يکشنبه ۱۵ تير ۱۳۹۹ - 2020 July 05
کد خبر: ۲۳۰۶۰۹
تاریخ انتشار: ۱۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۰:۳۵
امروز اعلام شد
انتشار خبر تعطیلی مرکز جامع سلامت خیبر در شهر بوشهر توسط رییس شبکه بهداشت این شهرستان در ساعات اولیه بامداد امروز، سبب شد تا گمانه زنی های مردم و رسانه ها به آلوده بودن این مرکز مورد تایید رسمی قرار گیرد.
به گزارش سوک، انتشار خبر تعطیلی مرکز جامع سلامت خیبر در شهر بوشهر توسط رییس شبکه بهداشت این شهرستان در ساعات اولیه بامداد امروز، سبب شد تا گمانه زنی های مردم و رسانه ها به آلوده بودن این مرکز مورد تایید رسمی قرار گیرد.

حسن فخرایی توقف این مرکز را به منظور پیشگیری از شیوع ویروس کرونا ذکر و دلیل آن را هم، مثبت شدن آزمایش کرونای تعدادی از همکارانش عنوان کرد تا با تعطیلی این مرکز، اخلالی در روند سلامت مراجعان و سایر شاغلان این مجموعه بهداشتی درمانی ایجاد نشود.

رئیس مرکز بهداشت شهرستان بوشهر بیان کرد: مراجعان به این مرکز می‌توانند برای دریافت خدمات به مرکز خدمات جامع سلامت معراج واقع در تقاطع خیابان شهید بهشتی و شهید عاشوری (سه راه عاشوری به سمت فرودگاه) مراجعه کنند.

در دیگر سو نیز ، دبیر ستاد مبارزه با کرونا در استان بوشهر امروز بعد از ظهر اعلام کرد: ۷۶ نفر به لیست مبتلایان ویروس کرونا در بوشهر افزوده شد.

دکتر سعید کشمیری افزود: از ۷۶ مورد مثبت جدید،۳۹ مورد در بوشهر، ۱۱ مورد در دشتستان، ۹ مورد در عسلویه، ۵ مورد در کنگان، ۴ مورد در گناوه، ۳ مورد در دیلم، ۳ مورد در تنگستان یک مورد در جم و یک مورد در دیر شناسایی‌شده‌اند.

دکتر کشمیری افزود: ۳۹ مورد جدید شهرستان بوشهر، ۲۱ آقا در رده سنی ۲۳ تا ۵۷ سال و ۱۸ خانم در رده سنی ۲۵ تا ۶۶ سال هستند که از این تعداد دو آقا و دو خانم در حال سپری کردن دوره درمانی خود در بیمارستان هستند و بقیه موارد به صورت سرپایی در مرکز بیماریابی شهرستان شناسایی و در منزل تحت مراقبت قرار دارند.

وی گفت: ۱۱ مورد جدید شهرستان دشتستان، ۵ آقا در رده سنی ۲۶ تا ۷۷ سال و ۶ خانم در رده سنی ۱۹ تا ۷۵ سال هستند که همه موارد به صورت سرپایی در مرکز بیماریابی شهرستان شناسایی و در منزل تحت مراقبت قرار دارند.

دبیر ستاد مبارزه با کرونا در استان بوشهر گفت: ۴ مورد جدید شهرستان گناوه، دو آقا و دو خانم در رده سنی ۳۵ تا ۷۳ سال هستند که سه مورد بعد از گذراندن دوره درمان خود از بیمارستان ترخیص در برای ادامه درمان در منزل تحت مراقبت هستند و یک مورد نیز به صورت سرپایی در مرکز بیماریابی شهرستان شناسایی و در منزل تحت مراقبت قرار دارد.

دکتر کشمیری افزود: ۳ مورد جدید شهرستان دیلم، دو آقا و یک خانم در رده سنی ۱۵ تا ۸۳ سال هستند که دو آقا بعد از گذراندن دوره درمان خود از بیمارستان ترخیص و برای ادامه درمان در منزل تحت مراقبت هستند و مورد جدید خانم در حال سپری کردن دوره درمانی خود در بیمارستان است.

وی گفت: سه مورد جدید شهرستان تنگستان همگی از اعضای یک خانواده و سابقه تماس با مورد مثبت داشته‌اند و به صورت سرپایی در مرکز بیماریابی شهرستان شناسایی و در منزل تحت مراقبت قرار دارند.

دکتر کشمیری اضافه کرد: ۹ مورد جدید شهرستان عسلویه، ۶ نفر ساکن شهرستان و سه نفر نیز ساکن استان‌های دیگر بوده‌اند و همه آن‌ها سابقه تماس با مورد مثبت را داشته‌اند و به صورت سرپایی در مرکز بیماریابی شهرستان شناسایی و در منزل تحت مراقبت قرار دارند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر افزود: ۵ مورد جدید شهرستان کنگان، سه آقا در رده سنی ۳۱ تا ۳۸ سال و دو خانم ۳۱ و ۷۷ ساله هستند که سه نفر از موارد جدید به صورت سرپایی در مرکز بیماریابی شهرستان شناسایی و در منزل تحت مراقبت قرار دارند، یک مورد جدید از بیمارستان ترخیص و برای ادامه درمان در منزل تحت مراقبت است و یک نفر نیز در حال سپری کردن دوره درمانی خود در بیمارستان است.

کشمیری تصریح کرد: مورد جدید شهرستان دیر خانم ۲۵ ساله است جدید به صورت سرپایی در مرکز بیماریابی شهرستان شناسایی و در منزل تحت مراقبت قرار دارد و مورد جدید شهرستان جم نیز یک خانم است و در حال سپری کردن دوره درمانی خود در بیمارستان است.

دبیر ستاد مبارزه با کرونا در استان بوشهر گفت: از مجموع مبتلایان به کرونا در بیمارستان‌های استان (۱۰۸۹ نفر) تاکنون ۴۴۴ نفر از آنان بهبودیافته و ۶۰۴ نفر نیز در منزل تحت مراقبت هستند و ۲۸ نفر دیگر نیز در حال سپری کردن دوره درمانی خود در بیمارستان هستند.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد