جمعه ۲۸ شهريور ۱۳۹۹ - 2020 September 18
کد خبر: ۲۳۰۶۰۷
تعداد نظرات: ۳ نظر
تاریخ انتشار: ۱۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۰
قابل توجه آقای مدیرکل
فرهنگیان شهرستان بوشهر چشم امیدشان به تدابیر و دور اندیشی در این بخش است و همان گونه که در سایر شهرستان های استان بوشهر چنین اقدامی انجام نشده نیاز است که در شهرستان بوشهر، نیز از این تصمیم چالش زای منصرف شوند.
به گزارش سوک، خبرهای دریافتی نشان می هد که آموزش و پرورش شهرستان بوشهر  به دنبال سازماندهی نیروی انسانی برای سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ است، سازماندهی که دقیقا دو سال پیش انجام شده و عوامل اجرایی آن کارشناس مسولین آموزش متوسطه دوره ی اول و دوم و فنی حرفه ای تغییری نداشته اند

در این ایام که معلمین آموزش و پرورش به مانند سایر افراد جامعه هر لحظه می توانند درگیر ویروس کرونا و مشکلات ناشی از آن شوند، استرس دیگری نیز بر این قشر تحمیل شده که طی آن و برای سازماندهی ناچار هستند در مدارس و اداره آموزش و پرورش به دنبال جمع کردن مدرک از این اطاق به آن اطاق جابجا شوند به گونه ای که حتی برای تهیه برخی مدارک نظیر مدرک فوق لیسانس یا دکترای که در سال جاری اخذ شده باشد، نیاز به مسافرت به خارج از استان نیز می  باشد ؛ تجربه چندین ساله ای که حداقل در ۱۰ سال گذشته حداقل ۵ بار برای سازماندهی به دنبال این مدارک بوده اند.

مشخص نیست که آیا مدیر کل آموزش و پرورش استان بوشهر که پیش از این مدیر شهرستان بوشهر بوده در جریان این موضوع قرار دارد؟ اما نیاز است که مطلع باشند که اداره شهرستان بوشهر تصمیم به سازماندهی دبیران گرفته و در این شرایط کرونا که دبیران نگرانی های خاص خود را دارند سازماندهی را در راس برنامه هایش قرار داده است.

سازماندهی که باید هر سه سال یک بار باشد چه ضرورتی دارد با توجه به اینکه مجریان آن نیز کارشناسان مسئولانی هستند که دو سال پیش سازماندهی را انجام داده اند، مجدد به فکر اجرای آن باشند.

از طرف دیگر از آنجا که مشخص نیست سال تحصیلی جدید پیش رو کلاس درسی به صورت حقیقی برقرار باشد یا آموزش ها آنلاین ادامه یابد پس بهتر است به جای برنامه سازماندهی معلمان در شهرستان بوشهر، هر دبیر در همان مدرسه قبلی خود که شرایط آن را بهتر می داند باشد تا اینکه بخواهد در یک مدرسه جدید به خدمت مشغول شود.

فرهنگیان شهرستان بوشهر چشم امیدشان به تدابیر و دور اندیشی در این بخش است  و همان گونه که در سایر شهرستان های استان بوشهر چنین اقدامی انجام نشده نیاز است که در شهرستان بوشهر، نیز از این تصمیم چالش زای منصرف شوند.

البته این نقد بر مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر نیز وجود دارد که تکلیف سکان آموزش و پرورش شهر بوشهر که برخلاف قانون بیش از ۷ ماه است به صورت سرپرستی اداره می شود، را مشخص کند تا از این دست تصمیمات کارشناسی نشده توسط سرپرستی این اداره انجام نگیرد.

وقتی رویه وزارت آموزش و پرورش، سازماندهی معلمان را هر ۳ سال یک بار اعلام کرده چه ضرورتی دارد در این ایام کرونایی، که متولیان بهداشت کشور از فاصله اجتماعی و عدم ظهور و بروز افراد در فضاهای عمومی در شرایط غیرضروری توصیه می کنند، سازماندهی انجام شود که دو سال از آن گذشته است ؟

جناب آقای مدیر کل محترم آموزش و پرورش استان بوشهر می دانیم که لغو امتحانات پایه سوم در اختیار مطلق شما نیست اما می توانید با یک دستور اداری که به شکل قانونی در اختیار شماست از سازماندهی معلمینی در شهرستان بوشهر جلوگیری کنید که باید یک سال دیگر انجام شود.

معلمان آموزش و پرورش استان بوشهر خرسند خواهند شد که توجیه قابل قبولی برای انجام سازماندهی در شهرستان بوشهر را از زبان شما بشنوند تا در ذهن آنها خطور نکند که در این ایام کرنا، فقط یک بی برنامگی می تواند این فضا را الساعه خلق کند.

فراموش نکنید که نه تنها سایر استان ها بلکه در همین سطح ادارات و نواحی استان بوشهر، آموزش و پرورش در صدد آموزش نیروی انسانی جهت آماده نمودن محتوای سال تحصیلی پیش رو برای آموزش های آنلاین احتمالی است در حالی که دبیران شهرستان بوشهر به جای تمرکز بر این موضوع، تکلیف خود را نمی دانند.
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۱
انتشار یافته: ۳
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۲
0
0
واقعا حرف دل ما رو زدید. هیچ نیازی به سازماندهی نیست
مریم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۲
0
0
سلام، واقعا جای تاسف دارد از زمانی که اسم سازماندهی آورده شده بنده به شخصه بارها و بارها به اداره مراجعه کرده ام در حالیکه گفته شده بود اصلا نیازی به مراجعه به اداره نیست و تمامی مدارک در اداره موجود است واقعا نمیدونم چه دلیلی داره؟!
صابر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۲
0
0
سلام، بسیاری از معلمانی که دو سال پیش سازماندهی شده اند دوباره در همان مدرسه می خواهند بمانند دیگر مدارسی هم که دبیر ندارند مانند سال قبل می توانند عمل کنند پس لزومی به تکرار هر ساله سازماندهی نمی باشد مگر که بخواهند عمدا افرادی را جابجا کنند که این هم احتیاج به این همه خرج و مخارج نیست ،اگر درک صحیح و اراده قوی مسولین امر باشد در این وضعیت خطرناک‌ بهترین راه انجام ندادن سازماندهی میباشد
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد