يکشنبه ۱۵ تير ۱۳۹۹ - 2020 July 05
کد خبر: ۲۳۱۴۰۹
تاریخ انتشار: ۰۳ تير ۱۳۹۹ - ۰۷:۱۹
امام جمعه گناوه:
امام جمعه گناوه گفت: فضای دادگستری شهرستان گناوه فضای مناسب، خوب و مایه امیدواری مردم است و این مجموعه عملکرد رضایت بخشی دارد.
فضای دادگستری شهرستان گناوه مایه امیدواری مردم است

به گزارش سوک، حجت الاسلام سید عبدالهادی رکنی حسینی عصر دوشنبه در دیدار با رئیس و کارکنان دادگستری شهرستان گناوه با تبریک هفته قوه قضائیه و تقدیر از تلاش‌های مجموعه دادگستری شهرستان اظهار داشت: اقامه عدل و قسط هدف اصلی نزول کتب آسمانی و ارسال پیامبران و اولیا الهی بوده و این وظیفه و مسئولیت سنگین امروز بر عهده قضات و مجموعه قوه قضائیه است.

امام جمعه گناوه با اشاره به اهمیت امر قضاوت از دیدگاه دین مبین اسلام افزود: قضاوت در دیدگاه اسلام و اولیا الهی از اهمیت و جایگاه ویژه ای برخوردار است و وظیفه همه ما است که با عملکرد خود دیدگاه مردم را نسبت به این جایگاه مثبت کنیم.

وی با گرامیداشت یاد همه شهدا به خصوص شهدای راه اقامه عدل و عدالت گفت: شهید دکتر بهشتی، سید شهیدان انقلاب در رأس کسانی است که در دوران انقلاب اسلامی برای اقامه عدل و عدالت تلاش کرده و در این راه با ۷۲ تن از یاران باوفایش به دست دشمنان به شهادت رسیدند.

حجت الاسلام رکنی حسینی با اشاره به اینکه شهید بهشتی برای جامعه ما در همه عرصه‌ها الگو و اسوه است ادامه داد: هیچکس در چهاردهه انقلاب مظلوم تر از شهید بهشتی نبوده وایشان همواره آماج تهمت‌ها و تبلیغات سو دشمنان بود که به تعبیر فرمایش امام خمینی (ره) شهید بهشتی مظلوم زیست، مظلوم کشته شد و خاری در چشم دشمنان انقلاب بود.

وی بیان کرد: امروز نیز دشمنان از هر راه و طریقی سعی در موج سواری و تبلیغات سو بر علیه دستگاه قضائی و قضات کشور دارند تا چهره قضات تلاشگر را به دلیل عملکرد افراد معدودی مخدوش کنند که این حربه دشمنان است.

وی گفت: هیچ دستگاهی بی عیب و نقص نیست و در هر بخشی ممکن است افراد متخلفی وجود داشته باشند که قانون با آنها برخورد خواهد کرد.

وی بیان کرد: با آغاز ریاست آیت الله رئیسی بر قوه قضائیه با توجه به اینکه ایشان از متن و بدنه این دستگاه برخاسته و بر چالش‌ها مسلط است، راه کارهای خوبی در حال ارائه و اجر دارد و مردم نسبت به این دستگاه امیدوار شده‌اند.

امام جمعه گناوه خاطرنشان کرد: دشمنان همواره با تبلیغات سو در تلاشند تا مردم را نسبت به انقلاب و آینده آن ناامید و از نظام اسلامی جدا کنند اما ملت ایران همواره با بصیرت و آگاهی نقشه‌ها و توطئه‌های آنها را نقش بر آب کرده است.

وی اضافه کرد: امروز وظیفه همه ما ایجاد امیدواری نسبت به انقلاب و نظام در میان مردم است و نباید گذاشت دشمن به اهداف سو خود در ناامید کردن مردم دست یابد.

وی یادآور شد: قوه قضائیه مرجع و پناهگاه دادخواهان و مظلومان است و هر کسی که مورد ظلم قرار گیرد به این دستگاه مراجعه می‌کند و به تعبیر سخن رهبری باید به جایی رسید که هر کس مورد ظلمی واقع شد به دستگاه قضائی امیدوار باشد.

حجت الاسلام رکنی حسینی افزود: فضای دادگستری شهرستان گناوه فضای مناسب، خوب و مایه امیدواری مردم است و عملکرد رضایت بخشی دارد.

امام جمعه گناوه گفت: میزان طلاق به طور کلان در جامعه و بخصوص در شهرستان با توجه به نسبت جمعیت و به علل و عوامل مختلف بالا است و باید همه مجموعه‌های تبلیغی، کارشناسان، ائمه جمعه، روحانیون اداره ارشاد، تبلیغات، مبلغین در جهت کاهش این آسیب و آمار آن تلاش کنند.

وی اضافه کرد: پرونده‌های طلاق از مهمترین ورودی‌های دادگستری است که باید از ریش سفیدان و افراد متنفذ در این زمینه بهره برد و آمار را تا حد ممکن کاهش داد و به سمت و سوی سازش در خانواده پیش رفت.

رکنی حسینی گفت: امروزه دشمن به دنبال تزلزل پایه‌ها و بنیان خانواده‌ها است و از طریق مختلف فضای مجازی، فیلم‌ها و برنامه‌های مختلف در این جهت برنامه ریزی می‌کنند.

وی با اشاره به قرار گرفتن در آستانه دهه کرامت با تبریک این دهه گفت: در دین مبین اسلام الگوها و اسوه‌های نمونه‌ای برای خانواده‌ها وجود دارد که برای تقویت بنیان خانواده باید به جامعه معرفی و سیره آنها در جامعه تبیین شود.

امام جمعه گناوه ادامه داد: آماده هر گونه همکاری و همراهی با مجموعه دادگستری شهرستان و قوه قضائیه در راستای اهداف نظام اسلامی و رفع مشکلات مردم هستیم.

رئیس دادگستری گناوه در این دیدار اظهار داشت: تلاش شبانه روزی نیروهای دادگستری شهرستان گناوه و تکریم ارباب رجوع با توجه به حجم زیاد پرونده‌های ورودی به این دادگستری قابل تقدیر است.

حجت الاسلام حسن فیروز اردکانی افزود: نیروهای این دادگستری به صورت شبانه روز با تلاش بی پایان در حال رسیدگی به مشکلات مردم هستند و با توجه به شلوغی و حجم زیاد مراجعات، دادگستری شهرستان گناوه در تکریم ارباب رجوع حرف اول را می‌زنند.

وی گفت: این مجموعه همواره در راستای احقاق حقوق مردم و مبارزه با ظلم و فساد گام برداشته و همچنان در این راستا اعلام آمادگی و تلاش می‌کند.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد