دوشنبه ۲۳ تير ۱۳۹۹ - 2020 July 13
کد خبر: ۲۳۰۶۸۳
تاریخ انتشار: ۱۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۰
مدیر کل حفاظت محیط زیست استان بوشهر از برگزاری کارگاه آموزشی ویژه برنامه اقدام ملی حفاظت دلفین گوژپشت در بوشهر خبر داد.
کارگاه برنامه اقدام ملی حفاظت دلفین گوژپشت در بوشهر برگزار شد

به گزارش سوک، فرهاد قلی‌نژاد ظهر سه‌شنبه در کارگاه تدوین برنامه اقدام ملی حفاظت دلفین گوژ پشت در بوشهر اظهار داشت: حفاظت از دلفین گوژ پشت یک نیاز مهم و ضروری است و در دستور کار قرار دارد.

وی اضافه کرد: دلفین گوژ پشت به صورت گله‌های کوچک در آب‌های ساحلی، خوریات و مصب رودخانه‌های سه استان بوشهر، خوزستان و هرمزگان به صورت دائم حضور دارند و حفاظت از آنها مورد توجه قرار دارد.

مدیر کل حفاظت محیط زیست استان بوشهر با اشاره به برگزاری کارگاه آموزشی ویژه برنامه اقدام ملی حفاظت دلفین گوژپشت ادامه داد: جلسات کارشناسی طرح اقدام و عمل ملی دلفین گوژپشت خلیج فارس در سه جلسه به صورت مجازی برگزار شد.

وی بیان کرد: طرح ملی اقدام و عمل دلفین گوژ پشت می‌تواند در راستای حفاظت بهتر از این گونه ارزشمند، بر زیستگاه‌های حساس و مهم خلیج فارس موثر باشد.

قلی‌نژاد تصریح کرد: این طرح با ابتکار اداره کل حفاظت محیط زیست استان بوشهر در راستای ادامه انجام پایش و حفاظت دلفین گوژپشت پارک ملی دیر نخیلو انجام می‌شود.

شرکت کنندگان در این کارگاه کارشناسان معاونت دریایی سازمان محیط زیست، استان‌های هرمزگان، خوزستان و بوشهر بودند و در این جلسات نسبت به تبادل نظر در خصوص مشکلات و راهکارهای حفاظت از این گونه در معرض خطر پرداختند./مهر

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد