دوشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۹ - 2020 June 01
کد خبر: ۲۳۰۱۴۴
تاریخ انتشار: ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۱
با حضور معاون علمی و فناوری رئیس جمهور:
بوشهر- با حضور معاون علمی و فناوری رئیس جمهور، فاز اول شبکه اینترنت اشیا مبتنی بر پروتکل LoRaWAN در بوشهر آغاز به کار کرد.
فاز اول شبکه اینترنت اشیا در بوشهر آغاز به کار کرد

به گزارش سوک، فاز اول شبکه اینترنت اشیا مبتنی بر پروتکل LoRaWAN صبح سه شنبه با حضور سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور، عبدالکریم گرواند استاندار بوشهر و عبدالمجید مصلح رئیس دانشگاه خلیج فارس آغاز به کار کرد.

با توجه به توسعه روز افزون تجهیزات هوشمند و نیاز آنها به ارتباط با یکدیگر، استفاده از پروتکل های ارتباطی خاص اینترنت اشیا اهمیت بسیار زیادی دارد. یکی از مهمترین کاربری های اینترنت اشیا در کاربری های شهر هوشمند است.

بر این اساس یکی از پرکاربردترین پروتکل های اینترنت اشیا به نام LoRaWAN در شهر بوشهر با حمایت معاونت علمی وفناوری ریاست جمهوری و با هزینه چهار میلیارد ریال پیاده سازی و اجرا شد.

در فاز اول اجرای این شبکه که امروز با حضور معاون علمی و فناوری رئیس جمهورآغاز به کار کرد، منطقه دو بوشهر تحت پوشش این شبکه قرار گرفته و در فاز بعد کل شهر بوشهر پوشش داده خواهد شد.

با آغاز به کار این شبکه کاربران می توانند برای ارسال و دریافت داده های مربوط به سنسورهای خود از این پروتکل به راحتی استفاده کنند.

این شبکه قابلیت خدمات دهی به اشخاص،  شرکت ها و سازمان های مختلف را دارا است و ظرفیت انجام کاربری های مختلف هوشمندسازی بر بستر آن وجود دارد./مهر

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد