جمعه ۲۰ تير ۱۳۹۹ - 2020 July 10
کد خبر: ۲۳۰۵۹۰
تاریخ انتشار: ۱۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۳
رومانی از سال ۲۰۱۶ تاکنون مصرف دخانیات در اماکن بسته را ممنوع کرده است.
                          جریمه نخست وزیر رومانی به دلیل نداشتن ماسک

به گزارش سوک به نقل از عصرایران، خبرگزاری رسمی رومانی اعلام کرد نخست وزیر این کشور (لودوویک اوربان) جریمه‌ای به مبلغ ۳ هزار لیو (معادل ۶۹۰ دلار) را پرداخت کرد. این اتفاق بعد از آن افتاد که او با نزدن ماسک و سیگارکشیدن در یک مکان بسته، مقررات کرونا را نقض کرد

در شبکه‌های اجتماعی نیز تصاویری از نخست وزیر رومانی در حالی که در دفترش با تعدادی از اعضای کابینه نشسته اند و سیگار می‌کشد منتشر شده است. در این عکس مشخص است که او از ماسک استفاده نمی‌کند بلکه ماسک را بر روی میز گذاشته است.

جریمه نخست وزیر رومانی به دلیل نداشتن ماسک

اوربان در بیانیه‌ای به نقض مقررات کرونا اعتراف کرد و گفت که برخی اعضای کابینه بعد از یک روز کاری طولانی مدت در روز ۲۵ ماه می‌در دفترش جمع شدند. این روز، روز تولد ۷۵ سالگی نخست وزیر بود.

در این بیانیه آمده است: نخست وزیر می‌داند همه شهروندان بدون در نظر گرفتن سِمت، باید از مقررات پیروی کنند و اگر قانون را نقض کنند باید مجازات اجرا شود.

دولت رومانی در ابتدا با اعلام حالت فوق العاده، به مدت ۶۰ روز قرنطینه سختگیرانه‌ای را اجرا کرد و سپس، مقررات جدیدی را اعلام کرد. براساس این مقررات، داشتن ماسک در وسایل حمل ونقل عمومی (اتوبوس و مترو) و اماکن عمومی بسته، الزامی است.

همچنین رومانی از سال ۲۰۱۶ تاکنون مصرف دخانیات در اماکن بسته را ممنوع کرده است.

قرار است رستوران‌های دارای فضای باز در رومانی از روز دوشنبه در میان مقررات سختگیرانه بازگشایی شوند.

تا دیروز شنبه، تعداد افراد دارای ویروس کرونا در رومانی ۱۹ هزار و ۱۳۳ نفر اعلام شد. این کشور همچنین ۱۲۵۳ مورد مرگ بیماران کرونایی را ثبت کرده است.

رومانی به پایتختی بخارست از اعضای اتحادیه اروپاست.


نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد