سه‌شنبه ۲۴ تير ۱۳۹۹ - 2020 July 14
کد خبر: ۲۳۰۶۴۸
تاریخ انتشار: ۱۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۸:۲۲
در راستای مقابله با تخلف
وی بیان اینکه خودروهای بدون پلاک مشمول احتکار می‌شوند، بیان کرد: هم اکنون اسناد و مدارک خودروهای کشف شده در حال بررسی است و در صورت محرز بودن احتکار، پرونده در تعزیرات حکومتی رسیدگی خواهد شد.
به گزارش سوک، رئیس اتاق اصناق بوشهر گفت: بوشهری‎ها کافی‌نت‌‎های متخلف در زمینه ثبت‌نام خودرو را به اتاق اصناف یا سامانه ۱۲۴ سازمان صنعت، معدن و تجارت معرفی کنند.

مصطفی گراشی که روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: سقف دریافتی کافی‎نت‎ها از شهروندان برای ثبت نام خودرو ۵۰۰ هزار ریال تعیین شده و هر گونه مبلغی که مازاد بر آن توسط کافی‎نت‎ها دریافت شود غیرقانونی و با عامل آن به عنوان متخلف برخورد خواهد شد.

وی بیان کرد: مطالبی مبنی بر دریافت ۱۰ تا ۲۰ میلیون ریالی برای ثبت نام قطعی خودرو توسط برخی کافی نت‌ها در استان بوشهر مطرح شده صحت آنها تاکنون اثبات نشده ولی چنانچه شهروندان به این چنین مواردی برخورد کردند، می‎توانند آن را گزارش کنند تا با متخلفان برخورد شود.

در پی اجرای طرح جدید ثبت نام خودرو و برداشتن شرط اولیه پیش پرداخت و داشتن دسته چک شمار قابل توجهی با نام نویسی بخت خود را برای دریافت خودرو آزمایش می‎کنند.

انبار خودروهای خارجی فاقد پلاک در بوشهر شناسایی شد

 فرمانده انتظامی استان بوشهر گفت: ماموران پلیس امنیت اقتصادی یک انبار خودروهای خارجی بدون پلاک را در این استان را شناسایی کردند.

سردار خلیل واعظی افزود: در این انبار هشت دستگاه خودرو خارجی از نوع "سوناتا " به ارزش ۱۰ میلیاردتومان نگهداری می‌شد.

وی بیان کرد: با بررسی‌های صورت گرفته، مشخص شد این خودروها سال ۹۶ از امارات وارد کشور و اوایل سال گذشته از گمرک ترخیص شده‌ و 15 ماه است که در انبار ، قرار دارند.

فرمانده انتظامی استان بوشهر اظهار داشت: همچنین یک انبار لوازم خانگی به ارزش پنج میلیارد تومان در این استان کشف شد.

معاون نظارت، بازرسی و حمایت از حقوق مصرف کنندگان سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر گفت: تاجران، دارندگان انبار و مراکز نگهداری کالا باید کالای خود را در سامانه جامع انبارها ثبت کنند در غیر این کالای آنها  مشمول قاچاق یا احتکار می‌شود.

رضا جمالی با بیان اینکه خودروهای بدون پلاک مشمول احتکار می‌شوند، بیان کرد: هم اکنون اسناد و مدارک خودروهای کشف شده در حال بررسی است و در صورت محرز بودن احتکار، پرونده در تعزیرات حکومتی رسیدگی خواهد شد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد