يکشنبه ۱۵ تير ۱۳۹۹ - 2020 July 05
کد خبر: ۲۳۰۴۷۶
تاریخ انتشار: ۰۸ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۴
در پی آتش‌سوزی اخیر؛
فرماندار تنگستان گفت: برآورد اولیه نشان می دهد حدود ۴۰۰ هکتار از مراتع و درختان منطقه خاییز در پی آتش سوزی اخیر طعمه حریق شده است.
۴۰۰ هکتار از مراتع و درختان منطقه خاییز تنگستان طعمه حریق شد

به گزارش سوک،عبدالحسن رفیعی پور  در خصوص جزئیات آتش سوزی در منطقه حفاظت شده خائیز اظهار داشت: با کمک  نیروهای امدادی و مردمی در روز روزهای دوشنبه  تا چهارشنبه اقدامات لازم برای مهار آتش سوزی انجام شد.

وی گفت: منابع طبیعی، محیط زیست، هلال احمر، سپاه و بسیج، تشکل های مردم نهاد، نیروهای مردمی شهرستان و شهرستان های همجوار و همچنین شوراها و دهیاری های منطقه خائیز  در مهار این آتش سوزی کمک کردند که جای تقدیر و تشکر از اقدامات ایثارگرانه همه این نیروها دارد.

رفیعی پور تصریح کرد: با همکاری هلال احمر ۱ سورتی پرواز با بالگرد این شرکت جهت هلی برد نیروها به ارتفاعات مهار آتش سوزی انتقال داده شدند که بعلت ناهمواری منطقه قادر به  پیاده نمودن نیروها نگردید و نیروهای امدادی بصورت پیاده به ارتفاعات اعزام و کار اطفا حریق را انجام دادند.

وی بیان کرد: تاکنون برآورد اولیه نشان می دهد حدود ۴۰۰ هکتار از مراتع و درختان منطقه خاییز در پی آتش سوزی بعد از ظهر روز دوشنبه تا چهارشنبه طعمه حریق شده است.

وی عنوان کرد: صعب العبور و صخره‌ای و پرتگاه بودن محل آتش سوزی و وزش باد باعث کند شدن مهار آن شد که با تلاش و ایثار نیروهای امدادی و مردمی اطفا حریق به خوبی صورت گرفت.

فرماندار تنگستان افزود: تیم مدیریت بحران استان و شهرستان از ابتدای بروز حادثه در منطقه حاضر شده و با برنامه ریزی لازم و سازماندهی نیروهای امدادی و مردمی اقدامات مناسب برای اطفا حریق صورت گرفت.

وی بیان داشت: دوستداران محیط زیست، نگران وقوع آتش سوزی در مراتع و  جنگل ها  هستند زیرا بارندگی های خوب امسال،  موجب رویش قابل توجهی گیاه  شده که با آغاز فصل گرما و در صورت رعایت نکردن، احتمال وقوع آتش افزایش می یابد و عوامل بروز حادثه باید شناسایی و تحویل مقامات قضایی شوند.

رفیعی پور یادآور شد: از همه مردم می خواهیم در زمان حضور در طبیعت از روشن کردن آتش در نواحی جنگلی و مراتع خودداری کرده و در صورت ایجاد آتش برای موارد ضروری ، باید از خاموش شدن آتش ایجاد شده، اطمینان حاصل کنند تا دیگر شاهد چنین حوادث ناگواری برای طبیعت زیبای شهرستان نباشیم./مهر

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد