دوشنبه ۲۳ تير ۱۳۹۹ - 2020 July 13
کد خبر: ۲۳۰۶۸۲
تاریخ انتشار: ۱۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۶
۴۵ هزار میلیارد تومان فرار مالیاتی در کشوررییس سازمان امور مالیاتی کشور گفت: حجم فرار مالیاتی کشور ۴۰ تا ۴۵ هزار میلیارد تومان تخمین زده می‌شود.
                          ۴۵ هزار میلیارد تومان فرار مالیاتی در کشور

به گزارش سوک، امیدعلی پارسا روز سه شنبه در جمع خبرنگاران افزود: فرار مالیاتی یک عمل مجرمانه غیرقانونی و خط قرمز ما است که با هیچ بهانه ای قابل پذیرش نیست.

وی ادامه داد: امسال بخشنامه مقابله با معاملات صوری و غیر واقعی از طریق شرکت های کاغذی ابلاغ شده که با اقدام به موقع استانها خیلی زود با این نوع فرار مالیاتی نیز برخورد می شود.

وی ابراز امیدواری کرد با راه اندازی و استقرار نظام هوشمند مالیاتی در کشور بخش عمده ای از فرار مالیاتی کشف و حذف شود.

رییس سازمان امورمالیاتی کشور در خصوص بخشودگی جرایم نیز تصریح کرد: چنانچه اصل جریمه پرداخت شود ۹۰ درصد برای بخش تولید و ۸۰ درصد بخش غیرتولید مشمول بخشودگی می شود و پس از آن به ازای هر ماه ۲ درصد از میزان بخشودگی کم خواهد شد.

پارسا هوشمندسازی را اصلی ترین کار سازمان امورمالیاتی دانست و ادامه داد: با توجه به شیوع کرونا مهلت ارایه اظهارنامه مالیاتی برای مشاغل تا پایان مرداد و شرکتها تا پایان شهریور است.

وی تاکید کرد: واحدها و افراد آسیب دیده ازکرونا مورد حمایت و توجه ویژه هستند و در این راستا دو ماهه نخست امسال روند وصول با تمرکز بر سطوح درآمدی بالاتر بوده است.

منبع: ایرنا
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد