دوشنبه ۱۶ تير ۱۳۹۹ - 2020 July 06
کد خبر: ۲۳۰۶۱۰
تاریخ انتشار: ۱۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۷:۵۷
مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر گفت: مردم خدا جوی این استان بوشهر ۵۴ میلیارد ریال زکات فطره به صندوق‌های این نهاد واریز و یا از طریق درگاه‌های الکترونیکی پرداخت کرده‌اند.
به گزارش سوک به نقل از تسنیم؛ احمد لطفی در نشست بررسی وضعیت وصولی و پرداخت زکات با اشاره به میزان جمع آوری زکات فطریه مردم این استان اظهار داشت: تاکنون بر اساس آمار اولیه، مردم مومن استان بوشهر 54.4 میلیارد ریال زکات فطریه و کفارات خود را برای حل مشکلات نیازمندان به کمیته امداد پرداخت کردند.

وی با اشاره به پرداخت 51 میلیارد ریال زکات فطره افزود: از مجموع  وصولی‌های جمع آوری شده، 51.4  میلیارد ریال فطریه عام، و 1.4 میلیارد ریال فطریه سادات و مابقی کفاره عمد و غیره عمد بوده است.

لطفی به نحوه هزینه کرد فطریه جمع آوری شده اشاره کرد و گفت: مبالغ جمع آوری شده بر اساس نیازسنجی‌های انجام شده در کوتاه‌ترین زمان با تصمیم هیئت امنای مساجد، مراکز نیکوکاری و کمیته امداد، با اولویت به بیماران صعب العلاج و فرانشیزهای درمانی، حق استیجاری نیازمندان و خرید وسایل سرمایشی و نیازهای ضروری زندگی نیازمندان هزینه می‌شود.

مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر ضمن تقدیر از همراهی خوب مردم این استان در کمک به رفع مشکلات نیازمندان خاطرنشان کرد: علاوه بر مراجعه حضوری مردم خیّر و نیکوکار استان،امسال به منظور کاهش انتقال احتمالی بیماری کرونا در اثر تبادل وجه نقد،بخش قابل توجهی از فطریه و کفارات‌مردمی‌به شکل غیره حضوری وازطریق درگاه‌های الکترونیکی و شماره کارت مجازی پرداخت شده است.

لطفی خاطر نشان کرد: یک‌هزار و 500 نیرو و عامل مردمی در قالب 305 پایگاه ثابت و 257 گروه سیار ماموریت جمع آوری زکات فطریه مردم استان بوشهر را بر عهده داشتند.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد