور شد: در این میان اما این نگرانی وجود دارد که فروش شرکت‌های بزرگ از سوی دولت برای جبران کسری بودجه بوده و زمانی که دولت به اهداف خود برسد بازار رها خواهد شد و نتیجه آن از دست رفتن سرمایه های مردم و ایجاد بحرانی به مراتب سنگین تر از دی ماه 96 و اتفاقات آبان 98 خواهد داشت بنابراین لازم است در عین استفاده از ظرفیت های مثبت بازار سرمایه و حمایت از این اعتماد عمومی صورت گرفته، نسبت به کاهش خطرات احتمالی تدابیر درستی اندیشیده شود. 

** در ماجرای کرونا اثبات شد که عدالت آموزشی در کشور وجود ندارد

وی درباره بحث آموزش و پرورش هم تصریح کرد: به عنوان یک دانشجو معلم خدمتتان عرض می کنم در ماجرای کرونا اثبات شد که عدالت آموزشی در کشور وجود ندارد، درست است که با تعطیلی مدارس سریعا آموزش از طریق صدا و سیما و بعد از آن شبکه شاد شروع شد اما هیچکدام پوشش حداکثری دانش آموزان را محقق نکرد. 

وی افزود: اما شاهد بودیم که شرافت همکارانم در روستاهای دورافتاده و مناطق محروم که نه اینترنتی داشتند و نه شبکه ای شاد، جلوه های کم نظیری از خدمت در شرایط کرونا را ایجاد کرد. به نظر می رسد حرکت به سوی آموزش و پرورش نیمه متمرکز در راستای سندتحول بنیادین کمک شایانی برای تحقق عدالت آموزشی باشد که البته تا زمانی که شاهد سیاسی کاری ها و انتصابات توصیه ای در این وزارتخانه و طرح هایی همچون واگذاری دانشگاه فرهنگیان به دانشگاه پیام نور هستیم بعید است این هدف محقق گردد.

** بعد از خروج آمریکا از برجام، برنامه های دولت به هم ریخته

وی درباره سیاست خارجه و برجام هم افزود: بعد از خروج آمریکا از برجام، برنامه های دولت به هم ریخته و اقتصاد کشور که مقاوم نشده بود آسیب دید. 

زادمهر افزود: امید به اروپایی هایی که حتی توانایی گرفتن ماسک های خود از ترامپ گاوچران را نداشتند، اشتباه بزرگ ژنرال های خود خوانده دیپلماسی بود.  

وی ادامه داد: آقاجان مطلبی ذهنمان را درگیر کرده حال که سوگلی دولت به تاریخ پیوسته آیا وقت آن نرسیده چشمان جاسوسی دوربین های آژانس در تاسیسات هسته ای مان را کور نماییم؟

این فعال دانشجویی تاکید کرد: متاسفانه خط مشی رسانه ای و اطلاع رسانی قابل اتکایی در بحران های کشور وجود ندارد و بعضاً موازی کاری و اشتباهات رسانه ای نهادها باعث سوء استفاده دشمنان و گیج شدن مردم می شود. به طور مثال در ماجرای هواپیمای اوکراینی از این مساله ضربه خوردیم و از طرف دیگر اطلاع رسانی های شفاف و سریع ستاد ملی کرونا نمونه مدیریت موفق در این قضیه بود. 

** لزوم تشکیل شورای عالی اطلاع رسانی در کشور

زادمهر گفت: در همین راستا پیشنهاد می شود با دستور ویژه حضرتعالی، شورای عالی اطلاع رسانی در کشور تشکیل و اطلاع رسانی و مدیریت افکار عمومی بر پایه صداقت، سرعت و تدبیر را که قطعا موجب افزایش چشم گیر سرمایه اجتماعی نظام خواهد شد را بر عهده گیرد.

وی ادامه داد: در ارتباط با نهادهای خدمت رسان از جمله کمیته امداد امام خمینی، ستاد اجرایی فرمان امام، بنیاد مستضعفان، بنیاد برکت، بنیاد علوی، بنیاد احسان و بنیاد کرامت باید 2 ابهام را مطرح نمایم.

زادمهر اضافه کرد: اول: اتفاق عجیبی در حال رخداد در این مجموعه هاست و آن عدم شفافیت در انتصابات و محدود کردن این انتصابات به حلقه اطرافیان مدیرانشان در این مجموعه ها می باشد که ظرفیت نیروهای انقلابی و جهادی با این روند استفاده نمی شود.

وی گفت: دوم، با توجه به فعال تر شدن این مجموعه ها در سال های اخیر بعضاً موازی کاری هایی در اقداماتشان دیده می شود، به نظر می رسد تقسیم کار درستی در این نهادها وجود ندارد و متاسفانه با این وضعیت شاهد برداشت های سیاسی و انتخاباتی برای این مدیران که بالقوه نامزد انتخابات ریاست جمهوری هستند ایجاد شده، به گونه ای که نحوه توزیع بسته های معیشتی و موازی کاری ها، شائبه انتخاباتی بودن را پر رنگ تر نموده است، در نتیجه پیشنهاد می گردد نهادهای خدمت رسان به محرومین یا تجمیع شوند یا تقسیم کاری اصولی میانشان ایجاد گردد. 

این فعال دانشجویی گفت: رهبرا امروز که در محضرتان صحبت کردم 19 جمعه از نبود سردار شهیدمان حاج قاسم سلیمانی گذشته و همچنان انتقام سختمان را نگرفته ایم فرزندان شما در جامعه اسلامی دانشجویان خواستند تا بنده خدمت شما عرض کنم اجازه فرمائید تا با افتخار، در کنار سپاه قدس غیورمان، در آن انتقام سخت ما نیز تکلیفی بر دوش داشته و مشت محکم و بغض فروخورده جنبش دانشجویی مسلمان ایران را بر دهان استکبار جهانی فرود آورده و او را عصبانی کنیم که مراد تشکیلاتی مان، بهشتی عزیز فرمود، آمریکا از دست ما عصبانی باش و از این عصبانیت بمیر.

لازم به ذکر است، زادمهر سخنان خود را با قرائت شعر زیر به پایان رساند:

گر سینه شکت ، چشم تری هست هنوز 

دستان پر از مهر کسی هست هنوز 
غم راه ندارد به دل خسته مان 
گر یار علی رفت، علی هست هنوز 

* نماینده نشریات دانشجویی: چرخ شورای عالی فضای مجازی پنچر شده است/ انتقاد از عملکرد شورای عالی انقلاب فرهنگی

میلاد مفاخری نماینده نشریات دانشجویی هم عصر امروز در محضر رهبر معظم انقلاب گفت: سیاست‌گذاری و مدیریت رسانه در ایران سال‌هاست در حال درجا زدن است. از سمتی در اجتماعی‌سازی رسانه‌ها عقب مانده‌ایم و از سویی دیگر رویکردهای سنتی و محافظه‌کار در رأس قانون‌گذاری از همگامی با پیشرفت‌های این حوزه عاجز مانده‌اند و سعی داریم سوء مدیریت خود را با رفتارهای سلبی مانند فیلترینگ و سانسور جبران کنیم؛ سیاستی که بارها به تجربه به ناکارآمدی آن پی برده‌ایم.

** برای از بین رفتن نگاه سلیقه‌ای حاکم بر فضای رسانه کشور نیاز به قوانین جامع، معتبر و دقیق داریم

مفاخری خاطرنشان کرد: برای از بین رفتن نگاه سلیقه‌ای حاکم بر فضای رسانه کشور نیاز به قوانین جامع، معتبر و دقیق داریم. مثلاً شورای نظارت بر سازمان صداوسیما که در راستای اصل 175 قانون اساسی در بخش نظارت ایجاد شده است، بیش از آن‌که به عنوان شورای نظارتی عمل کند و در طراحی و اجرای برنامه‌های کوتاه‌مدت، میان‌مدت و بلندمدت حضوری فعال، پویا و حتی پیشگیرانه داشته باشد، عملاً تبدیل شده به شورای نسبتاً فرمایشی که از مدار نظارت بر صداوسیما خارج است.

وی گفت: این شرایط باعث شده است عده‌ای مشکلات ناشی از نبود برنامه و نظارت بر رسانه ملی را به جایگاه رهبری یا دفتر ایشان ربط دهند. امروز ما با نوع جدیدی از رسانه‌داری مواجه هستیم و آن رسانه‌داری ارگانی یا سازمانی است که بر اساس منفعت‌های سیاسی اداره می‌شود. باید گفت ما دچار رسانه‌داری انحصاری شده‌ایم، به عنوان مثال صداوسیمای ما به روابط عمومی دولت‌ها تبدیل شده است.
مردم از مدار رسانه ملی خارج شده‌اند.

عضو هیئت ناظر بر نشریات دانشجویی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری تأکید کرد: خارج شدن مردم از مدار رسانه‌های رسمی کشور و رفتن به سمت رسانه‌های غیر رسمی از اصلی‌ترین آسیب‌های انحصار رسانه است. مردم‌سالاری دینی با رسانه‌داری ارگانی نمود پیدا نمی‌کند. این نوع رسانه‌داری، مسیر مردم‌سالاری دینی را دچار اختلال و آسیب می‌کند و در بدترین حالت مانع تحقق آن می‌شود.

 

مفاخری ادامه داد: نمونه رسانه‌داری ارگانی را در دیدگاه دموکراسی غربی که اتفاقاً آزادی‌اش تزئینی و شعاری است، شاهد هستیم. رسانه‌داری که با دوقطبی‌سازی جامعه به‌جای آگاهی‌بخشی اجتماعی باعث عقب‌ماندگی فکری مردم از مسائل مهم کشور با هدف به قدرت رسیدن یکی از دو گروه (آ) و (ب) است. این امر با زیربنای مردم‌سالاری دینی که پیش‌فرض‌اش، آگاهی مردم است، در تضاد است.

وی با اشاره به لزوم نقد آگاهانه مسئولان، افزود: یکی از ارکان اصلی آزادی در گفتمان انقلاب اسلامی، نقد آگاهانه مسئولان است؛ اما به‌دلیل وجود رسانه‌داری سازمانی، این امر تا حد زیادی محقق نشده است؛ چراکه نه از آگاهی اجتماعی‌اش خبری است و نه از ابزار نقد قانون‌مند که باعث خارج شدن مردم از چارچوب منطقی و عقلانی انقلاب شده است.

مفاخری اظهار داشت: دوباره‌گویی است؛ اما مطبوعات حاکمیتی‌مان هم از این قائده مستثنی نیستند، مثلاً فلان روزنامه حاکمیتی با مقایسه دختران علاقه‌مند به فوتبال و دختران عزادار حاج قاسم، چنان شکافی در جامعه ایجاد می‌کند که دَه‌ها شبکه تلویزیونی هم قادر به ترمیم آن نیستند؛ یا در مطبوعه حاکمیتی دیگر از معاهده پر حرف و حدیثی همچون برجام (که مواضع صریح و شروط آینده‌نگرانه رهبری پیرامون آن واضح است) آنچنان تمام‌قد و بدون در نظر گرفتن مواضع صریح رهبری، حمایت می‌کند که گویی این قرارداد با تمام نواقص موجود مورد تأیید شخص رهبری است و شکاف میان منتقدان و مدافعان برجام را از منظر گفتمان انقلاب بیشتر می‌کند.

وی با انتقاد از رویکرد برخی روزنامه‌ها گفت: کیهان، اطلاعات، خراسان و جمهوری اسلامی با وجود بهره‌مندی از زیرساخت‌های بسیار گسترده در سطح کشور تبدیل به خانه‌های سالمندان شده‌اند یا به خدمت احزاب درآمده‌اند. پیشنهاد واضح و مشخص ما این است؛ جنگ نرم نیازمند درس گرفتن از سیره امام راحل‌مان در دفاع مقدس و نفی نگاه بنی‌صدری در مدیریت جنگ است.

این فعال دانشجویی تاکید کرد: امروز تجربه دو دیدگاه پیش روی ماست؛ یکی دیدگاه اعتماد و باور به مردم و اداره جنگ بر اساس ظرفیت‌های مردمی است که نتیجه‌اش پیروزی و عقب راندن دشمن تا بن دندان مسلح بود. دیدگاه دوم که ماحصل نگاهی فرصت‌سوز، بسته و بر اساس نظام حقوق و دستمزد است منجر به پیشروی دشمن و شهادت مظلومانه جوانانی همچون علم‌الهدی در میدان نبرد شد.

وی با اشاره به خصوصی‌سازی ابزارهای حاکمیتی مانند آموزش و پرورش بیان کرد: بر اساس همین تجربه معتقدیم به‌جای خصوصی‌سازی ابزارهای حاکمیتی مثل آموزش و پرورش و بهداشت و درمان که خود باعث ضربه به سرمایه اجتماعی گفتمان انقلاب اسلامی می‌شود، باید در این صحنه‌آرایی پیچیده شکل گرفته، زمینه مشارکت و ورود ظرفیت مردمی به هنر و رسانه به صورت قاعده‌مند فراهم شود.

وی گفت: یکی از این ظرفیت‌های مردمی محیط دانشگاهی است که شبکه نویسندگان رسانه‌های فعال دانشجویی مورد تأکید حضرتعالی که در سال گذشته به آن اشاره کردید، می‌تواند برای رسیدن به این هدف کمک شایانی کند. مجموعه‌هایی همچون کیهان، اطلاعات، جمهوری اسلامی و خراسان این ظرفیت را دارند که آغازگر روند مردم‌سپاری و تحول در سطح کلان و محلی برای حضور آن بدنه دانشجویی باشند.

مفاخری ادامه داد: همچنین رسانه‌های مرتبط با نیروهای مسلح که البته در مورد آخر، حرف و درد دل بسیار است؛ به طوری که بر اساس سیاست‌های ابلاغی حضرتعالی در سال 95 مبنی بر ممنوعیت ورود نیروهای مسلح و قوای سه‌گانه در دسته‌بندی‌های سیاسی و جناحی انتخاباتی، این ارگان‌ها حق ورود و جانبداری ندارند؛ اما به دلیل آن که تمام این مجموعه‌ها یک یا چند رسانه در اختیار دارند خواسته یا ناخواسته به موضوعات سیاسی همچون انتخابات ورود می‌کنند و این شرایط عملاً مطالبات به‌حق مردمی را در آستانه انتخابات از صحنه سیاسی کشور خارج و رقابت‌های دو قطبی بین دو گروه (آ) و (ب) را تقویت می‌کند.

عضو هیئت ناظر بر نشریات دانشجویی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با انتقاد از فضای حاکم بر شبکه‌های اجتماعی و تأثیر گسترده فضای مجازی بر زندگی مردم گفت: اما قصه پرغصه شبکه‌های اجتماعی؛ وزارت ارتباطات متولی توسعه و پیشرفت زیرساخت فضای مجازی کشور است؛ اما نه‌تنها از باورمندی به فضای جنگی رنج می‌برد؛ بلکه در حالتی خوش‌بینانه با کم‌کاری‌هایی، زمین جنگ را در اختیار دشمن نهاده است.

وی افزود: انتظار این بود وزیر مربوطه با توجه به شرایط جنگی موجود، بستر لازم برای رشد سریع زیرساخت‌های اینترنت و شبکه ملی اطلاعات را فراهم آورد؛ اما شاهدیم که اقدامات وزیر جوان به نمایش‌های رسانه‌ای یا شاید انتخاباتی و پوپولیستی در حوزه سرعت اینترنت یا اهدای چند تبلت به مناطق محرومی که اتفاقاً از همان افزایش سسرعت اینترنت آقای وزیر بی‌بهره‌اند، محدود شده است.

مفاخری تصریح کرد: همه این‌ها در حالی است که اگر وزیر جوان ما به‌جای دغدغه مقدار پینگ فلان بازی، کمی بر تقویت اینترنت ملی و رشد آن تمرکز می‌کرد، امروز هم سرعت اینترنت بالاتری داشتیم، هم از اطلاعات میلیون‌ها ایرانی حفاظت می‌شد و در کنارش پینگ یا همان فاصله زمانی اتصال دو دستگاه در شبکه کاهش پیدا می‌کرد.

** چرخ شورای عالی فضای مجازی پنچر شده است

مفاخری، عملکرد شورای عالی فضای مجازی و شورای عالی انقلاب فرهنگی را نیز نقد کرد و ادامه داد: عدم حضور متخصصان مربوطه در سطح تصمیم‌سازی، عدم قانون‌گذاری مناسب و جامع با وجود گستردگی این فضا، استفاده نکردن از پژوهش‌ها و رویکردهای علمی و عملی برای کنترل این فضا، تنها بخشی از مشکلات ما در مدیریت فضای مجازی است.

عضو هیئت ناظر بر نشریات دانشجویی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: به عنوان مثال، هنوز در بحث تخلفات مربوط به شبکه‌های مجازی، استناد محاکم قضایی ما به قانون مطبوعات است که سال‌ها پیش از ایجاد شبکه‌های اجتماعی به تصویب رسیده و به هیچ‌وجه جوابگوی ساختارها و قالب جدید فعالیت این رسانه‌ها نیست.

وی افزود: رهبر من، صادقانه می‌گویم به نظر می‌رسد چرخ شورای عالی فضای مجازی زودتر از شورای عالی انقلاب فرهنگی پنچر شده است، لازم است هر دوی این شوراها به آسیب‌شناسی و نقد عملکرد گذشته اقدام کنند؛ چراکه سابقه شورایی مثل شورای عالی انقلاب فرهنگی در گذشته و حال نشان داده است که در این دو شورا امکان گروگان‌گیری وجود دارد، تا جایی که اعضای حقیقی و منصوب از سوی رهبری را به دستور شخص رئیس جمهور از حضور در جلسات شوراها منع می‌کنند.

وی افزود: جای گفتن دارد که نگاه‌های سلبی این‌چنینی در دانشگاه نیز رخنه کرده است، تا جایی که مسئولان مربوط و نامربوط دانشگاهی با اعمال سلیقه، راه را برای گفت‌وگو بسته‌اند. جای تأسف دارد اگر بگوییم بخشی از بیش از 2 هزار نشریه دانشجویی با سلیقه‌های مختلف گاهی از بدیهی‌ترین حقوق خود یعنی نقد مبتنی بر استدلال و منطق محروم می‌شوند.

مفاخری تصریح کرد: به عنوان مثال، مسئولان و فعالان نشریات دانشجویی در فلان دانشگاه‌های زیرمجموعه وزارت علوم یا وزارت بهداشت به دلیل نقد مسئولان دانشگاهی یا کشوری نه‌تنها راهی کمیته انضباطی شده‌اند؛ بلکه باید سری هم به راهروهای دادگستری‌ها بزنند؛ بنابراین به نظر می‌رسد برای داشتن رسانه‌ای قوی در عرصه جنگ نرم برای پیشبرد اهداف گفتمان انقلاب اسلامی نیازمند بازنگری‌های فوری و اساسی برای حضور پررنگ‌تر مردم و ایفای نقش درست مسئولان در عرصه حاکمیتی این جنگ هستیم.


منبع: فارس

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد