دوشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۹ - 2020 June 01
کد خبر: ۲۳۰۱۵۰
تاریخ انتشار: ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۸:۵۸
با حضور 6 عضو شورا
در نشست علنی شورای شهر بوشهر که با حضور شش عضو این شورا همراه بود شهردار انتخاب شد هر چند با یک سری حواشی نیز همراه بود.
به گزارش سوک، در نشست علنی شورای شهر بوشهر که با حضور شش عضو این شورا همراه بود شهردار انتخاب شد هر چند با یک سری حواشی نیز همراه بود.

شیوه انتخاب شهردار بدین سبک بود که ابتدا برای انتخاب احمد بارگاهی به عنوان اولین کاندیدا رای گیری به شکل کاغذی انجام شد که وی توانست ۴ رای موافق در کنار ۲رای مخالف بدست آورد.

پس از آن رای گیری برای آقای خورشیدیان به عمل آمد که 5 نفر رای موافق و 1 رای مخالف کسب کرد.بعد از وی رای گیری برای بنه گزی انجام شد که رای ۲ موافق و ۳ رای مخالف و یک رای ممتنع داشت

آخرین نفر که برای وی رای گیری به عمل آمد خانم صمصامی بود که ۳رای موافق و ۳ رای مخالف داشت.

پس از این مرحله خورشیدیان که دارای بیشترین رای بود برای انتخاب شهردار ، رای گیری به شکل الکترونیک به عمل آمد که وی با ۶ رای موافق به عنوان شهردار بوشهر انتخاب شد


 واکنش هاشم زاده به پیام اینستاگرام آسایش

*آقای آسایش از همکاران ما در شورای شهر پیش از ظهر امروز در پیامی اینستاگرام از انتخاب شهردار بوشهر خبر داده است که این نوع بیان قابل تامل است.

* چگونه است که آقای آسایش قبل از شروع بکار شورای پنجم و قبل از رفتن به فرمانداری بوشهر و آغاز اولین جلسه شورای شهر ، بنیان گذار و لیدر این رویه یعنی انتخاب شهردار در خارج از صحن شورا بوده اما امروز به گونه دیگر سخن می گوید.

* هر نوع رایزنی خارج از نشست شورا برای انتخاب شهردار کار خلاف عرف نیست و در تمام دنیا از جمله کشورمان نیز وجود دارد همان گونه که مجلس دوازدهم آغاز نشده نمایندگان برای انتخاب رئیس مجلس در حال رایزنی هستند. حال چگونه است که آقای آسایش به این رویه که خودش در گذشته نقش لیدری داشته اکنون می آید و این رویه را محکوم می کند.

* رویه گذشته آقای آسایش را درست می دانم و اتفاقا باید برای جلوگیری از اتلاف وقت شورا و بیت المال رایزنی ها انجام شود تا در زمانی که انتخاب شهردار می خواهد در صحن شورا انجام شود با کمترین زمان اتلاف مواجه باشیم .

*این که در بیرون از جلسات رسمی شورا توافقی برای انتخاب شهردار انجام شود چیز تازه ای نیست و خیلی هم خوب است. رویه ای که خود آقای آسایش پایه گذار آن بوده است.

گفتنی است در این نشست دهدار، نصرتی، هاشم زاده، دولابی، عبدالله زاده و شمشیری حضور داشتند.

انتقادات تند رئیس شورای شهر بوشهر از عضو شورا

*از همکاری که با وجود تریبونی به نام شورا ، قهر می کند و از فضای شبکه های اجتماعی شورا را به حاشیه می برد بسیار ناراحتیم . شبکه های اجتماعی تریبون شهروندان عزیزی است که از این فضا مشکلاتشان را اعلام می کنند نه اعضا شورا که رسانه ها هم در کنار خود دارند و در شورا حضور نمی یابند.

* چرا عضو شورا با شلوغ کاری و ایجاد حاشیه برای شورا ، شعور اجتماعی را به بازی می گیرد .خوب است بگوئیم این عضو محترم شورا برای انتخاب شهردار به چند گزینه امضا داده و بعد بدقولی کرده است و شورا را به حاشیه ببرم. بدعهدی این است که یک عضو شورا بیاید و دست به هر کاری بزند تا در شورای بعدی بتواند رای مردم را بگیرد.

*مذاکره حق هر نماینده پارلمان شهری است . هیچ ایرادی هم ندارد که قبل از انتخاب شهردار ، عضو شورا رایزنی کند تا کمتر وقت شورا گرفته شود.

* سه سال دندان روی جگر گذاشته ام و بدعهدی های زیادی هم دیده ام اما سکوت کرده ام . مردم آگاه باشند هیچ قول و عهدی با کسی نبسته ام. اما اگر مجبور شدم خیلی مسائل را خواهم گفت.

*بارها خواهش کردم که شان شورا را رعایت کنید و مانند اپوزیسیون در شورا نشوید . حالا که نماینده مورد نظرتان را نتوانسته اید شهردار کنید دست به هر کاری نزنید هر چند که سعی می کنید با آبروی من بازی کنید.

*اگر به دمکراسی اعتقاد دارید ، قهر نکنید و شان شورا که به عنوان نماینده مردم هستیم را نگه دارید
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد